Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
A nebo je to firma kde jsou magoři snažící se lidi neustále na něčem nachytat a jakmile odpovíš, tak řeknou „cha cha špatně, je tam mořský proud směrem jedním nebo druhým, správně je <náhodná jiná odpověď>“.Jo. Například: Na dvorku před domem uschlo na sluníčku za 2 hodiny 12 kuchyňských utěrek. Kolik jich uschne za hodinu? Anebo: V doku kotví loď. Na boku má žebřík, který má roztěč příček 30cm. Za předpokladu, že aktuálně je hladina těsně nad jednou příčkou, kolik dalších příček bude zatopeno, když voda stoupne o 150cm? ... a podobně duchaplných hovadin existují spousty ...
the same journey from B to A
všichni jako máte padáka :O :O :D :D :D :D ;D ;D naletěli dušanoj naletěli :P :P :d ;D
řešení v base64 tady :O ;D
bmVqZMWZaXYgc2kgenZvcMOha25lbSB6w6FrbGFkeSA6UCA6UAoKcHLFr23Em3Juw6EgcnljaGxv c3QgPSBjZWxrb3bDoSB6ZMOhbGVub3N0IC8gY2Vsa292ZWogxI1hcwoKCmR1xaFhbm92YSBow6Fk YW5rYSBzb3Ugdmxhc3RuxJsgamFrb2J5IGR2xJsgcm92bmljZSB2byBkdm91Y2ggbmV6bsOhbWVq Y2gKCnBydm7DrSByb3ZuaWNlIGplIGplZG5vZHVjaG91xI1rw6EgYSBpbnVqaXRpdm7DrSB1cGxu xJsgOkQgO0QKCmF2Z1J5Y2hsb3N0MSA9IDI1ID0gNTAwS20gLyDEjWFzMQoKZHJ1aMOhIHXFviB0 YWsgbmUgYSBtdXPDrSBzZSB1dG9obyBkxJtzbsSbIHDFmWVtZWrFoWxldCBhIG5la29rYXQgbmF0 byB0YWtvdsO9bSB0aW0gbGlja8O9bSBtb3prZW0ga3RlcmVqIHLDoWQgZMSbbMOhICstIHDFmWlq YXRlbG7DvSDFmWXFoWVuw60gaG5lZGthIGt0ZXLDvSBhbGUgbmVtdXPDrSBiZWp0IGpha29ieSB2 xa/Fr8WvYmVjIHDFmWVzbsO9IG5hZHJ1aGVqIHBvaGxlZCA6TyA7RAoKYXZnUnljaGxvc3QyID0g MTUgPSAxMDAwS20gLyAoxI1hczEgKyDEjWFzMikKCm7Ds8Ozw7PDsyB0YWvFvmUgenTDvSBwcnZu w60gcm92bmnEjWt5IHNpIHVwbG7EmyBqZWRub2R1xaFlIHNwb8SNaXTDoW1lIMW+ZSAnxI1hczEn ID09IHTEm2NoIDIwIGhvZGluIGEgZG9zYWTDrW1lIGRvZHJ1aMO9CgoxNSA9IDEwMDAgLyAoMjAg KyDEjWFzMikKCjEwMDAgPSAxNcSNYXMyICsgMzAwCgo2Ni42NjY2NjY2NjYuLi4gPSDEjWFzMiAr IDIwCgrEjWFzMiA9IDQ2LjY2NjY2NjY2NjY2Li4uCgoKCm5vYSBkZWx0YSDEjWFzxa8gamUKCjI2 LjY2NjY2NjY2Ni4uLgoKOk8gOk8gOkQgO0QK
však jako 'to první' je vobsažený 'vtom druhým' kyby si se zamyslel trošičku ;D ;D btw už máš zbalený věci zestolu do krabice?? :P :P :D :D ;D ;D
se polepšim příště možná :D ;D
však první kousek máme skovanej vtý první rovnici a jak dojedem a->b tak stim už nejde hnout ale musí se to zholednit při tý cestě b->a :D ;D
ta votázka je děsně blbě napsaná ale na 99.99999999999% to asi jako mysleli takle protože by se neptali na nějakou pitominu uplnou si myslim :D ;D
takze max pocet castejsi barvy v mixu krat dva plus jednaA keď sú krabíčky doslova black-box? A reálne sa dozvieš, či koniec, keď vytiahneš všetky z jednej krabičky.
sum([math.comb(10, i) for i in range(1, 11)])
).
sum([math.comb(10, i) for i in range(1, 11)])
To je hrozné, na co všechno dneska lidi potřebují kalkulačku. Tak nula ochutnávačů je jistě formálně validní kombinace, ale nějak mi není jasné, jakou informaci z toho získáš.Úplně stejnou jako z jakékoli jiné kombinace. Viz moje poznámka o minimalizaci ztrát kus níže...
Abyste se nenudili... Kral chysta party, ma 1000 vin ve sklepe, ale nekdo jedno vino otravil. Chce zjistit jaky vino to je, ma k dispozici 10 ochutnavacu. Kdyz nekdo vypije otraveny vino tak asi za 3 tydny najednou zemre, party se kona za mesic. Jak kral urci, jake vino je otravene?Každé flašce přiřadíme jedinečnou podmnožinu ochutnávačů z powersetu ochutnávačů. Powerset ochutnávačů má 2^10 prvků, což je o 24 více, než potřebujeme. Strategie výběru podmnožin může být různá, můžem se snažit minimalizovat ztráty vína i ochutnávačů a odstranit horních 24 podmnožin (řazeno podle počtu ochutnávačů v podmnožině), v ideálním případě (šance 0.1%) by neumřel žádný ochutnávač a jedotavá flaška by byla právě ta, kterou nikdo neochutnal. Anebo naopak se můžeme snažit maximalizovat šanci odhalení otrávené flašky a odstranit 24 nejmenších podmnožin, tzn. každou flašku by ochutnali alespoň 2 ochutnávači. Teď je ještě otázka, jestli to je fyzicky reálné. Ochutnávačům pravděpodobně není trpěno žádné velké chlastání, aby zůstali hezky citliví, takže to asi nebudou žádný notorici. Každý z nich má na ochutnávání 6 dní (týden rozdílu mezi účinkem jedu a termínem party - 1 den jako buffer) a ochutnat má něco jako 500 flašek (případně méně, podle zvolené strategie). Dejme tomu, že za den je ochutnávač schopen ztáhnout 2L vína (parametr možno upravit), což při nějakých cca 80 flaškách denně dělá, při objemu flašky 0.7L, max. 35ml z jedné flašky. To by ale udělalo docela zářez do celkové zásoby, ty nejvíce ochutnávané flašky by přišly až o polovinu objemu. Budeme tedy indikovat 10ml na jednu flašku (max. ztráta 80~100ml podle strategie) na jednoho ochutnávače při tempu 80~84 flašek denně a budeme doufat, že to stačí na odhalení jedu. Ideálně by asi bylo vhodné trochu škálovat dávku z jedné flašky v závislosti na tom, kolik z ní ochutnává ochutnávačů. V každém případě postup reálný nejspíš je. Stále je tady ale nevýhoda, že každá flaška musí být načnuta a celý proces je poměrně náročný. Nakonec bude pro krále nejspíš nejpraktičtější sehnat si pár flašek pro sebe a nepostradatelné a zbytek prostě neřešit. Za ty 3 týdny to nikdo nedohledá a průměrný účastník party nejspíš nebude nepostradatelný
Mas to zbytecne slozity....Reálně to je algoritmicky úplně jednoduchý: Prostě si očísluješ ochutnávače a pak čísluješ flašky jednu po druhý (v binárním zápisu), tak jak je taháš ze sklepa. Ćíslo na flašce jednoznačně určuje, který ochutnávači si z ní mají loknout. A je to narozdíl od té bisekce odolný proti odchylkám v času úmrtí, bude to fungovat i když někdo na jed umře už za 2.5 týdne nebo podobně...
Ochutnávačům pravděpodobně není trpěno žádné velké chlastání, aby zůstali hezky citliví, takže to asi nebudou žádný notorici.Nejsou to degustátoři, jde jenom o ten jed. I když při větším chlastání tam můžou být nějaké false positives.
x = 1+x/2
a při jejím řešení sem se seknul...
Tiskni
Sdílej: