Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »alsamixer
. Dej F6 a vyber si zvukovku. Pak napiš, jestli to funguje. Nevím, co to přesně dělá, nemám víc zvukovek, abych to vyzkoušel, ale vypadá to slibně.
Včera jsem začal používat KDE 4.4 a taky mám problém, že nejedu zvuk z více jak jedné aplikace :(.
Alsa síce fungovala bez problémov, ale PulseAudio nie.
Samozřejmě. Pochopitelně. Tohle je známý fakt už od chvíle, kdy některé distribuce začaly protlačovat PulseAudio, tedy nesmysl, mor a neštovice v jednom, jako implicitní řešení pro práci se zvukem. Tisícům uživatelů přestaly fungovat VoIP aplikace a s veškerým zpracováním zvuku byl celé měsíce těžký problém, než to někdo dal částečně do pořádku. (Jojo, o Fedoře mluvím...) V Archu jsem musel PulseAudio několikrát opakovaně mazat, kdykoliv ho nějaký balíček nenápadně nainstaloval jako dependenci. Ale vyplatilo se to. Zvuk začal zase normálně fungovat, jakmile bylo PulseAudio pryč.
V této situaci bych doporučoval jednoduchý postup. Zaprvé, nahlásit podrobně chybu v KDE. Podrobně znamená kompletní výstup z kmixu, případně zkompilovat kmix s debug symboly, spustit ho přes GDB, po pádu udělat backtrace a ten přiložit k tomu hlášení. Zadruhé, zatnout zuby i pěsti, zavřít oči a dočasně používat Gnome. Zatřetí, až to někdo opraví, přejít zpět kde KDE.
Pokud jsem to správně pochopil, v případě OSSv4 by šlo o bug report, zatímco u ALSA by stačil nějaký feature request. Rozhodně ale stojí za to takovou věc ohlásit. Mít oddělenou USB zvukovku na VoIP mi připadá naprosto normální. Je to pohodlné, normální reprodukce (a zvonění VoIP linky) je v interní zvukovce, sluchátka s mikrofonem jsou v té externí. Nebo na bluetooth headsetu. Tohle by měl GNU/Linux (pokud možno s KDE) normálně podporovat, takže jakékoliv problémy určitě stojí za to hlásit.
1) KMix 4 stále padá pri znížení hlasitosti cez hotkey, pri zvýšení zas nereaguje(je niekoľko násobne reportovaný bug, ani pes po ňom neštekne)Tohle je chyba nejnovějšího KMixu.
a gui je taky, napr. qjackctl
Tiskni
Sdílej: