Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »PS:když už jsi takhle začal, tak malý nápad : co tak do case namontovat malý motůrek, který by otáčel kolečkama? :) Nemusel by jsi ho potom po pokoji tlačit :D
A samozřejmě softwarově ovládaný… :-)
Počítač jezdící po bytě a linuxák běhající za ním s klávesnicí, co to znamená? Chybu v programu...Prosim te, dneska jsou uz bezdratovy klavesnice - akorat ten monitor a elektrika by musely byt na dlouhe prodluzce
Pokud ti jde o tichost, tak jsi si měl koupit nějaký větší chladič s pipkama a pokud by to nezvládl pasivně, tak přidat jeden 120x120 větrák na 5V nebo 7V a to neuslyšíšNic monstróznějšího než Thermalright IFX-14 jsem nenašel.
Stejně, pokud nebudeš mít spěšl zdroj, tak na něm bude chladičZdroj bude pasivní.
PS:když už jsi takhle začal, tak malý nápad : co tak do case namontovat malý motůrek, který by otáčel kolečkama? :) Nemusel by jsi ho potom po pokoji tlačit :DOnen kamarád mi nabízel, že bysme na spodek mohli namontovat podvozek z obrovského RC jeepu
stabilita by vzhledem k výšce a váze skříně a k těžišti podvozku a jeho malým rozměrům, vzhledem k základně skříně, asi byla jen zbožným přánímVždyť by tam byl Linux, ne? Tak jaképak problémy se stabilitou
Vidím dobře koncáky z tesláckých televizí s legendárním MBA810 ?
Tiskni
Sdílej: