Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.
Sám bych šel do Ovise, pokud se nepletu, tak Ovislink a Linksys maj něco společnýho s Ciscem? Linksys doma mám.
cisco "koupilo" Linksys(e) ... a ted chapu linkys ... jako cisco pro "supermaarkety" ............. [reklama] mimochodem linksys je vazne neco jako cisco nadoma ... slusne portfolio produktu ... treba PoE 8p switch .. nejake sip telefony .. h323 gateway ... a neco jako router ... za docela rozumne ceny ... s rozumnym ovladanim/nastavenim navic "trochu cisco compatible" -))) [/reklama] co ma ovis s ciscem neviim ... ale jinak je to slusna low-end firma -))) nemam nac si u nich stezovat ...
OT: Skutečně tu máme čest s trenérem HT U20?
Když zmiňujete ten D-link, s tím mám zase já dost špatný zkušenosti. Jak s routery, tak se switchi. Měli jsme je nasazaný na několika lokalitách a museli jsme většinu strojů od D-linku nahradit Ciscem.
cisco/non_cisco je to o necem jinem ... i cisco ma produkty pro lidi ... nejenom pro firmy treba PIX 501 nebo c87x je za "rozumnej" -))) peniz box s mnoha moznostma ... .... ale je fakt ze si nechavaji platit i za znacku ... a za to ze v tom je PixOs nebo Ios nejen za to co to umi -))) ale takovej uz je komercnii svet -)))
Tiskni
Sdílej: