Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Co si urobil s tym G3? :)No výhodně prodal - a myslím, že do dobrých rukou.
Skoda :) Mal by som zaujem..Byl tu na abclinuxu.cz dost dlouho v bazaru...
Inak neslo na ten G3 nainstalovat Linux, ked uz si tak velmi trval na X-och?Šlo, a nechodil nijak pomalu. Akorát se mi nepodařilo rozchodit externí VGA výstup (pod Mac OS fungoval), což mi celkem vadilo, když to potřebuji používat při promítání prezentací. Taky trochu zlobilo zobrazování v OpenGL (ale jen pokud se používala hw akcelerace, bez ní je to OK). Ale hlavně iBook s Linuxem nemá proti ThinkPadu s Linuxem žádnou ergonomickou výhodu a provedení hw je dle mého názoru lepší u toho IBM (iBook má asi lepší výdrž na baterku, ale to mi moc nepomůže). A s PowerPC procesorem si můžu hrát i na desktopu (mám ještě iMac).
Experimentálně mám ověřeno, že ThinkPady se mi nejlépe drží v rukou a nejlépe (ze všech notebooků) se mi na nich píše. Zdůvodnit to nedovedu, ale prostě to tak je.Plně souhlasím, klávesnice je nejlepší ze všech, co jsem měl čest psát (DELL, MSI, ASUS, Acer,HP)
Pomalej a starej? Co mam rikat ja s tou Compaq Armadou - Pentium 166 MHz, 80 MB RAM, 2 GB HDDNo já netvrdím, že je to pomalé a staré - ale dost lidí v okolí mi ten názor vnucuje. Tak jsem to hodil do titulku.
Jinak Compaq Armada je i na prihlasovaci a odhlasovaci strance Servis24 cesky sporky
Tiskni
Sdílej: