Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Poté, co označíte jedny dveře, moderátor otevře jedny ze dvou neoznačených dveří, za kterými se odměna nenachází, a vy máte možnost svou volbu změnit.Možná bych to tedy mohl napsat formálněji:
Soutěžící označí dveře di € D, kde D je množina všech dveří. Moderátor otevře dveře dj € D tak, aby platilo, že di ≠ dj ∧ dj neobsahují výhru.
Ten divák byl možná nějaký kvantový fyzik, a jakmile se začly otevírat dveře, začaly mu kolapsovat vlnové funkce.Myslíš toho posluchače v zeleném svetru? Jo, ono je na téhle úloze krásné, jak je význam toho prvního rozhodnutí skrytý a intuitivně by tě to neslo naprosto nerelevantním směrem. Přitom stačí se podívat na jednotlivé případy, které můžou nastat, a najednou je to srozumitelné. Na první dobrou jsem se taky nechal „napálit“…
Ač se to zdá naprosto neuvěřitelné, změnou volby zvýšíte svou pravděpodobnost z 1:3 na 2:3 (nikoliv 1:2, jak tvrdí výše zmiňovaný posluchač)To bude možná jen takovéto notace, kde 1:2 - čteno "jedna ku dvěma" - odpovídá pravděpodobnosti 1/3. Je to taková ta debilní syntaxe, kde si to musíš nejdřív sečíst, aby ses dozvěděl pravděpodobnost, viz Poměr pravděpodobností. (Nicméně přijde mi, že ten člověk to tam v zápalu diskuse míchá dohromady taknějak všelijak, čemuž se nedivim, ono je těžký to vysvětlit srozumitelně, navíc takhle ad-hoc z patra.)
sup
a sub
, např. 1/3, ale moc se mi to nelíbí (sémanticky z hlediska HTML, pokud to tedy má smysl v tomto CMS vůbec řešit, ani vzhledově; ⅓ je o něco hezčí).
Další varianta je se na situaci dívat tak, že se pro strategii (změnit / nezměnit) rozhodnu ještě před tím prvním výběrem. Pokud je moje strategie "zůstat", tak musím už v prvním kole trefit auto. Pokud moje strategie zní "změnit", tak jediné, co se mi musí v prvním kole povést, je auto netrefit.+1, tohle je IMHO nejsrozumitelnější vysvětlení. Ale samozřejmě YMMV.