abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    3.8.2006 12:09 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Abych nezapomnel, 10.1 ma male plus. Ta nadava uz pri upgradu wgetu.
    rpm -U /tmp/wget-1.10.2-13.i586.rpm
    error: Failed dependencies:
            libc.so.6(GLIBC_2.4) is needed by wget-1.10.2-13
            libcrypto.so.0.9.8 is needed by wget-1.10.2-13
            libssl.so.0.9.8 is needed by wget-1.10.2-13
    
    Jak je mozne, ze komplikace ohlene glibc nedosly i 10.0?
    kotyz avatar 3.8.2006 12:43 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    a proto (nejen proto) nepouzivejte suse a sahnete radsi po mandrive, ubuntu, debianu, ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    David Watzke avatar 3.8.2006 12:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    No, Mandriva, Ubuntu... spíš Gentoo nebo Debian :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    3.8.2006 13:06 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Evidentně si koleduješ si o důtku Národního výboru pro potírání fanatických gentooistů :D
    David Watzke avatar 3.8.2006 13:10 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    ROFL :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    5.8.2006 23:46 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Hehe ;-)
    Only Sith deals in absolutes.
    kotyz avatar 3.8.2006 14:57 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    gentoo nechci a debian me nechodil. prosel sem cca 10 distry ale pokazdy sem se (rad) vratil k ty mandrive (aktualne 2006, uz moje 4. verze).
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    3.8.2006 13:38 Bubli | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    ad a) Je jednodussi prohlasit ze je neco na pikatchu, nez se treba zvednout a zkusit vyvojarum nahlasit chybu. A zrovna u takoveho nastroje jako wget by jste se opravy dockal rychle, protoze jej docela intenzivne vyuzivaj korporatni zakaznici

    ad b) Pokud instalujete balicky rucne pres rpm -U, a cpete do SuSE 9.x balicky ze SuSE 10.0, kde je uplne jina verze glibc, pak se nedivte, ze mate nekonzistentni system a programy nefunguji tak, jak maji. Zkousel jste instalovat balicky pomoci YaSTu ? Ten si umi zavislosti ohlidat docela slusne. Rekla bych, ze chyba nebude v balickovacim systemu SuSE (ktery jste evidentne ani nezkusil pouzit), ale nekde mezi zidli a klavesnici.
    3.8.2006 14:09 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    a) Kdybych mel psat vsechny bugreporty, tak nedelam nic jineho.
    Navic u wgetu je to otazka verze. Holt tu s podporu novych (a kdyz uz si hrali na IPv6, tak i nutnych) prepinacu dostali az do 10.0.

    b) Kombinovat baliky z ruznych verzi SUSE je nutnost, protoze jim v kazde verzi nefunguje neco jineho. Vazne zlaty unstable debian.
    A ohledne YaSTu nebudu sprosty, jenom te odkazu na muj druhy prispevek v blogu.
    3.8.2006 14:13 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Ono se stačí podívat na všechny (tři) vaše příspěvky, aby si člověk udělal obrázek, kde je problém… Doporučuji snažit se problémy řešit místo rozhazování fekálií.
    3.8.2006 14:27 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Verte, ze cele dny nedelam nic jineho, nez ze resim problemy.
    A bohuzel mi porad vychazi, ze ztratou casu adminu kvuli SUSE stalo vic nez nove auto.
    kotyz avatar 3.8.2006 15:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    tak proc to suse sakra pouzivate kdyz se vam nelibi? proto sem taky porad na mandrive protoze jiny (cti lepsi) distra se me nelibili. ale to je ciste muj problem a nemusi to nikdo vedet, resit, odpovidat, zatracovat, nesouhlasit, ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    3.8.2006 15:33 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Protoze hlavni sef je **vlozte libovolne hodne sproste slovo**.
    Chapete, ze pro me je to pracovni napln a proste plati "nas zakaznik, nas pan"? Kvuli Vam se snad pri nastupu do zamestnani reinstalovaly vsechny servery na distro dle Vaseho vyberu? Lidi, proberte se!
    Doma jedu na unstable debu a jsem s nim pomerne spokojeny. Jenom wine by mohli vydavat casteji..
    kotyz avatar 3.8.2006 16:18 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    no tak to sem nevedel. ja si to pouzivam akorat doma.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 3.8.2006 16:19 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    ale zase v praci za to clovek dostane zaplaceno tak mu to muze bejt jedno. a cim vic casu tim zabije tim vic by za to mel dostat. pokud je teda placenej vod hodiny ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 3.8.2006 16:25 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    bohuzel zrovna suse je to po cem firmy touzi. je k tomu podpora ze strany vyrobce. je to certifikovany na urcity specialni sw - treba databaze. stejny jako redhat. jo debian unstable nevim nevim jak by se jim ve firme libil ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    4.8.2006 01:20 Feyd | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Protoze hlavni sef je **vlozte libovolne hodne sproste slovo**.

    to je, jinak by te vyhodil a najmul nekoho kdo tyhle triviality vyresi v case kratsim nez za nove auto
    David Watzke avatar 3.8.2006 14:28 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    • Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    • Nemam rad OpenSUSE
    • Nemam rad Perl
    Hmm, hezký :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    kotyz avatar 3.8.2006 16:26 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    tak to uz vime co nemate rad. naky pozitivni clanky v budoucnu budou?
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 3.8.2006 15:00 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    ja dokonce pouzival balicky pro suse (tak max. 2) na mandraku, protoze jiny nebyly k dispozici a kompilace zdrojaku koncila errorama z nichz sem nektery vyresil a nektery ne. a ono to kupodivu fungovalo dobre. ale to je tak rok z5, tedka uz balicky sou hnedle v repozitari (jenom nebejvaj dycky aktualni, takovej firefox je tam akorat 1.0.6 takze toho instaluju rucne).
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    3.8.2006 15:03 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Njn. Bubli je dobra, ale porad je to zenska a nemuzes po ni chtit, aby to chapala.
    ;)
    3.8.2006 16:29 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Tohle bylo ještě ubožejší než samotný post. Hodláte v nastoupeném trendu pokračovat?
    Luk avatar 3.8.2006 23:48 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemam rad wget ze SUSE 9.x
    Co čekat od člověka, kterému 3 ze 4 zápisů začínají "Nemám rád..." :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.