abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    včera 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 14
    včera 09:22 | Nová verze

    Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:44 | Nová verze

    Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.107 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.107 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 458 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 20:04
    Rozcestník
    Mate smulu, ze jsme si tu zalozil osobni lamparnu a vy na ni zrovna cumite.
    Potrebuju si zanadavat na praci a tady se mi zatim libi.
    Kdyz me tu nechate, mozna vam vykecam nejake drobnosti o tom, jak skutecne (ne)funguje (nejen) linux v realnem nasazeni. A ze je na co nadavat.
    Nicmene nenecham nitku suchou ani na Oracle, Cisco, SUSE a podobnych priserach, ktere nuti slusne lidi chodit do prace misto toho, aby se valeli na slunicku u vody.
    Aktuální zápisy

    Nejčtenější za poslední měsíc Nejkomentovanější za poslední měsíc

    Apple patentuje rozpoznavani obliceje

    2.1.2012 18:57 | Přečteno: 1380× | Linux

    Podle zive si Apple patentuje rozpoznavani obliceje. Algoritmus

    Na obrazku vidime celkem jasne napsane: hledame spravnou oranzovou barvu podle oci a pusy.

    Prior art i bugama?

    :)        

    Hodnocení: 75 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.1.2012 02:38 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Aha, takže si patentovali algoritmus, který už skoro 25 let používám já? :-O
    3.1.2012 03:19 Miloslav Ponkrác
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Pozor! V textu jste použil 26 patnetovaných slovních výrazů a písmenek, na který má patent Apple!

    Když vidím jak se chová Apple, začínám od svých neoliberálních myšlenek ustupovat a začínám si myslet, že by měl být generální limit peněz, který by tvořil maximum kolik by směla vlastnit firma/jednotlivec. Třeba takových 40 miliard dolarů mi přijde jako momentální vhodná stopka. Cokoli nad to by se mělo firmě zdanit rovnými 100% daní.

    Jakmile získá firma moc peněz, přestane vědět co roupama a vydá je na patenty, právníky a obtěžování veřejnosti. Jinak řečeno, mafiánské poplácení a korupci pro udržení svým zájmů na úkor celého lidstva. Byť využije skulinky práva a někdy jde i za hranou.

    Apple dotáhnul terorismus daleko. Kdysi teroristi chtěli peníze a když je nedostali vyhrožovali výbuchem. Dalo se s nima domluvit. Později teroristi začali vyhazovat věci do vzduchu jen proto, že tam ty věci neměly stát a domluvit se s nima nešlo. Přesně sem došel Apple. On už nemá patenty proto aby vydělal a nechal si platit za licence, on vymyslel novou varianty, že licence neprodá. Prostě žádné jiné zařízení než Apple, žádný tablet, žádný mobil než Apple nemá existovat. A k tomu použije Apple vše.

    Škoda, že nejsem prezidentem USA. Uzákonil bych daně 100% pro majetek nad 40 miliard USD vlastněný jednou firmou.

    Jsem zvědav, jestli v případě Apple naběhne antimonopolní úřad USA a nařídí Apple prodávat licence za rozumnou cenu. Když už si ty blbosti nechal patentovat. Tento úřad už to nařídil v minulosti pár gigantům.
    3.1.2012 09:26 sidik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    A co takový Microsoft, HP, Samsung, HTC, Adobe... Pěkná bolševická myšlenka. Zvesela okrádat toho, kdo má víc než já. Přitom by stačilo nařídit patentovému úřadu, aby registroval pouze to, k čemu dostane velmi přesnou a podrobnou specifikaci. Obecné patenty, jejichž jediné poslání je právě to vysírání, by úřad neregistroval, takže by nebylo co vymáhat.

    Chyba není v Apple. Chyba je na straně státu a patentového úřadu. Proč by si Apple nemohl zaregistrovat kdejakou blbost, když mu to tihle dva šikulové umožňují? To budeme někoho okrádat a omezovat jen proto, abychom si usnadnili práci s vymýšlením pravidel, která musí patent splňovat?
    3.1.2012 12:20 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    A co takhle patenty zrusit?
    Bud jsou to kraviny, ktery by patentovane byt nemely, nebo je to dostatecne slozite, aby to zkopirovat jednoduse neslo.
    3.1.2012 10:53 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    ... že by měl být generální limit peněz, který by tvořil maximum kolik by směla vlastnit firma/jednotlivec.
    Stát je taky vlastně firma, takže vřele souhlasím. Kdyby stát vlastnil 40 mld. dolarů, to je něco pod 800 mld. korun, ubylo by problémů.

    Škoda, že nejsem prezidentem USA.
    No jo, ne každému se zadaří.
    Vykook avatar 3.1.2012 11:56 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Ty jsi dobrej fanatik :-)
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    3.1.2012 22:11 lol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Ty jsi dobrej fanatik :-)
    řekla iOvečka.
    Vykook avatar 3.1.2012 22:45 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Ty jsi dobrej fanatik :-)
    řekla iOvečka.
    řekl anonymní ubožák
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    12.9.2021 13:32 ~
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Na anonymite neni vubec nic ubohe, pouze ty sineco dokazujes.
    3.1.2012 22:42 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple patentuje rozpoznavani obliceje
    Aj ty si došiel k takémuto riešeniu?

    Presne toto mali nastavené nemci po 2. svetovej. A návrat na pôvodnú pred vojnovú úroveň im trval 7 rokov. A to nie vďaka Maršalovmu.

    Niečo o tom je tu. Fakt odporúčam.

    Len také krátke zhrnutie:

    Po vojne sa zaviedlo tieto 2 opatrenia:

    100% ZDAŇOVANIE ZISKOV A DIVIDEND ,ak nešli na re-investície,

    95% ZDAŇOVANIE OSOBNÝCH PRÍJMOV prekračujúcich 6000 DM ročne. Ročné príjmi do 6000 Dm zdaňované nebol!.(neskoršie to bolo 25 000 DM ročne)!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.