abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1992 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    8.6.2005 18:10 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Buch buch
    Už jdou, už je slyším už se blíží, Slackwaristi, kolegové, schovejte se!! Jdou Gentooisti :-) LOL
    8.6.2005 18:54 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    …tam v Morii, tam v Gentoo-dum ;-)
    Copak toho není dost?
    8.6.2005 19:11 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    To je zase nějaká nová sekta? :-)
    8.6.2005 20:06 maniak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    hej uplne novy mix medzi ortodoxnymi rumokatolikmi a svedkami liehovovymi :)
    8.6.2005 20:12 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Aha, já myslel, že půjde o odnož Šintoistů… :-)
    8.6.2005 20:52 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Generic Energy Non-compatibility Transporting Oscilation Object ?

    :-)
    8.6.2005 21:18 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Už jdou, už je slyším už se blíží, Slackwaristi, kolegové, schovejte se!! Jdou Gentooisti :-) LOL
    No vidis, a prvni jsi stejne byl ty, Slackwarista. BTW, o cem bychom my Gentoo-positive lidi meli flamovat? Vzdyt on na Gentoo nenadava.
    8.6.2005 21:23 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    ja taky na nej nenadavam, jen jsem cekal vyroky pritakaní a povzbuzeni :)

    a přiznáváš, že do flamu bys šel hned :) hehehe
    8.6.2005 21:30 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    a přiznáváš, že do flamu bys šel hned :)
    zkus to :-P
    9.6.2005 12:32 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    proti Gentoo nic nemám :-)
    9.6.2005 09:18 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    ... Vzdyt on na Gentoo nenadava.
    no právě - ještě ho nemá a vychvaluje ho ;-)
    Bohumír Zámečník avatar 8.6.2005 21:25 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Buchy buch. Dříve jsem byl taky slackwarista, ale jelikož nebyl volný čas, abych si systém nastavil k obrazu svému a mohl klidně pracovat, nainstaloval jsem si prozatím Mandrake. Ale prázdniny a Gentoo se blíží...

    Jinak dřív také Pygmy Linux, RedHat, RedHat, RedHat, Debian, ale nikdy to nebylo na normální desktop (a hlavně vlastní)... bohužel. Skoro se mi ani nechce prozrazovat, že jinak používám zatím XPcka... BOHUŽEL. Ale to se brzo změní!
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    Bohumír Zámečník avatar 8.6.2005 21:26 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    XP... to bude ale flame... uff.
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    Bohumír Zámečník avatar 8.6.2005 21:28 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Jo a ještě nějaký čas také Fedora Core... to v záchvatu zoufalství nad Slackwarem... ale to zoufalství přetrvalo. Až to Mandraku, tam se trochu zmírnilo.
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    8.6.2005 21:30 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Slackware je fajn, na RH jsem taky dělal, Debian jsem taky používal, taky je fajn ,ale dal bych ho na server, doma radši slack. Ale pozor! Gentooisti, taky brzy zkusim Gentoo, ale nevím nevím, pořád se mi nelíbí ta kompilace, a navíc jsem zvyklý na slack work...
    8.6.2005 22:19 Ica | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Nastavit kompilace na nejnižší prioritu a jsou v pohodě. Konec konců počítač se nemá v noci flákat :-)
    8.6.2005 22:28 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    to si taky říkám:) těším se že ho zkusím, btw budu teda dělat v chrootu, protože potřebuji být ve funkčním systému než se vše dokompiluje
    Bohumír Zámečník avatar 9.6.2005 07:48 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Zkuste si pak pri praci kompilovat upgrade xpcek na longhorny... v chrootu ;)
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    9.6.2005 08:42 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    coze:) na winech jsem nikdy nepracoval (cca 30hodin v zivote), nastesti :-)
    9.6.2005 09:16 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Konec konců počítač se nemá v noci flákat :-)
    ?
    Bohumír Zámečník avatar 9.6.2005 09:42 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buch buch
    Notebook se může flákat... zvlášť, nemá-li zrovna přístup k zásuvce. ;)
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.