Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Odpovědět náhodněDokonce ani to ne, řekl bych, že to rozložení se bude hýbat směrem k většímu zisku
Po konzultaci s Intelí tabulkou...Hmm intelové maj nějak ve zvyku matlat linky na svý vlastní datasheety:
We're sorry—this page is temporarily unavailable.Jinak číslo revize a PCI ID je obvykle uloženo v konfigurační PCI eeprom. Jestli to je čipset, tak to může mít natvrdo zadrátovaný, lspci akorát ty hodnoty vytiskne. Příště se zeptej, aby ti na kupovaném kousku pustili lspci nebo jeho windowsovskou obdobu.
Notebooky IBM už neexistují; bývalá značka IBM byla prodána právě firmě Lenovo.No právě. Lidi, kde jsou ty úžasné ThinkPady z let 2005-2007, které vídám u kamarádů?
Lhal ti do očí, protože neměl ani šajn o co jde a chtěl to prostě prodatBěžnému prodavači je jedno, jestli ten který kus prodá nebo ne. Lhal mu do očí, aby se ho co nejdřív zbavil a mohl se věnovat facebooku.
stručně řečeno, prodavači lžou. Nelžou jen o očividných skutečnostech a to ještě ne vždy.jj, a tak naokraj, asi nejčastěji slýchám lež "to se nevyrábí"
Především pro někoho jiného než profika, který navíc chce své dílo zvětšovat do obrovských rozměrů to jedno je.a pro toho profíka je to údaj k čemu?
Dále se všechno problematizuje přechodem na digitál, kde přistupuje další mocný prvek který bude mluvit do výsledku.nojo, no ... ale já tu reaguju jen konkrétně na ten počet členů objektivu; jak tyto zasahují do výsledku přibližně tuším, co ale naprosto netuším je, o čem by jako měl vypovídat jejich samotný počet
Má poznámka se týkala toho, že sleduji, jak z nabídek zboží pomalinku, ale stále, mizí exaktní parametry.no, snaží se, snaží ale ta hloupá a zlá europeánská jůnije se jim to snaží kazit tuhle jsem se kupříkladu dozvěděl, že už asi dva roky jest povinností u žárovek uvádět světelný tok v lumenech - tohlento tušit o něco dřív, tak jsem své podzimní podání na Globus ještě hezky přisladil ... ono tedy čistě teoreticky to měl vědět příslušnej orgán a zohlednit bez explicitního upozornění, ale nedělám si iluze, vzhledem k tomu, jakej "lumen" to dostal na stůl, že mu na první pokus nestačily ani paragrafy, který jsem vypsal ...
V pradávnu jsem mluvil s jedním fotografem a ten vcelku věrohodně předváděl, že mu to k něčemu je.počkej, bavíme se ještě pořád jen o tom jednom čísle, a co z něj lze či nelze vyvodit, anebo teď máš na mysli obecně, že dokázal využít kvalitnější objektiv?
Ovšem třeba světelná ztráta je zajímavý parametr.který ovšem s počtem členů nesouvisí přímou úměrou ...
Má poznámka také refektuje nedávnou zkušenost, kdy jsme hledali foťák pro kamaráda. Aby byl levný tak v velkoobchodech internetových. No a tam se člověk opravdu nezdozvěděl často skoro nic. Takže alespoň zvětšit fotku výrobku a číst co tam píšou, nebo výrobek hledat na jiných stránkách a často nikde nic...to znám, leč tady bych si ovšem spíše stěžoval na výrobce nežli na prodejce ... on si ten prodejce nemůže cucat údaje z prstu; na druhou stranu, pokud už je výrobce poskytuje, a prodejce není schopen prezentovat je zákazníkovi, případně ani neví, co vlastně prodává, tak je to napřesdržku, tedy, chci říct, na to jít ke konkurenci i to je jeden z důvodů, proč dám třebas přednost dražšímu obchodu, prostě oceňuju, pokud se ke mně chová slušně (tedy jen když to nekompenzuje tím, že by se mě snažil natáhnout, a není dražší o moc
Tiskni
Sdílej: