Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Po pěti měsících vývoje od vydání verze 250 byla vydána nová verze 251 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS).
HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
An Ohio native, Wanstrath dropped out of the University of Cincinnati in 2005 after spending much of his time there coding instead of going to class.Jako správný americký psychopat proto začal – vcelku přirozeně – nenávidět i programování. Jeho progńoza konce tradičního programování vzbudila nemalý rozruch i u našich katolických sousedů a článek CEO GitHuba uważa, że automatyzacja przyniesie koniec "tradycyjnego programowania" nasbíral téměř 12 tisíc zhlédnutí. To je tolik lidí, že kdyby si stoupli do řady za sebe, utvořili by asi šest kilometrů dlouhý štrůdl. To je asi taková vzdálenost, že kdybychom do této vzdálenosti postavili jednoho člověka za druhým, vešlo by se jich tam 12 tisíc. Tím bychom si odškrtli žurnalistickou poučku do každého článku zahrnout alespoň jedno číselné přirovnání a můžeme pokračovat ve výkladu. Zkrátka a dobře, Chris, nově také přezdíván Krys, tedy genderově méně závadnou verzí slova Krysa, ovšem neplést se slovem Krist, protože zas tak populární ani v Polsku není, začal přemýšlet nad tím, jak by mohl zasadit dva údery jednou ránou. Po založení organizace Džit Háb proto založil webík s na první pohled nenápadným jménem: Github. Zbytek historie již znáte. Microsoft se konečně chytil na hozenou návnadu a oznámil akvizici Githubu. Vývojáři po celém světě jsou v prdeli:
Tiskni
Sdílej: