Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Alespoň do té doby, než autotools vytlačí např. cmake nebo scons.
???
von je gcc a make v perlu? já tupoň, já myslel, že gcc se umí bootstrapnout...
autotools nejsou stupidní, jen jsou jevem evolučnímStejně jako unix, Perl, anebo C++
Zde opravdu není problém v pythonu, ale v tvé instalaci cedegy, měl nějak získanou cedegu, ale už ne nějaký engine modul, bez kterého nemůže fungovat. Ten se (v případě účtu na cedega webu) stáhne z netu, ale jde doinstalovat i z lokálního umístění (vybereš ten soubor) při konfiguračním průvodci. Jinak jmenuje se cedega-engine-5.1.1-local-update.i386.cpkg (například).
Posuzovat programovací jazyk podle toho že v něm někdo něco blbě naprogramoval je docela kuriózní - tak to je na tom C++ docela bídně, když je v něm windows že? :), ale jako provokace dobré ;). Jinak zatím pythonista nejsem, ale někdy bych se ho naučit chtěl.
A docela ti závidím Že ti hry ve wine tak pěkně šlapou, mam geforce 5200 (fps v glxgears 1650 s přetaktováním) a ani si neškrtnu, ve windows mafia třeba jela hezky, ale v linuxu je všechen direct o 50 procent pomalejší (nehratelné je i midtown madness, co jsem pařil na 64 MB ram, integrovaná intel grafárna, celer 500) :(. Ale vyzkouším nějaké tvé rady pro Flatoua, třeba nastavení grafické paměti ve wine.
Njn, když někdo používa debian (ubuntu), ať se nediví... gentoo ruleeez! (pokud mi odpovíš že jsem obyčejný sprostý flameista a trol, přečti si svůj příspěvek o pythonu :)).
<španý příklad>
Btw, windows mi někdy šlape, někdy ne, někdy v něm programy jdou, někdy ne.. to C je ale hrozný, v čem jiném by to bylo .
</španý příklad>
Tiskni
Sdílej: