Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Jasně. Zejména pokud to vyjde tak, jak doufám
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"? A není matematika někdy to samé jako násilí?? Doufám že to je užitečné, trochu mi u toho vychladlo ranní kafe
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"?LOL. Že by to mohla být matematika mě ani nenapadlo
Taky mne napadalo ... matika ... bolest ... a tak. Mimochodem, až v poslednim kole jsem zjistil, co to je udělat chybu, jelikož to bylo jako síto, tak stačilo jen sledovat to vhodný.
Obrázky/testy prohozených souvislostí jsem už viděl, text "oranžový" modře a "modrý" oranžově, snad to je něco podobného?
Ad barvy: to byla nejspíš Stroopova úloha (wiki); jistá podobnost tam skutečně je - kromě toho praktického, že sledovaná veličina je rychlost odpovědí za různých podmínek je to hlavně to, že jde o to, že zpomalení v těch testech by mělo být dáno vzájemnou nesourodostí stimulů - označit slovo "červená" napsáno modře za modré, resp. mít na jedné klávese slova, která mají rozdílná hodnocení (v USA jsou to např. černošské tváře a pozitivní slova). Čím přesně je ale samotný efekt způsoben není, pokud vím, úplně přesně známo u žádného z těch testů.
první čtyři jsem udělal poctivě, ale pak jsem to mačkal úplně náhodně(samo to totiž opravovalo), bo mě to nasralo jak dlouho to trvá
Snad se to podaří vyfiltrovat. Každopádně - fakt to trvalo tak dlouho? Když jsem to dělal já, tak jsem se dostal pod 5 minut, takže jsem předpokládal, že mezi 5 -10 minutami by to měli zvládnout bez problémů i lidi, kteří to nesestavovali.
Je fakt, že nějakej progressbar by tam být mohl. Díky za připomínku, mám v plánu ten program předělat (je free a nefunguje s novějšími verzemi Moodlu).. jen co se naučím programovat ve Flashi
Doufám že autor nechtěl dokazovat spojitost mezi květinou ženou, mužem násilím a podobně. Nakonci každé série už jsem byt zblblý že jsem cvakal často páte přes deváté a nebyl schopen určit, které písmenko patrří k čemu.
No, nejdriv jsem delal trosku chyby, ale pak jsem prisel na dobrou taktiku:
Zapamatuji si jen to co je na mackani pismene "A", a pak ty slova explicitne zkousim vuci tomu, a kdyz nejsou, tak to ani nezkoumam a mackam "K". Tim se mi nepoplete, kde ma byt co (protoze si pamatuji jen polovinu).
Asi by se to melo opravit tak, ze by byla jeste 3. skupina slov, ktera nikam nepatri - pak by tuto taktiku neslo pouzit.
Taky jsem se tu strategii "naučil". Je zajímavé, že v jiných podobných testech (ale v angličtině) mě nenapadla. Chtěl jsem linkovat na test Open-source vs. zbytek světa, ale už to stáhli. Každopádně řada testů probíhá zde.
ahoj, ja mam takovou malou pripominku...mas tam jednu sekci, kde mas vybirat mezi matematikou a umenim, slovo OBRAZ je pojem jak z matiky tak predmet umelecke cinnosti, zaradit lze ale jen do umeni ;)
Ahoj, díky, to jsem teda moc nevychytal. Uvidím, co na to data - jestli jsi jediný, tak by to zas tolik nevadilo, ale vzhledem k zaměření abíčka je docela dobře možný, že jediný nebudeš.
ve flashi napsaný
Děkuji za varování, ušetřil jsem si kliknutí.
sorry nevydrzal som to do konca; na konci som tukal nahodne; bolo to moc dlhe ;)
Tiskni
Sdílej: