Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Debian Sarge používám asi jeden rok. Začal jsem, když byl ještě "testing" a teď jsem na něm "zatvrdnul" jako na "stable" větvi pár měsíců (nevím přesně kdy vyšel jako stable). Ještě v době "testingové" jsem často dist-upgradoval. Přišel jsem po nějaké době k počítači a první co jsem udělal, bylo:
#apt-get update
#apt-get dist-upgrade
Takhle jsem si neustále udržoval aktuální verzi, pečoval o systém a staral se aby vše šlapalo jak má.
Pak přišla doba "frozenová", kterou jsem z hlediska dist-upgrade téměř nezaznamenal a po ní doba "stableová". A nastal klid. Žádné upgrady na novější verze programů, jen občas nějaký ten security-update.
"Paráda", říkal jsem si. "Konečně mám klid, Debiana stabilního, všechno šlape jak má."
A tak jsem si chvíli užíval toho, že nemusím upgradovat a že mám všechno tak jak to chci mít a že všechno funguje...
#apt-get update
#apt-get dist-upgrade
Tak a teď už mám pár pátků Debian Etch, upgradů je hojnost, zkompiloval jsem si i 2.6.13-mm1 kernel, žádné problémy nemám, takže jsem navýsost spokojený.
Asi jsem na tom upgradování závislý. Ale co už...
Tiskni
Sdílej:
Já jsem s Debianem taky začal, když byl Sarge testing.
Momentálně mám docela mix. Mám stable, globální updaty dělám
apt-get -t stable upgrade
ale mám i balíky z testing a unstable. A některé věci (jako třeba svého času KDE 3.4) nahazuju ze speciálních experimental zdrojů. Všechno kupodivu funguje bez problémů. Narazil jsem jenom jednou, když experimenal KDE 3.4 nebylo kompatibilní s experimental GNOME 2.10. Tak jsem si procvičil downgradování - GNOME jsem shodil na 2.8 a počkal, než se dostanou 2.10 do unstable.
Debian rocks!-)