Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Na poznámky, záložky a historii o ničem nevímAle ono existuje:
rsync / root@stary-notebook:/
. Mobil mám dumbphone, na který je problém i syncnout kontakty, vysílačka umí nastavit kanály. Tablet ani čtečku nemám.
Jendo, ty už nebydlíš v PrazeBydlím, ostatně v profilu mám napsaný lokátor.
nebo to s tím MHD má být jen rýpnutí do dopravního podniku?Do kterého? ;)
Telefon se zápisníkem si určitě pořiď, papírové sešity sice s naší satelitní sítí přečíst dokážeme, ale zpracování stojí spoustu výpočetního výkonu, který by se dal použít na falšování důkazů o použití sarinu v Sýrii...LOL
Predstav si situaci - objednavas jidlo na internetu, a chce to po tobe adresu. Ty tam das jenom tvoji url, a ten web si vyzada jednorazovy povoleni precist tvuj profil, konkretne adresu. Na mobilu ti vyskoci zadost o povoleni, potvrdis, a je to.Co se tyce nastaveni na cizim PC, tam by to bylo vyuzitelny taky. Freedesktop.org by udelal nejaky standard pro nastaveni desktopu (keymap, wallpaper). Ten standard by definoval nazev slozky (freedosktop), vnistrni strukturu a pripadne opravneni. Kdyz by sis nainstaloval Gnome, zadal bys jenom url tveho cloudu, a Gnome by tam zacalo zapisovat nastaveni.
A co sync mezi web. službami na jednom PC? ;) Např.:OpenID
Co se tyce nastaveni na cizim PC, tam by to bylo vyuzitelny taky. Freedesktop.org by udelal nejaky standard pro nastaveni desktopu (keymap, wallpaper). Ten standard by definoval nazev slozky (freedosktop), vnistrni strukturu a pripadne opravneni. Kdyz by sis nainstaloval Gnome, zadal bys jenom url tveho cloudu, a Gnome by tam zacalo zapisovat nastaveni.Myslel jsem mnohem víc jednorázové, ten systém už má nějaké prostředí [které s největší pravděpodobností nepoužívám]. Vlastně by mi stačil skript, který by mi nastavil tu keymapu a keypress-repeat, možná se ještě zeptal, jestli přidat klíč do
authorized_keys
:). Vlastně bych si to mohl napsat.
Proč sakra tomu, o čem je zápisek, říkáte cloud, když to s cloudem nemá vůbec nic společného?!Proc se sakra rozcilujete kvuli takovy blbosti :) Jak jsem psal, osobni cloud je trochu zavadejici titulek, ale s cloudem to ma spolecnyho to, ze vetsina uzivatelu by mela ty data u nejakyho poskytovatele v cloudu.
Bud by to clovek mohl mit u nejakeho poskytovatele kteremu by veril, anebo by si mohl na vlastni server nainstalovat referencni implementaci.Já jsem myslel něco jako že by to člověk měl u někoho, komu nevěří, ale nevadilo by to, protože by se tam ukládaly jenom bloky šifrovaných dat. Něco jako to má Tahoe-LAFS: do clusteru (moderně by se asi řeklo „do cloudu“
Pokud se služba (tumblr) nebrání zveřejnit svoje API, tak mi to zní jako fajn koncept. Osobně se mi víc líbí představa, že by všechny moje stroje byly rsync+ssh servery a mohly se synchronizovat přes tunel (n2n), od výměny fotek po synchronizaci bookmarků, WiFi hesel a podobně
Tiskni
Sdílej: