Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Mikrotik totiž USB nemělNo tak on Inifineon/Adm5120 má USB kontroler myslím libovolný. Akorát jak na sviňu u RouterBoardů řady 1XX není ani u jednoho vyveden.
Na druhou stranu, ten Mikrotik má normální RS232Není úplně pravda. On ten UART je naprosto stejný jako v případě výše popsaného routeru (tedy TTL logika nebo tak), akorát těsně před Cannonem je MAX. Ty ostatní nedatové piny jsou stejně intaktní jako u jakéhokoliv jiného podobného Embedded boardu.
00:08 < Bystroushaak> jsem ho stahl rucne a nakopiroval do nejake nahodne slozky, snad to vyjde..Tak to mě dostalo. Hezkej dlouhej zápisek. Takhle má vypadat pravej blog. Né napsat jednu otázku nebo vložit trapnej komix.
Vzpomněl jsem si, že na routerech často běhá OpenWRT, jenže ten není jen tak jednoduché zkompilovatje jen sporstá pomluva a určitě to není pravda. Teda aspoň občas.
http://
na svn://
, jmenovitě squidge/openwrt/feeds.conf.default
, a /squidge/openwrt.py
. Dál je pak nutné ošetřit řádek 153 v squidge/mksquidge_usbroot.py
do tvaru
try: cfg.module(i) except KeyError: passNěkde na netu se se mi podařilo najít script který to taky nějak řeší, bohužel až poté co jsem na to několik hodin přicházel :S Nejsem si úplně jistej jeho funkčností, ale podle všeho dělá to samé co jsem dělal já; http://openpaste.org/en/24730/, s vyjímkou toho patche
mksquidge_usbroot.py
.
Narazil jsem na to, že některé balíky prostě nejdou nainstalovat (resp. nainstalují se, ale při spuštění hlásí skutečně podivnou chybu openwrt symbol 'errno': can't handle reloc type xx), tak si teď zkouším udělat čisté OpenWRT. Mám takovej pocit, že za tu chybu totiž může to zakomentování..
Jestli se mi to podaří, tak o tom udělám další blogpost.
Tiskni
Sdílej: