Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Odpovědět náhodněDokonce ani to ne, řekl bych, že to rozložení se bude hýbat směrem k většímu zisku
Po konzultaci s Intelí tabulkou...Hmm intelové maj nějak ve zvyku matlat linky na svý vlastní datasheety:
We're sorry—this page is temporarily unavailable.Jinak číslo revize a PCI ID je obvykle uloženo v konfigurační PCI eeprom. Jestli to je čipset, tak to může mít natvrdo zadrátovaný, lspci akorát ty hodnoty vytiskne. Příště se zeptej, aby ti na kupovaném kousku pustili lspci nebo jeho windowsovskou obdobu.
Notebooky IBM už neexistují; bývalá značka IBM byla prodána právě firmě Lenovo.No právě. Lidi, kde jsou ty úžasné ThinkPady z let 2005-2007, které vídám u kamarádů?
Lhal ti do očí, protože neměl ani šajn o co jde a chtěl to prostě prodatBěžnému prodavači je jedno, jestli ten který kus prodá nebo ne. Lhal mu do očí, aby se ho co nejdřív zbavil a mohl se věnovat facebooku.
stručně řečeno, prodavači lžou. Nelžou jen o očividných skutečnostech a to ještě ne vždy.jj, a tak naokraj, asi nejčastěji slýchám lež "to se nevyrábí"
Především pro někoho jiného než profika, který navíc chce své dílo zvětšovat do obrovských rozměrů to jedno je.a pro toho profíka je to údaj k čemu?
Dále se všechno problematizuje přechodem na digitál, kde přistupuje další mocný prvek který bude mluvit do výsledku.nojo, no ... ale já tu reaguju jen konkrétně na ten počet členů objektivu; jak tyto zasahují do výsledku přibližně tuším, co ale naprosto netuším je, o čem by jako měl vypovídat jejich samotný počet
Má poznámka se týkala toho, že sleduji, jak z nabídek zboží pomalinku, ale stále, mizí exaktní parametry.no, snaží se, snaží ale ta hloupá a zlá europeánská jůnije se jim to snaží kazit tuhle jsem se kupříkladu dozvěděl, že už asi dva roky jest povinností u žárovek uvádět světelný tok v lumenech - tohlento tušit o něco dřív, tak jsem své podzimní podání na Globus ještě hezky přisladil ... ono tedy čistě teoreticky to měl vědět příslušnej orgán a zohlednit bez explicitního upozornění, ale nedělám si iluze, vzhledem k tomu, jakej "lumen" to dostal na stůl, že mu na první pokus nestačily ani paragrafy, který jsem vypsal ...
V pradávnu jsem mluvil s jedním fotografem a ten vcelku věrohodně předváděl, že mu to k něčemu je.počkej, bavíme se ještě pořád jen o tom jednom čísle, a co z něj lze či nelze vyvodit, anebo teď máš na mysli obecně, že dokázal využít kvalitnější objektiv?
Ovšem třeba světelná ztráta je zajímavý parametr.který ovšem s počtem členů nesouvisí přímou úměrou ...
Má poznámka také refektuje nedávnou zkušenost, kdy jsme hledali foťák pro kamaráda. Aby byl levný tak v velkoobchodech internetových. No a tam se člověk opravdu nezdozvěděl často skoro nic. Takže alespoň zvětšit fotku výrobku a číst co tam píšou, nebo výrobek hledat na jiných stránkách a často nikde nic...to znám, leč tady bych si ovšem spíše stěžoval na výrobce nežli na prodejce ... on si ten prodejce nemůže cucat údaje z prstu; na druhou stranu, pokud už je výrobce poskytuje, a prodejce není schopen prezentovat je zákazníkovi, případně ani neví, co vlastně prodává, tak je to napřesdržku, tedy, chci říct, na to jít ke konkurenci i to je jeden z důvodů, proč dám třebas přednost dražšímu obchodu, prostě oceňuju, pokud se ke mně chová slušně (tedy jen když to nekompenzuje tím, že by se mě snažil natáhnout, a není dražší o moc
Tiskni
Sdílej: