Steve Jobs a superpočítač Cray-1 budou vyobrazeny na pamětních jednodolarových mincích vyražených v příštím roce v rámci série Americká inovace. Série má 57 mincí, tj. 57 inovací. Poslední 4 mince budou vyraženy v roce 2032.
Byl zveřejněn průběžně aktualizovaný program konference OpenAlt 2025 o otevřeném softwaru a datech, IT bezpečnosti, DIY a IoT. Konference proběhne o víkendu 1. a 2. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Senát včera opětovně nepřijal návrh ústavního zákona, který měl do Listiny základních práv a svobod zakotvit právo občanů platit v hotovosti nebo být off-line. Návrh předložila skupina senátorů již v roce 2023. Senát dnes návrh neschválil, ale ani nezamítl. Pokud by ho přijal, dostala by ho k projednání Sněmovna a vyjádřila by se k němu vláda.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 13.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Společnost Eclypsium se na svém blogu rozepsala o bezpečnostním problému počítačů Framework. Jedná se o zranitelnost v UEFI umožňující útočníkům obejít Secure Boot.
Editor kódů Zed (Wikipedie) po macOS a Linuxu s verzí 0.208.4 už běží také ve Windows.
Apple dnes představil 14palcový MacBook Pro, iPad Pro a Apple Vision Pro s novým čipem M5.
Debian pro mobilní zařízení Mobian (Wikipedie) byl vydán ve verzi 13 Trixie. Nová stabilní verze je k dispozici pro PINE64 PinePhone, PinePhone Pro a PineTab, Purism Librem 5, Google Pixel 3a a 3a XL, OnePlus 6 a 6T a Xiaomi Pocophone F1.
Operátor O2 představil tarif Datamanie 1200 GB . Nový tarif přináší 1200 GB dat s neomezenou 5G rychlostí, a také možnost neomezeného volání do všech sítí za 15 Kč na den. Při roční variantě předplatného zákazníci získají po provedení jednorázové platby celou porci dat najednou a mohou je bezstarostně čerpat kdykoli během roku. Do 13. listopadu jej O2 nabízí za zvýhodněných 2 988 Kč. Při průměrné spotřebě tak 100 GB dat vychází na 249 Kč měsíčně.
Byly publikovány informace o útoku na zařízení s Androidem pojmenovaném Pixnapping Attack (CVE-2025-48561). Aplikace může číst citlivá data zobrazovaná jinou aplikací. V demonstračním videu aplikace čte 2FA kódy z Google Authenticatoru.
Co bude příště?Virtuální brýle, po nich přímé neurální ovladače.
přitom by stačila opravdu dobrá židleJo, a k tomu dobrý stůl. A takové ty držáky na monitor, abys nemusel pořád koukat dolu (můj případ s mými 2m výšky) a mohl si ho trochu přizpůsobit. No a než se naděješ, je z toho battlestation, jen složený z víc kusů.
potažmo standing setupTak na ten jsem dnes při hledání konkrétních produktů narazil taky, ale představa že v tom trávím víc jak hodinu je nepohodlná sama o sobě.
Troufám si tvrdit, že by to bylo i podstatně zdravější než nějaká takováhle obskurnost, ve které by se svalstvu dělo kdovíco.Možná by ses divil, ale minimálně dva z těch produktů vymysleli fyzioterapeuti.
Jo, a k tomu dobrý stůl. A takové ty držáky na monitor, abys nemusel pořád koukat dolu (můj případ s mými 2m výšky) a mohl si ho trochu přizpůsobit. No a než se naděješ, je z toho battlestation, jen složený z víc kusů.
Definuj betlstejšnu. Zjevně si pod tím představujeme různé věci.
Tak na ten jsem dnes při hledání konkrétních produktů narazil taky, ale představa že v tom trávím víc jak hodinu je nepohodlná sama o sobě.
Já si to vyrobil a zrovna pracuju na lepší verzi (dle blogu Ikea Hacker — hlavně kvůli nosnosti, která je u stávajícího papundeklu nedostačující). Nenahraditelné. Jasně, hodí se to střídat s opravdu dobrou židlí, ale pomáhá to ohromně. Líp se soustředím a neroztékají se mi z toho svaly na nohách.
Možná by ses divil, ale minimálně dva z těch produktů vymysleli fyzioterapeuti.
I fyzioterapeuti musí z něčeho platit účty.
Definuj betlstejšnu. Zjevně si pod tím představujeme různé věci.Ty fotky v zápisku.
Já si to vyrobil a zrovna pracuju na lepší verzi (dle blogu Ikea Hacker — hlavně kvůli nosnosti, která je u stávajícího papundeklu nedostačující). Nenahraditelné. Jasně, hodí se to střídat s opravdu dobrou židlí, ale pomáhá to ohromně. Líp se soustředím a neroztékají se mi z toho svaly na nohách.No, stejně jako Bystroushaak si nedokážu představit používat to delší dobu. Z dlouhého stání mě bolí záda :).
A takové ty držáky na monitor, abys nemusel pořád koukat dolu (můj případ s mými 2m výšky) a mohl si ho trochu přizpůsobit.Ale houbičky, stačí kousek dřeva, vrtačka a čtyři šrouby (taky mám 2 m). Mnohem horší je to s notebookem, potřeboval bych mít obrazovku o dobrých 30 cm výš než klávesnici. Proto nemůžu na notebooku nic delší dobu dělat.
No a než se naděješ, je z toho battlestation, jen složený z víc kusů.Ale jo, ten pololeh taky, proč ne (spíš nějaká feature, aby šla poloha i trošku měnit, přecejen být pořád uvolněný v jedné poloze… obzvláště když většina geeků trpí chronickým nedostatkem pohybu… nebo to mít rovnou s TENSem/EMS
Ale houbičky, stačí kousek dřeva, vrtačka a čtyři šroubyJá svůj primární monitor prostě podložil knihami, ale není to ono, chtělo by to něco lepšího. Nehledě na to, že notebook který používám jako sekundární monitor prostě nenapolohuju jak chci a o třetím monitoru, který zatím nemám ani nemluvě. Jinak ty držáky na monitory co se dají přidělat ke stolu/zdi jsou taky nesmyslně drahé a pokud to má mít víc kloubů, tak je to prakticky vždy dražší než monitor. WTF? Nechápu, proč nějaký šikovný zámečník prostě nezačne tohle vyrábět a s cenou okolo tisícovky nezpůsobí krach současných prodejců.
Mnohem horší je to s notebookem, potřeboval bych mít obrazovku o dobrých 30 cm výš než klávesnici. Proto nemůžu na notebooku nic delší dobu dělat.Já to vyřešil (že mi to ale trvalo) externí klávesnicí a postavením notebooku na výšku (více otevřený a opřený, takže je displej výš).
obzvláště když většina geeků trpí chronickým nedostatkem pohybuKdyž jsem koukal na ty obrázky, tak mi tam strašně chyběla jakákoli odkládací plocha – ne že bych byl nějaká kancelářská krysa, ale nějaké papíry přece jen potřebuji a taky prostor pro hrnek na kafe. Ale možná že je to tak schválně – aby se člověk občas musel zvednout a jít třeba k vedlejšímu stolu – a v tomhle křesle trávil jen ten čas, kdy je produktivní na počítači, zatímco přemýšlet, svačit, telefonovat atd. může jinde.
Já to vyřešil (že mi to ale trvalo) externí klávesnicí a postavením notebooku na výšku (více otevřený a opřený, takže je displej výš).No to já taky (když jsem byl třeba na týden někde v horoucím pekle). Ale jinak by tohle znamenalo tahat všude s notebookem stojánek a tu klávesnici. Radši bych nějaké self-containing řešení, třeba notebook, který se rozkládá nadvakrát, takže displej je o výšku displeje výš. Club-Maté můžeš mít na zemi nebo si ho budeš přivádět ze sudu hadičkou a nic dalšího hacker nepotřebuje. Ještě by to mohlo obsahovat cévku
včera 23:28 /\/\1Я1/-\/\/\ | skóre: 1 | Brno
vzdyt jsem ti rikala, ze nejsem kolibac, zlato!včera 23:37 /\/\1Я1/-\/\/\ | skóre: 77 | blog: Dotazovací blog | většinou u Olomouce
O RLY?
No hele, někde sem viděl obrázek vysvětlující, že čučet dolu je právě děsně zdrvý na páteř.No to je možný, ale bolí mě z toho za krkem :).
Jo, a k tomu dobrý stůl. A takové ty držáky na monitor, abys nemusel pořád koukat dolu (můj případ s mými 2m výšky) a mohl si ho trochu přizpůsobit. No a než se naděješ, je z toho battlestation, jen složený z víc kusů.
Jako tohle? Mnohem radši bych to bral modulární.
Zaprve minimum pracovni plochy - za rozumny povazuju tak stul alespon 1.2 m^2.Na mém stole je místo jen trochu napravo, kam pokládám hrnek s pitím. Fotka by to dokázala pěkně ilustrovat, ale zrovna nějak nemám na čem jí vyfotit.
Zatreti bych mel docela obavy z dlouhodobeho pouzivani tech kresel, ve kterych clovek skoro lezi - nehrozi u toho ochabovani zadoveho svalstva (kdyz by v tom clovek lezel 10+ hodin dene a navic dalsich 6-8 v posteli)?No, já mám silné obavy teď, že za pár let budu vypadat jako zkroucený mutant, pokud si nepořídím něco, na čem by se dalo lépe sedět/ležet.
Na mém stole je místo jen trochu napravo, kam pokládám hrnek s pitím.Asi tak, pokud zrovna nepracuju s nějakými papírovinami, nekuchám jiný počítač (většinou na zemi) nebo nepájím (vyžaduje odstranit z druhého stolu několik vrstev bordelu, takže radši pájím jinde :), stačí mi klávesnice a myš. A kdybych měl použitelný HW na eyetracking, tak bych se obešel asi i bez té myši.
No, já mám silné obavy teď, že za pár let budu vypadat jako zkroucený mutant, pokud si nepořídím něco, na čem by se dalo lépe sedět/ležet.No pozor, pokud bys fakt jenom ležel v tomhle a pak v posteli, oslabí se ti trámce (zpevňují se podle toho, kterým směrem na ně působí síla, a když na ně nepůsobí, tak slábnou, mimochodem jeden z problémů dlouhého pobytu ve stavu beztíže - proto jsou často astronauti v takových těch postrojích [en:treadmill], které touto silou působí) a až se pak postavíš, mohlo by se taky ozvat křup.
No pozor, pokud bys fakt jenom ležel v tomhle a pak v posteli, oslabí se ti trámce (zpevňují se podle toho, kterým směrem na ně působí síla, a když na ně nepůsobí, tak slábnou, mimochodem jeden z problémů dlouhého pobytu ve stavu beztíže - proto jsou často astronauti v takových těch postrojích [en:treadmill], které touto silou působí) a až se pak postavíš, mohlo by se taky ozvat křup.Bídně slabá lidská těla, pořád jen otravují s blbostmi.. :) Nevím jestli by mě bavilo v tom pořád ležet, často u počítače sedím v čemsi co se podobá tureckému sedu, ale záda mám rád opřené vždy.
Bídně slabá lidská těla, pořád jen otravují s blbostmi.. :)Tak napiš patch, ne? TLDR: Ten člověk si chce vyrobit DNA pro syntézu nějakého proteinu a vpravit ji do svých buněk. Protože buňky průměrného biohackera dobrovolně DNA ze svého okolí nepřijímají, zapíchne si do cílové části těla (ruky) jehly a bude do nich pouštět vhodně tvarované obdélníkové impulzy. Při správném spádu napětí bude docházet k dočasnému porušení kontinuity jeho buněčných membrán a injectovaný kód se dostane dovnitř buňky.
Jinak u těch battlestationů mi vyhovuje konstantní vzdálenost očí od monitoru, ať se nastavíš do jakékoliv polohy. Když si současnou židli trochu sklopím, tak díky tomu že se s ní nedostanu pod stůl jsem od monitoru poměrně daleko a blbě se mi zaostřuje.No jéje, a já bych ještě možná chtěl mít monitor trochu nad klávesnicí.
Ty brýle mají dva oddělené displeje, takže si můžeš do každého oka pouštět jinou screenu.
Flugwerk in Germany started a company where they just made new reproductions of the FW190 , but they stopped making them after several years, I guess they made enough money, as each one sold for 760,000 eurosA je to z diskuse ke SAVING THE "GLACIER GIRL" FROM WORLD WAR II
SATA nejde?
a většinou i airbag, takže bych spíš volil něco jednoduššího s mechanickýma hejblatamaJá chci u počítače airbag!
existuje křeslo stavěné na dlouhodobé sedění vhodné na domácí experimenty a navíc je snadno dostupné. Sedadlo z auta.Jo, já vím, viděl jsem to v tom dokumentu o Shaddackovi. Jenže k tomu potřebuješ nějaké kolejnice, nebo něco na čem to bude držet a to si doma prostě nevyrobím. Ale byla by to zajímavá možnost pro případného výrobce :)
btw kdyz budete postupovat systematickyPro úplnost musím dodat, že už mě to napadlo.
Případně zneužít ségruSestry jsou obvykle celé hrr být středem pozornosti a poskytout foto linuxovému fóru plného geeků
Sestry jsou obvykle celé hrr být středem pozornosti a poskytout foto linuxovému fóru plného geeků.
Nejspíš už jsou dávno na české obdobě /r/GoneWild (NSFW).
dlouho jsem to tady cetlaA od kdy?
Working location: Pražská 893/21, Liberec - Liberec III-JeřábKruci jsem první na ráně!
Tiskni
Sdílej: