Martijn Braam na svém blogu rozepsal, proč odešel z PINE64 stojící za telefony PinePhone: "Nesouhlasil jsem s koncem komunitních edicí. Dnes se PinePhone dodává pouze s distribucí Manjaro. PINE64 se tak stará pouze o Manjaro a vývojáře Manjara nezajímají jiné distribuce. Toto už není komunita, která naslouchá vývojářům softwaru. Jako zástupce postmarketOS nemám žádný důvod, abych byl přímo zapojen do PINE64, pokud jediné, na čem záleží, jsou názory Manjara."
LCARS Desktop Environment, zkráceně lcarsde, je desktopové prostředí přinášející na linuxový desktop rozhraní LCARS ze Star Treku. Představení na YouTube na kanálu Chris Titus Tech. Autorem prostředí je Andreas Tennert
Canonical a Microsoft oznámili spolupráci na podpoře .NET 6 v Ubuntu. V Ubuntu 22.04 LTS lze .NET 6 jednoduše nainstalovat pomocí "apt install dotnet6". K dispozici jsou také kontejnery dotnet-runtime, dotnet-aspnet a dotnet-deps.
Debian slaví 29 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Nadace UBports oznámila podporu Ubuntu Touch pro Fairphone 4 v UBports instalátoru. Tato verze je založena na Halium 11.
Na letošním DEF CONu byl mimo jiné prezentován rootnutý displej z traktoru John Deere. Sick.Codes na něm pařil agro Dooma. Uvnitř displeje běží Linux.
ChimeraOS byla vydána ve verzi 34. Jedná se o linuxovou distribuci vycházející z Arch Linuxu zaměřenou na hráče počítačových her.
Byla vydána beta verze GNOME 43. Přehled novinek v souboru NEWS. Vyzkoušet lze instalační obraz GNOME OS.
Oficiálně byl vydán Android 13. Více na blogu věnovaném vývojářům a samozřejmě v poznámkách k vydání na AOSP (Android Open Source Project).
GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.
Jasně. Zejména pokud to vyjde tak, jak doufám
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"? A není matematika někdy to samé jako násilí?? Doufám že to je užitečné, trochu mi u toho vychladlo ranní kafe
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"?LOL. Že by to mohla být matematika mě ani nenapadlo
Taky mne napadalo ... matika ... bolest ... a tak. Mimochodem, až v poslednim kole jsem zjistil, co to je udělat chybu, jelikož to bylo jako síto, tak stačilo jen sledovat to vhodný.
Obrázky/testy prohozených souvislostí jsem už viděl, text "oranžový" modře a "modrý" oranžově, snad to je něco podobného?
Ad barvy: to byla nejspíš Stroopova úloha (wiki); jistá podobnost tam skutečně je - kromě toho praktického, že sledovaná veličina je rychlost odpovědí za různých podmínek je to hlavně to, že jde o to, že zpomalení v těch testech by mělo být dáno vzájemnou nesourodostí stimulů - označit slovo "červená" napsáno modře za modré, resp. mít na jedné klávese slova, která mají rozdílná hodnocení (v USA jsou to např. černošské tváře a pozitivní slova). Čím přesně je ale samotný efekt způsoben není, pokud vím, úplně přesně známo u žádného z těch testů.
první čtyři jsem udělal poctivě, ale pak jsem to mačkal úplně náhodně(samo to totiž opravovalo), bo mě to nasralo jak dlouho to trvá
Snad se to podaří vyfiltrovat. Každopádně - fakt to trvalo tak dlouho? Když jsem to dělal já, tak jsem se dostal pod 5 minut, takže jsem předpokládal, že mezi 5 -10 minutami by to měli zvládnout bez problémů i lidi, kteří to nesestavovali.
Je fakt, že nějakej progressbar by tam být mohl. Díky za připomínku, mám v plánu ten program předělat (je free a nefunguje s novějšími verzemi Moodlu).. jen co se naučím programovat ve Flashi
Doufám že autor nechtěl dokazovat spojitost mezi květinou ženou, mužem násilím a podobně. Nakonci každé série už jsem byt zblblý že jsem cvakal často páte přes deváté a nebyl schopen určit, které písmenko patrří k čemu.
No, nejdriv jsem delal trosku chyby, ale pak jsem prisel na dobrou taktiku:
Zapamatuji si jen to co je na mackani pismene "A", a pak ty slova explicitne zkousim vuci tomu, a kdyz nejsou, tak to ani nezkoumam a mackam "K". Tim se mi nepoplete, kde ma byt co (protoze si pamatuji jen polovinu).
Asi by se to melo opravit tak, ze by byla jeste 3. skupina slov, ktera nikam nepatri - pak by tuto taktiku neslo pouzit.
Taky jsem se tu strategii "naučil". Je zajímavé, že v jiných podobných testech (ale v angličtině) mě nenapadla. Chtěl jsem linkovat na test Open-source vs. zbytek světa, ale už to stáhli. Každopádně řada testů probíhá zde.
ahoj, ja mam takovou malou pripominku...mas tam jednu sekci, kde mas vybirat mezi matematikou a umenim, slovo OBRAZ je pojem jak z matiky tak predmet umelecke cinnosti, zaradit lze ale jen do umeni ;)
Ahoj, díky, to jsem teda moc nevychytal. Uvidím, co na to data - jestli jsi jediný, tak by to zas tolik nevadilo, ale vzhledem k zaměření abíčka je docela dobře možný, že jediný nebudeš.
ve flashi napsaný
Děkuji za varování, ušetřil jsem si kliknutí.
sorry nevydrzal som to do konca; na konci som tukal nahodne; bolo to moc dlhe ;)
Tiskni
Sdílej: