Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pište sem kdyžtak, co (a jak) mám vyzkoušet.zkus ho pustit ze dvou metrů na dlažky ... (vážně, tohle je podle mne docela důležitý kritérium)
zkus ho pustit ze dvou metrů na dlažky ... (vážně, tohle je podle mne docela důležitý kritérium)tak to máš blbý, dlažky by měl zvládnout jenom z metru btw, hned první večer jsem si ho poznačil, vylítnul mi na zahradě z kapsy na (chodníkovou, hrubou) dlaždici a lehce se odřel na spodním konci, ale jinak v pohodě (u jinejch mrch se mi stává, že se rozlítnou - přinejmenším baterka vypadne), a dál přežil už tři pády v autě z palubky, když jsem ho testoval jako GPS (měl bych si pořídit držák ...
Přinejhorším si v bazaru koupím další Nokii 3100.... kolik mas nahrano na beach rallye?
Pište sem kdyžtak, co (a jak) mám vyzkoušet.zatím nic, počkej do pátku na ASU
Stylus s propiskou, laserem a diodovým svítítkem je opravdu luxusní.bohužel silně nepraktický, pokud to chce člověk tahat po kapsách ...
Baterka prý moc nevydrží, ale zatím se mi ji nepovedlo vybít.tak to ani nezkoušej, umí se nabíjet jen při běžícím systému, a s úplně vybitou baterkou jaksi nenaběhne (ani na nabíječce; když nastartuje, tak ho nabíječka udrží a baterka se dá vyměnit, USB, ač teoreticky dává dostatečný proud, ho v chodu neudrží)
Jednoduše, když Freerunnera zapojíš, tak se ti objeví nové síťové zařízení /dev/usb{číslo}.... pokud má v jádře modul usbnet (resp. usb_net na některých distribucích) a pokud nemá tu smůlu, že FreeRunner není kompatibilní s jeho USB řadičem to zjistí z výpisu dmesg - bude tam něco o tom, že nemůže přiřadit adresu zařízení nebo tak, pokud je to ok, tak to může vypadat takto:
usb 5-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 62 usb 5-2: configuration #1 chosen from 2 choices usb0: register 'cdc_ether' at usb-0000:00:1d.3-2, CDC Ethernet Device, fe:2c:b9:44:85:cc usb 5-2: New USB device found, idVendor=1457, idProduct=5122 usb 5-2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0 usb 5-2: Product: RNDIS/Ethernet Gadget usb 5-2: Manufacturer: Linux 2.6.24/s3c2410_udcpokud tu smůlu má, mělo by pomoci donutit řadič pracovat v režimu USB 1.1 další možný problém je špatné jádro na FR, např. s ASU ze včerejška USB síť nejede jinak občas se to nějak správně nezdetekuje, často se mi to stává když nechám FR zapojený v USB a restartuju ho - stačí pak vytáhnout a znova zastrčit USB kabel
Tomu normálně přiřadíš IP adresu atd.doporučuje se 192.168.0.200, FreeRunner má 192.168.0.202, takže (Michale Kubečku nekamenujte mě
# ifconfig usb0 192.168.0.200
Potom už se jenom k přiřazené IP připojíš pomocí ssh.... sluší se říci, že se připojí jako "root" a heslo že je prázdné, tj. stačí odentrovat
Tiskni
Sdílej: