Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Registrace: dnesTo hodně napovídá.
trochu mi to přijde jako takové bezobsažné, nicneříkající hospodské kecy ala "všechno jde do kytek"....+1
Dále je pro Machiavelliho úvahy typické, že vychází z přesvědčení, že i když se časy mění, lidé zůstávají v podstatě stejní. Nepřijímá tedy myšlenku o zdokonalování lidstva a člověka. Od lidí se podle Machiavelliho dá očekávat spíš zlo; k dobrému musí být vedeni nebo i donucováni.
Společnost se mění a vyvíjí.Jo, ale dost pomalu a navíc jde někdy vývoj i "opačným směrem"...
Cloveka od zvirat prave odlisuje, ze vidi dal nez za potrebu spanku, jidla, sexu a pudu sebezachovy.Toto tvrzení odporuje mému pozorování, a proto by si zasloužilo rozvést (nejlépe uvést příklady věcí, které člověk vidí a jsou vznešenější[co to vlastně je?] než zmíněné). Já si nemůžu pomoct, ale zatím jsem nenašel člověka (včetně sebe), jehož konání by bylo podmíněno něčím jiným, než centrem motivace a odměny fungujícím na stejném principu, jako třeba u té krysy. Samozřejmě, že člověk má tyhle vzorce chování poněkud složitější a například vůle může při hrubém přiblížení budit zdání, že je to jinak, v konečném důsledku si ale neumím třeba své chování vysvětlit jinak než takhle. Apropo Skutecny altruismus neexistuje byla nedávno zajímavá diskuze na Oslu. Protože si myslím o trvanlivosti jejich databáze své, dovolím si ocitovat stěžejní myšlénky:
Skutecny altruismus neexistuje, tedy jev, ze nekdo dela neco pro druhe, ackoliv to jemu prinese pouze nevyhody a tem druhym vyhody. Zaklad je v definici toho, co je vyhoda a co nevyhoda. Dotycny takto jednajici ma z toho proste dobry pocit, eventuelne pocit, ze "je lepsi nez ti druzi sobci", a to je ta odmena. Muze to dojit i tak daleko, ze dotycny ma dobry pocit z toho, ze je "otloukanek" a to ho uspokojuje. To vam povi kazdy psycholog. Podivejte se na klasickeho lakomce, ktery jenom shromazduje majetek a "nic si neuzije", nic si neporidi. Jeho odmenou je blazenost z toho, ze "ma hodne", a tomu se v jeho ocich nic nevyrovna. Podle mě nezištný altruismus neexistuje. Když někomu pomůžu, tak z toho mám dobrý pocit. A právě pro tento dobrý pocit pomáhám. "Dobrý pocit" se pravděpodobně vyvinul jako odměna za skutky, které jsou přínosné pro skupinu. Skupina, která neví co to je mít dobrý pocit z pomoci ostatním zřejmě nebyla tak evolučně úspěšná. Skutečný altruista by podle mě byl psychopat, který nenávidí ostatní lidi a přesto jim pomáhá i když vidět jejich radost by mu dělalo špatně a zároveň by z této pomoci nic neměl. PS: Bodování se používá v evoluční biologii často, ale "sbírání bodů" jednotlivci nemůžete brát doslova - lidé, natož pak jejich předchůdci si neuvědomují takovéhle věci.
Zásadním zlomem bylo když věda v lidech podkopala víru v Boha, ale sama ho nedokázala nahradit a ani dát zásadní odpovědi pro směřování společnosti jenž On reprezentoval a tak lid upadl do stavu ukonzumování se k smrti a to je podle mě příčina dnešní deprese společnosti, která je střídaná u některých mánií v opojení se z nikdy nekončícího konzumu a kdo ví zda-li přijde někdy vystřízlivění.Hmm, na tom něco bude (btw. nejsi jediný, od koho jsem přesně tohle v poslední době slyšel). Ale co s tím, sakrblé? Jiná teorie (neříkám, co si o ní myslím, pro morální soudy se mi myšlenky musí vždycky usadit [settle], a to se zatím nestalo) tvrdí, že po dosažení určitého stupně civilizačního rozvoje už to půjde jenom dolu, protože většina lidí, resp. lidstvo jako celek není na něco takového z evolučního hlediska optimalizováno. Což mimochodem odpovědělo na mé neustálé rejpy do toho, jak je většina populace ignorantská (1, 2). Se vzděláním vždycky přijdou na řadu i otázky typu proč tu jsme, proč děláme to, co děláme a jaký to má smysl a možná společnost fakt funguje líp, když se na tohle podavačka rohlíků v obchodě neptá. Vytváří se tak jakýsi selekční evoluční tlak na tento stav.
V mém jménu je patrné tisícileté sevření naší země pod jhem křesťanství!!!
ad1) Sednout si na lavičku v parku a pozorovat východ Slunce :DI stalo se, že jsem se z nějakých důvodů prošel kousek kolem jedné vesnice ve Žďárských vrších (na tuto událost odkazuji jako „poprvé jsem viděl přírodu“). Předpokládám, že to vyvolalo přesně ten efekt, který jsi chtěl naznačit. Jenže pak jsem se na to zpětně zase podíval z pohledu biologie/neurologie a bylo to furt stejné.
ad2) Moje víra a zmiňuji ji jen pro zajímavost, nikoli abych ji tu obhajoval, říká, že současný věk je ze čtyřech předchozích ten nejúpadkovitější a co víc je teprv na počátku a celková délka je 432000let a vlastně vše už takhle upadá po milióny let a už jenom vzhledem k té délce je jasné, že to co upadá je člověk a s civilizací to zřejmě vůbec nesouvisí.Jako takhle. Když se podívám na spolužáky (průměrný pražský gympl), když si přečtu ten článek na Blistech, jímá mě hrůza. Co z těch lidí sakra bude? Vždyť polovina z nich neumí použít trojčlenku nebo spočítat měřítko na mapě! Může takhle fungovat společnost? Vždyť tady spadne barák, až architekt nedokáže použít Pythagorovu větu, tady někdo umře, až sestra nedokáže podat správnou koncentraci léku. W*T*F?!
ad3) Souvisí s předchozím, ale vidno i bez mé víry to i přes naděje vizionářů new age, opravdu spěje do stavu, jenž ty vidíš jako evoluční tlakJenže já vidím evoluční tlak na udržení současného stavu, případně ještě zhoršení!
ale tak mě to vadí o něco méně, neb díky víře jsem vlastně přesvědčen, že to tak má býtCo jsem se dal na vědu, tak nemám definováno žádné tak to má být. Smysl existence Vesmíru neznáme (může-li vůbec existovat) a celá naše civilizace je jenom důsledkem řetězu jednoduchých jevů typu selekce a evoluce od dob vzniku prvního samoreplikujícího se systému, nic víc v tom není.
a tudíž s tím ani nic nechci dělat :DNo což o to, mně by mělo být tohle taky z principu volné. Vsuvka k nastavení mého systému motivace a odměny: Mám ho rozbitý, evolučně nevýhodný a jiný, než většina ostatních. Aktivuje se, když se dozvím třeba něco nového, pochopím, jak něco funguje. Ne, nedělám si legraci, fakt to tak je. Jenže si uvědomuju jistý loopback ignorantská společnost → méně prostoru pro vědu → … .
Jako takhle. Když se podívám na spolužáky (průměrný pražský gympl), když si přečtu ten článek na Blistech, jímá mě hrůza. Co z těch lidí sakra bude? Vždyť polovina z nich neumí použít trojčlenku nebo spočítat měřítko na mapě! Může takhle fungovat společnost? Vždyť tady spadne barák, až architekt nedokáže použít Pythagorovu větu, tady někdo umře, až sestra nedokáže podat správnou koncentraci léku. W*T*F?!
Kdyby jenom průměrný pražský gympl...
Nesouměřitelnost není slučitelná se společností(demokratickou).Spolecnost bez rozdilu je utopie. Demokracie bez rozdilu mezi lidmi uz tuplem.
To že neumíme se polečností zacházet, neumímě plánovat, řídit a spoléháme se na volnou ruku něčeho je ukazem stavu společnosti.A jak byste si to predstavoval v praxi? To si rekneme, ze pristich pet let budou vsichni kupovat modre boty a tak se proste budou vyrabet? Nebo se nejaka rada starsich usnese, ze bohatsi lide nepotrebuji suv, tak je nebudeme delat, at si jezdi v nejakem mrnavem hatchbacku? Takhle to proste nejde. Princip nabidky a poptavky je imho to nejlepsi a nejferovejsi, co bylo v tomto smeru vymysleno.
Většina lidí si to nepřizná a papouškuje zájmy někoho jiného.Tak s timto tvrzenim absolutne souhlasim. Ale bez toho se imho zastupitelska demokracie neobejde. Znam spoustu skalnich priznivcu ods, kteri voli tuto stranu x let, i kdyz jde jeji stavajici politika (vsemozne ustupky z programu, malo radikalni reformy, atd.) proti jejich zajmum. Plati to urcite i z druhe strany, znam jednoho invalidu, ktery je odkazan na prijem od statu a take je sam pro minimalizaci statu, redukci davek, atd - bere to proste ideologicky, ne pragmaticky.
Děj se vule boží a začněte se starat sami o sebe a své blízké protože ti kdo tuto společnost řídí/neřídí jsou prinejmenším PSYCHOPATI.S tim take celkem souhlasim. Zarazilo mne to, co nekde psal dad.. ze v soucasnosti cca 15% lidi zivi potazmo celou ostatni spolecnost. Pokud je to pravda, je to alarmujici stav spolecnosti. Na rozdil od vas vsak vidim reseni v prechodu na absolutni laissez-faire a to ve vsech oblastech, kterych se tyka prerozdelovani. Pro kazdeho to jiste unosne nebude, ale stav populace by se prirozene srovnal.
Princip nabidky a poptavky je imho to nejlepsi a nejferovejsi, co bylo v tomto smeru vymysleno.
Chytil ses do vlastní pasti.
Zarazilo mne to, co nekde psal dad.. ze v soucasnosti cca 15% lidi zivi potazmo celou ostatni spolecnost. Pokud je to pravda, je to alarmujici stav spolecnosti.
Co je na tom alarmujícího? To je přirozené od té doby, co začalo být zemědělství rozumně efektivní.
Chytil ses do vlastní pasti.Nemusime si snad hrat se slovicky jako ve skolce, ne?
Co je na tom alarmujícího? To je přirozené od té doby, co začalo být zemědělství rozumně efektivní.Je to alarmujici. Tak nejak to trochu popira prirodni principy, prirozeny vyber, atd.
Nemusime si snad hrat se slovicky jako ve skolce, ne?Nahradme tedy to sluvko vymysleno sluvkem pojmenovano. Btw zadnou past jsem nekladl, tak jsem se nemohl chytit.
To je dost zásadní rozdíl (Kolumbus vynalezl Ameriku? o_O) Nebo jsi názorově nekonzistentní?
Je to alarmujici. Tak nejak to trochu popira prirodni principy, prirozeny vyber, atd.
SPARTAAA!!! (Aneb vzhůru házet nepovedené děti ze skály.)
To je dost zásadní rozdíl (Kolumbus vynalezl Ameriku? o_O) Nebo jsi názorově nekonzistentní?Dobre. Tak pojmenovanim pojmu jako nabidka, poptavka, symbioza, prirozeny vyber, atd. byly pojmenovany prirodni skutecnosti.
SPARTAAA!!! (Aneb vzhůru házet nepovedené děti ze skály.)Ve Sparte vsak toto bylo organizovano statem, to ja bych z principu nepodporil. Kdo se nejak uzivi (nebo ho nekdo pripadne bude podporovat), prezije. Toto je samozrejme krajni stav, ale i soucasna eurosocialisticka spolecnost se k tomu trosicku priblizuje - skolne, spoluucast ve zdravotnictvi, nutnost sporit si na stari - proste zvysovani miry odpovednosti, kterou ma jedinec sam za sebe. To, jak muze takove hybridni zrizeni fungovat(to jake mame ted), je otazka druha..
Ve Sparte vsak toto bylo organizovano statem, to ja bych z principu nepodporil.Nepodporil cokoliv co je organizovano statem?
Já se takhle dostal do morální inkonzistence a už dva týdny nevím, jak z toho ven.Již staří římané věděli, že Quod licet Iovi, non licet bovi. Po lopatě je to, že tahání pojmů týkající se interakce pár lidí, nedávají smysl, pokud je aplikujeme na fungování společnosti.
Pokud mam moznosti A a B, tak za moralnejsi povazuju to, co bude mit ve vysledku pozitivnejsi zmenu ve stesti spolecnosti.Předně neoperuj s pocitem štěstí, proto to téměř určitě nechceš (keywords: brave new world soma)
Pokud je soucet zmen stesti plusovyNo jo, jenže… umíme tohle spočítat? Házení nepovedených ze skály se taky může zdát jako super nápad, společnost to posune vpřed, zbavíme se špatných genů…
Lidkská společnost tu má existovat pro její růst a zlepšování jejich duševních, hmotných, záležitostí a ne pro růst soukromého majetku.coz ovsem neznamena, ze stale rostouci pozadavky nefachcenku a povalecu, a take "jakofachcenku" (zejmena urednici) na svuj neopravneny podil z prace produktivni sfery lze prijmout.
upřesnění:
tak měli čas na jiný veci - oproti jiným národům
v řecku, itálii, portugalsku, španělsku (na jihu špaňa) když se naučili chytat ryby a rozdělat ohen, tak v podtatě neměli na co umřít a moc energie je to nestálo - porovnej si to třeba s norskem, nebo jinou severskou zemí (ted myslím životní podmínky pro lidi kolem roku 0)Stale jsi ale nevysvetlil, jak je mozne, ze i pres svou nezmernou lenost dokazali Reci a Rimani polozit zaklad cele zapadni civilizaci, Spanele byli celkem dlouhou dobu nejmocnejsim statem sveta a Portugalsko (vzhledem ke sve velikosti obrovskem) imperiu? V tech statech je ted bez diskuse neco spatne, nemyslim si ale, ze je to nutne teplejsim podnebim ...
má čas na sport (...) ale zato se naučili makat na sobě
Stale jsi ale nevysvetlil, jak je mozne, ze i pres svou nezmernou lenost dokazali Reci a Rimani polozit zaklad cele zapadni civilizaci, Spanele byli celkem dlouhou dobu nejmocnejsim statem sveta a Portugalsko (vzhledem ke sve velikosti obrovskem) imperiu?Řekové a Římané měli otroky, Španělé a Portugalci zas žili z kolonií.
Vyskytla se tam myšlenka, že počet voličů, kteří jsou dotování privátním sektoremJestli on nebude problém v téhle myšlence. Kdo jsou ti voliči dotovaní privátním sektorem? Dělník pracující na stavbě dálnice? Ochranka na poště? Správce sítě na ministerstvu nebo na univerzitě?
Ten dělník nebo ochranka jsou dotovaní nepřímo, nejspíš to nejsou státní zaměstnanci.Schválně jsem zvolil příklady, které mohou být ale nemusí státními zaměstnanci. Tedy zdroj peněz i jejich příjemce je vždy stejný – rozdíl je jen v názvu zaměstnavatele na výplatní pásce. Řekl bych tedy, že tohle rozlišování na „dotování“ přímé a nepřímé je nesmysl.
Klíčový rozdíl mezi soukromým sektorem a státem je, že firma zkrachuje mnohem, mnohem rychleji.To už dávno není pravda.
Pokud je pobočka pošty firma, tak její příjmy zjednodušeně odpovídají přínosu pobočky pro společnost.To bohužel také není pravda.
Stát lze chápat jako takovou obří korporaci, která má monopol na daně. A jako snad každý monopol je neefektivní.V současném kapitalismu vznikají monopoly velice snadno i v soukromém sektoru. Je pak nad nimi ještě mnohem menší kontrola, než nad státem. A neefektivních firem je v privátním sektoru také velmi mnoho, a není žádný tlak na jejich efektivitu. Takže vést řez zrovna mezi státním a soukromým v tomto případě nemá žádný smysl – je potřeba řešit, jak mají nějaké organizace fungovat efektivně, bez ohledu na to, zda jsou státní nebo soukromé.
Takže vést řez zrovna mezi státním a soukromým v tomto případě nemá žádný smysl – je potřeba řešit, jak mají nějaké organizace fungovat efektivně, bez ohledu na to, zda jsou státní nebo soukromé.Toto progresivni uvazovani si zasluhuje +2!
Tedy zdroj peněz i jejich příjemce je vždy stejný – rozdíl je jen v názvu zaměstnavatele na výplatní pásce. Řekl bych tedy, že tohle rozlišování na „dotování“ přímé a nepřímé je nesmysl.Tohle není pravda. Rozdíl je v tom, že o tu zakázku může soutěžit několik firem, což bude tlačit cenu dolů a efektuvitu nahoru.
To už dávno není pravda.Je to pravda. A potom je podstatná další věc - když velké korporaci hrozí krach, tak šetří neeoptimálním způsobem - dobře fungující odělení má často seškrtány výdaje stejně, jako oddělení, které plýtvá, kde se dá. A přitom by se mělo osekat jenom so plýtvající oddělení (anebo zrušit). To zdravé oddělení už funguje efektivně, nemá smysl mu snižovat rozpočet. Kdyby ty oddělení byly samostatné firmy, zdravé oddělení by přežilo, to plýtvající zbankrotovalo. Takže čím větší korporace, tím menší efektivita. No a pointa je, že stát je taková obří korporace.
To bohužel také není pravda.Pokud se přínos pro společnost bere jako přírůstek bohatsví v čistě ekonomickém smyslu, tak to je zjednodušeně pravda. Když dám firmě nějaké peníze, tak platím za něco, z čeho mám užitek.
V současném kapitalismu vznikají monopoly velice snadno i v soukromém sektoru. Je pak nad nimi ještě mnohem menší kontrola, než nad státem. A neefektivních firem je v privátním sektoru také velmi mnoho, a není žádný tlak na jejich efektivitu. Takže vést řez zrovna mezi státním a soukromým v tomto případě nemá žádný smysl – je potřeba řešit, jak mají nějaké organizace fungovat efektivně, bez ohledu na to, zda jsou státní nebo soukromé.Ano, ale jde o to, že v průměru je tlak na efektivitu v privátním sektoru větší.
Je to pravda. A potom je podstatná další věc - když velké korporaci hrozí krach, tak šetří neeoptimálním způsobem - dobře fungující odělení má často seškrtány výdaje stejně, jako oddělení, které plýtvá, kde se dá. A přitom by se mělo osekat jenom so plýtvající oddělení (anebo zrušit). To zdravé oddělení už funguje efektivně, nemá smysl mu snižovat rozpočet. Kdyby ty oddělení byly samostatné firmy, zdravé oddělení by přežilo, to plýtvající zbankrotovalo. Takže čím větší korporace, tím menší efektivita. No a pointa je, že stát je taková obří korporace.
V souvislosti s privatizací zdravotnictví, školství,...
Tohle není pravda. Rozdíl je v tom, že o tu zakázku může soutěžit několik firem, což bude tlačit cenu dolů a efektuvitu nahoru.S tím tak úplně nesouhlasím. Ale podstatné je, že pak není kritérium státní/soukromé, ale vysoutěžené/nevysoutěžené, případně konkurenční prostředí/monopol. A to je něco jiného, než co bylo uvedené v zápisku.
Je to pravda. A potom je podstatná další věc - když velké korporaci hrozí krach, tak šetří neeoptimálním způsobemDěkuji, že jste potvrdil mé tvrzení. Velkých korporací je totiž v soukromé sféře spousta a celosvětově mají větší vliv, než státy.
Když dám firmě nějaké peníze, tak platím za něco, z čeho mám užitek.Ze služeb státu snad užitek nemáte?
Ano, ale jde o to, že v průměru je tlak na efektivitu v privátním sektoru větší.To je jak s tím vtipem, že jsme každý v průměr snědl půl kuřete. V některých velkých oblastech privátního sektoru je ten tlak stejně malý nebo ještě menší, než ve spoustě oblastí státu; a opačně, v některých oblasti státu je ten tlak srovnatelný s tlakem v těch nejlepších oblastech privátního sektoru. Takže to dělení na státní/soukromé je v tomto případě nesmyslné, protože místo podstaty věci odvádí pozornost úplně jinam. Je to asi jako hodnotit lidské schopnosti podle příslušnosti k rase – v průměru vám může vyjít ledacos, ale rozhodovat se podle toho bude vždy hloupé.
Je to asi jako hodnotit lidské schopnosti podle příslušnosti k rase – v průměru vám může vyjít ledacos, ale rozhodovat se podle toho bude vždy hloupé.
LOL
To ještě za sovětskýho svazu natrefili agenti Pentagonu na nějaké radiové vlny vysílané odněkud ze Sibiře. Rozhodli se tam poslat co nejlepšího člověka, a proto udělali obrovské výběrové řízení, ze kterého nakonec vyšel jen jeden agent. Agentovi dali krycí jméno Boris a poslali ho do SSSR.
Když dorazil na místo, zjistil že je tam nějaká slavnost. Šel tam a tam k němu přišel nějaký mužík a řekl: "Boris, ty podle mě nejseš Rus".
Agent se nechtěl nechat jen tak prozradit, a proto hned vyskočil na stůl a zatančil perfektního kozáčka.
Agent skončil a mužík povídá: "Kozáčka tančit sice umíš, ale ty Rus nejseš."
Agent vylezl na podium a zazpíval nádherně Kaťušu, ale mužík zase že prý ne. Takhle to šlo ještě chvíli dál -- agent vypil všechnu vodku, snědl boršč, atd. Nakonec se naštval a vrátil se s neúspěchem do USA.
V Pentagonu potkal hned v chodbě plukovníka, a ten povídá: "Tak co, neúspěch, že? Já věděl, že vy černoši to celý poděláte."
V ČR se taky s oblibou nadává, jak někdo neoprávněně pobírá dávky (přitom to nikdy není nic konkrétního, jenom samé „slyšel jsem“)
Tak třeba tady jsou konkrétní údaje od starosty Dubí. Běžná rodina dostává měsíčně 28k čistého dávek, v jednom případě dokonce rodina brala 92k měsíčně. Je to dostatečně konkrétní?
Přitom kolik lidí a jak dlouho by muselo neoprávněně pobírat dávky, aby to dohromady dalo tu miliardu vyhozenou za OpenCard?
Kdyby 100k lidí bralo měsíčně 10k, tak je to za měsíc. Realita bude nejspíš podstatně horší.
Nepřehlédl jste slovo neoprávněně?
Nepřehlédl. Jen je otázka, jak si to vyložit. Podle čistě právního hlediska berou dávky oprávněně, podle zdravého rozumu ne.
Taky je dobré uvědomit si, že rodina a jednotlivec není totéž.
To si také uvědomuji, proto jsem se nepouštěl do podrobných kalkulací. Každopádně miliarda pro dávky zmizí velmi rychle.
Každopádně miliarda pro dávky zmizí velmi rychle.Miliarda se vyplatí rychle. Ale ne zmizí, to je právě ten rozdíl mezi oprávněným a neoprávněným.
Podle zdravého rozumu by totiž bylo potřeba posoudit taky souvislosti, k čemu dávky slouží, jaké jsou třeba velmi podobné instituce, které vám ale nevadí, atd.
Souvislosti jsou jasné. Dávky slouží k vyživování lidí, kteří systematicky nepracují, pracovat nebudou a jen parazitují. Že spousta peněz zmizí i jinde, to mi také vadí.
Tiskni
Sdílej: