Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Jasně. Zejména pokud to vyjde tak, jak doufám
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"? A není matematika někdy to samé jako násilí?? Doufám že to je užitečné, trochu mi u toho vychladlo ranní kafe
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"?LOL. Že by to mohla být matematika mě ani nenapadlo
Taky mne napadalo ... matika ... bolest ... a tak. Mimochodem, až v poslednim kole jsem zjistil, co to je udělat chybu, jelikož to bylo jako síto, tak stačilo jen sledovat to vhodný.
Obrázky/testy prohozených souvislostí jsem už viděl, text "oranžový" modře a "modrý" oranžově, snad to je něco podobného?
Ad barvy: to byla nejspíš Stroopova úloha (wiki); jistá podobnost tam skutečně je - kromě toho praktického, že sledovaná veličina je rychlost odpovědí za různých podmínek je to hlavně to, že jde o to, že zpomalení v těch testech by mělo být dáno vzájemnou nesourodostí stimulů - označit slovo "červená" napsáno modře za modré, resp. mít na jedné klávese slova, která mají rozdílná hodnocení (v USA jsou to např. černošské tváře a pozitivní slova). Čím přesně je ale samotný efekt způsoben není, pokud vím, úplně přesně známo u žádného z těch testů.
první čtyři jsem udělal poctivě, ale pak jsem to mačkal úplně náhodně(samo to totiž opravovalo), bo mě to nasralo jak dlouho to trvá
Snad se to podaří vyfiltrovat. Každopádně - fakt to trvalo tak dlouho? Když jsem to dělal já, tak jsem se dostal pod 5 minut, takže jsem předpokládal, že mezi 5 -10 minutami by to měli zvládnout bez problémů i lidi, kteří to nesestavovali.
Je fakt, že nějakej progressbar by tam být mohl. Díky za připomínku, mám v plánu ten program předělat (je free a nefunguje s novějšími verzemi Moodlu).. jen co se naučím programovat ve Flashi
Doufám že autor nechtěl dokazovat spojitost mezi květinou ženou, mužem násilím a podobně. Nakonci každé série už jsem byt zblblý že jsem cvakal často páte přes deváté a nebyl schopen určit, které písmenko patrří k čemu.
No, nejdriv jsem delal trosku chyby, ale pak jsem prisel na dobrou taktiku:
Zapamatuji si jen to co je na mackani pismene "A", a pak ty slova explicitne zkousim vuci tomu, a kdyz nejsou, tak to ani nezkoumam a mackam "K". Tim se mi nepoplete, kde ma byt co (protoze si pamatuji jen polovinu).
Asi by se to melo opravit tak, ze by byla jeste 3. skupina slov, ktera nikam nepatri - pak by tuto taktiku neslo pouzit.
Taky jsem se tu strategii "naučil". Je zajímavé, že v jiných podobných testech (ale v angličtině) mě nenapadla. Chtěl jsem linkovat na test Open-source vs. zbytek světa, ale už to stáhli. Každopádně řada testů probíhá zde.
ahoj, ja mam takovou malou pripominku...mas tam jednu sekci, kde mas vybirat mezi matematikou a umenim, slovo OBRAZ je pojem jak z matiky tak predmet umelecke cinnosti, zaradit lze ale jen do umeni ;)
Ahoj, díky, to jsem teda moc nevychytal. Uvidím, co na to data - jestli jsi jediný, tak by to zas tolik nevadilo, ale vzhledem k zaměření abíčka je docela dobře možný, že jediný nebudeš.
ve flashi napsaný
Děkuji za varování, ušetřil jsem si kliknutí.
sorry nevydrzal som to do konca; na konci som tukal nahodne; bolo to moc dlhe ;)
Tiskni
Sdílej: