Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Dalsi poznamka, abych to priste nemusel hledat ;-) Nasledujici stripek kodu zajisti otevirani ext. odkazu s parametrem rel="nofollow" vzdy v novem okne. Jak lze vydedukovat z titulku, je urcen pro jquery.
$(function() { // open in new window $('a[@rel*=nofollow]').click(function(event){ window.open(this.href); event.preventDefault(); }); });
Aktualizovano: Od jiste verze jquery nepouziva zavinac pro identifikaci parametru.
$(function() { // open in new window $('a[rel*=nofollow]').click(function(event){ window.open(this.href); event.preventDefault(); }); });
Pouze rychlá poznámka, abych to nemusel hledat. Nastavení je potřeba změnit na klientském systému (WinXP), ze strany samby se mi to nepodařilo nastavit, aniž by wokna neřvala, že nemohou natáhnout vzdálený profil.
Nastavení se mění pomocí utility gpedit.msc.
Konfigurace počítače -> šablony pro správu -> systém -> profily uživatelů -> Povolit pouze místní uživatelské profily - zde nastavit povoleno
Jde jen o rychlý zápisek, abych to příště nemusel dohledávat, navíc některé návody jsou již poměrně zastaralé a postavené na staré verzi VirtualBoxu. Kroky zapíšu jen heslovitě, dají se dohledat v případě, že clověk s VirtualBoxem nemá zkušenosti. Vzhledem k tomu, že je VirtualBox multiplatformní, tento postup lze použít na většině operačích systémů.
Už je to nějaká chvíle, co jsem o applích počítačích slyšel poprvé. Tehdy mi myšlenka na koupi PowerPC přišla absolutně šílená a značka samotná nehodna jekékoli pozornosti. Nicméně od té doby se toho dost změnilo a pod rukama mi prošlo několik různých distribucí linuxu, jak na desktopu, tak i na našem firemním webserveru.