Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Na poznámky, záložky a historii o ničem nevímAle ono existuje:
rsync / root@stary-notebook:/
. Mobil mám dumbphone, na který je problém i syncnout kontakty, vysílačka umí nastavit kanály. Tablet ani čtečku nemám.
Jendo, ty už nebydlíš v PrazeBydlím, ostatně v profilu mám napsaný lokátor.
nebo to s tím MHD má být jen rýpnutí do dopravního podniku?Do kterého? ;)
Telefon se zápisníkem si určitě pořiď, papírové sešity sice s naší satelitní sítí přečíst dokážeme, ale zpracování stojí spoustu výpočetního výkonu, který by se dal použít na falšování důkazů o použití sarinu v Sýrii...LOL
Predstav si situaci - objednavas jidlo na internetu, a chce to po tobe adresu. Ty tam das jenom tvoji url, a ten web si vyzada jednorazovy povoleni precist tvuj profil, konkretne adresu. Na mobilu ti vyskoci zadost o povoleni, potvrdis, a je to.Co se tyce nastaveni na cizim PC, tam by to bylo vyuzitelny taky. Freedesktop.org by udelal nejaky standard pro nastaveni desktopu (keymap, wallpaper). Ten standard by definoval nazev slozky (freedosktop), vnistrni strukturu a pripadne opravneni. Kdyz by sis nainstaloval Gnome, zadal bys jenom url tveho cloudu, a Gnome by tam zacalo zapisovat nastaveni.
A co sync mezi web. službami na jednom PC? ;) Např.:OpenID
Co se tyce nastaveni na cizim PC, tam by to bylo vyuzitelny taky. Freedesktop.org by udelal nejaky standard pro nastaveni desktopu (keymap, wallpaper). Ten standard by definoval nazev slozky (freedosktop), vnistrni strukturu a pripadne opravneni. Kdyz by sis nainstaloval Gnome, zadal bys jenom url tveho cloudu, a Gnome by tam zacalo zapisovat nastaveni.Myslel jsem mnohem víc jednorázové, ten systém už má nějaké prostředí [které s největší pravděpodobností nepoužívám]. Vlastně by mi stačil skript, který by mi nastavil tu keymapu a keypress-repeat, možná se ještě zeptal, jestli přidat klíč do
authorized_keys
:). Vlastně bych si to mohl napsat.
Proč sakra tomu, o čem je zápisek, říkáte cloud, když to s cloudem nemá vůbec nic společného?!Proc se sakra rozcilujete kvuli takovy blbosti :) Jak jsem psal, osobni cloud je trochu zavadejici titulek, ale s cloudem to ma spolecnyho to, ze vetsina uzivatelu by mela ty data u nejakyho poskytovatele v cloudu.
Bud by to clovek mohl mit u nejakeho poskytovatele kteremu by veril, anebo by si mohl na vlastni server nainstalovat referencni implementaci.Já jsem myslel něco jako že by to člověk měl u někoho, komu nevěří, ale nevadilo by to, protože by se tam ukládaly jenom bloky šifrovaných dat. Něco jako to má Tahoe-LAFS: do clusteru (moderně by se asi řeklo „do cloudu“
Pokud se služba (tumblr) nebrání zveřejnit svoje API, tak mi to zní jako fajn koncept. Osobně se mi víc líbí představa, že by všechny moje stroje byly rsync+ssh servery a mohly se synchronizovat přes tunel (n2n), od výměny fotek po synchronizaci bookmarků, WiFi hesel a podobně
Tiskni
Sdílej: