Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Vyvoj se odehral / odehrava hlavne v LEDkach a castecne v bateriich.
To sice ano, ale mimo výrobce svítilen. Výrobci svítilen prostě sáhnou do katalogu Cree/Panasonicu a vyberou dle požadovanejch parametrů. Rozdíly mezi svítilnama jsou hlavně ve zpracování, konstrukci (váha, možnosti připevnění, voděodolnost), elektronice ovládání (ergonomie, spotřeba) atd.
Co se tyka tepelneho cidla, tak mne nenapadlo, ze tuhle pojistku nekdo nepouziva. Nicmene zase je dobre si rict, zda-li chci svitit dlouho a malo (pak tu pojistku nepotrebuju), nebo kratce a hodne, pak by mela byt samozrejmosti.Často výrobci (hlavně u těch levných a výkoných spoléhají) na to, že když tělo funguje jako chladič, tak se při přehrátí LED samo ohřeje natolik, že uživatel sám LED vypne, aby se nespálil
CRIAno, to je u LED svítilen asi největší bolest. Já mám někdy pocit tmy i když to svítí dost prostě proto, že to jsou blbé vlnové délky.
profil svetelneho kuzeleVětšinou jsou zoomovací, takže si můžeš nastavit.
Na praci mam nejaky cheap smejd z bauhausu s vesackem a magnetem.Jestli myslíš montážní lampu a konkrétně tuhle, tak doporučuju podívat se v GESu či GME. Kdysi se mi podařilo za pár švěstek jako dárek/doplnění poštovného vzít jednu, ale narozdíl od tohto plasťáku je komplet pogumovaná. Jediné co bych vyměnil je ten plastový háček, za nějaký kovový (je to první věc co uletí když to spadne na zem), ale jinak tomu nemám co vytknout. Beru to i do přírody. Prostě zavěsím za strom a mám ruce volné a svítí to do všech stran.
Kromě zcela specifických oblastí použití, například u policie, kdy kvůli ochraně před střelbou je potřeba svítit mimo osu těla (nebo použít baterku jako obušek), si nedovedu představit využití pro ruční baterku, když čelovky jsou tak dostupný! Možnost mít obě ruce volný "na práci" je k nezaplacení. To samé v případě jízdy na kole, kdy je zase obrovský rozdíl, jestli si svítíte tam kam koukáte, nebo tam kam míří řidítka (což překvapivě často není ten stejný směr).
Pokuď nehledáš baterku, se kterou utlučeš zloděje (což by s těma odkazovanejma asi šlo dost těžko...), tak bych se nejdřív zamyslel nad tím jestli vůbec má cenu si kupovat ruční svítilnu.
čelovka mi vyhovuje spíše s širším kuželem světla, svítilna do ruky s úzkým s vysokým dosahem
Kvalitní čelovky mají oba dva mody (řešeno například rozptylným sklíčkem).
ne vždy chci svítit tam, kam se koukám nebo kde mám hlavu! (když svítím někomu jinému, když svítím do nepřístupných prostor...)
Kyž svítím někomu jinému, chci většinou vidět kam svítím, stejně tak když chci svítit do nepřístupných prostor, chci většinou vidět, co tam je. Ale i pro takové zcela výjmečné situace lze čelovka vždycky vzít do ruky a použít jako ruční baterka, obráceně to jde o poznání hůř...
Kyž svítím někomu jinému, chci většinou vidět kam svítím, stejně tak když chci svítit do nepřístupných prostor, chci většinou vidět, co tam jeaž na to, že si potřebuju posvítit třeba z druhé strany, než ze které koukám nebo do prostoru, kam hlavu prostě nestrčím - a sundat čelovku jistě lze, ale to zas chybí na té hlavě - proto nosím obojí a využití je tak 50/50... a zároveň se vzájmně zálohují... ono být v noci uprostřed lesa nebo v podzemí závislý na jednom zdroji není úplně super další věc je signalizace, dělat maják vlastní hlavou by byl dost opruz :)
proto nosím obojí
Tak tím se to vysvětluje, v mé definici outdooru není na dva krámy místo ani "nosnost"...
To samé v případě jízdy na kole, kdy je zase obrovský rozdíl, jestli si svítíte tam kam koukáte, nebo tam kam míří řidítka (což překvapivě často není ten stejný směr).No, ja mam problem ze kdyz se s nekym bavim tak se na nej obcas automaticky podivam... To s vykonnou celovkou na hlave neni pro toho druheho typicky moc prijemne.
Jednoznačne takú, ktorá dokáže zapáliť les. Ale vážne, mám fenix, kvalita spracovania je super, ak sa nič nezmenilo od kedy som kupoval môžem túto značku odporúčať.