abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 01:55 | Humor

    Microsoft zveřejnil zdrojový kód XAML Studia a uvolnil ho pod MIT licencí. XAML Studio je nástroj ze světa Windows, určený pro tvorbu uživatelského rozhraní aplikací pomocí XAML (Extensible Application Markup Language). Stalo se tak zhruba po osmi letech od prvního prohlášení Microsoftu, že se tento kód chystá zveřejnit.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 01:44 | Zajímavý projekt

    TimeCapsule, 'časová kapsle', je jazykový model trénovaný výhradně na datech z určitých míst a časových období, aby se tak napodobila autentická slovní zásoba, způsob vyjadřování a názory dané doby. Na Hugging face jsou k dispozici modely natrénované na historických textech dostupných v oblasti Londýna mezi lety 1800 až 1875.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 17:55 | Nová verze

    Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Upozornění

    Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:00 | Nová verze

    Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.

    VSladek | Komentářů: 1
    včera 01:22 | Nová verze

    Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    13.1. 21:33 | Nová verze

    Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    13.1. 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (5%)
     (0%)
     (8%)
     (19%)
     (3%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (45%)
    Celkem 438 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 21:12
    Rozcestník

    Nový rok

    13.1.2007 19:08 | Přečteno: 1175× | Bylo...bylo

    Dlouho jsem nenapsal žádnej post a teď když můžu chvíli dýchat tak to zkusím :) Začnu mým fanatickým bratrem, pak školou a skončím v prázdnotě :)

    Je to tak půlhodinka co se mě můj bratr zeptal jestli nevím o nějakym programu na vypalování. Chtěl ho na winy a jelikož se v této oblasti již přes rok nepohybuju (už rok jsem neuhodil klávesnici), tak jsem v klidu řekl, že nevím. Zatímco v OSS, když padne jeden program najdou se dva další tak u free programů pro win to tak neplatí. Vypadá to, že lidi tam chtěj dělat jen tak pro radost čím dál méně a kvalita programů jde silně dolů. Zpět k bratrovi. Říkal, že zkoušel tři programy a ani jeden nejel. Je to nervák tak nemůžu dávat vinu programům, ale spíš jemu :) Ještě než začal s instalačními šachy se mě zeptal, jestli nemá táta něco na notebooku na pálení. Odpověděl jsem, že ne a že si to tam má nainstalovat. Začal se rozčilovat a mě se honilo hlavou apt-get install :) Nakonec skončil u mě, když jsem si dával oddech u Scrubs po šíleně nabitym tejdnu. On nesnáší OpenSource... říká že to jsou nekvalitní produkty a je to nestabilní a za každou kravinu se mi tu vysměje, takže první co jsem po něm chtěl byla věta "Linux je nejlepší systém" a pak jsem pustil na to jeho CD dd a k3b a ty se postarali o dokonání věci do cíle. A nakonec dodatek... když šel za mnou, tak si nevšim zavřených dvěří a narazil do nich a pak se rozčiloval, že tu mám tmu a zavřený dveře... prostě bratr jak má bejt :)

    V pondělí jsme měli zápočet z matiky. Ani jsem se moc nebál a celou hodinku poctivě počítal a čert vem, že jsem to nestih, měl jsem toho dost :) Nakonec to dopadlo dobře a dal nám to domů... asi poslední šance před oprátkou u zkoušky :) Chtěl po nás aby jsme si to ovšem sami vytiskly a já neměl na privátě tiskárnu. Někde ve škole se mi lítat nechtělo, tak jsem si šel za litra koupit HP DJ D1360. Ukázalo se že se taková tiskárna hodí víc než dost :) Další zápočty se docela vyvedly, i když jsem na matiku přinesl písemky až na potřetí :) Ve čtvrtek ráno jsem zaspal zápočet ze Základů informatiky. Všechny podmínky jsem měl splněný, šlo jen o to, aby se mi podepsala. Když jsem tam doběh s půlhodinovym spoždění, tak na mě začala pančelka Slánská (tohle jí vadí:)) šíleně řvát, co si to dovoluju přijít pozdě na zápočet (taky když to má v 7 v noci). Pár borců tam psalo opravky testů ze semestru a pár tam ladilo semestrálky. Úsměvy na tváři byli zřetelné a i ona je musela zahlédnout. Řekla mi, že si napíšu opravnou písemku ve zkouškovym (jsem nepochopil co jako mám opravovat) a pak dodala "vypadni odsud". Pančelka je dáma se společenskou úrovní:) Řek jsem jí ok a odešel jsem, ve dveřích mě zastavila a řekla, že jí mám dát index. Napsala to tam a obdarovala mě dalšími poznámkami. Nejvíc mi na ní vadí, že nám všem tyká. Jednou bych jí to měl říct. Ještě že je teď na škole ta anketa o učitelích, jí tam musím vybarvit :) Předměty kolem unixů byli OK, tam problémy nebyli a dokonce mám i jistý respekt :) Poslední byla ekonomie a tam jsem se zapojil k 90% co to nedali, takže snad za tejden.

    Ještě si rýpnu do MS Office konkrétně do wordu. Takovou nedodělanou kupu hnoje jsem dlouho neviděl. Když tam použiju na dva řádky ležící vedle sebe jednu akci výsledek je vždy jiný. Když mi to spadne a nabídne opravenou a původní verzi ani jedna nesouhlasí s tím co tam bylo tzn. ztracený data. Čítač kapitol v top levelu a v levelu po ním jedou absolutně samostatně, takže jsem pak jak vocas musel všechno přečíslovat ručně. Když jsem se snažil ostylovat nadpis tak aby byl posunutej od zhora i dola tak to posunovalo i věci na další stránce. Při psaní semestrálky (Slánská tzn. povinně ve wordu) jsem byl na nervy a nejradši bych koupil originál balík za 11k a narval jí ho do řitě.

    A nakonec shrnutí. Můj bratr se nikdy nepřenese přes OSS, protože v to prostě nevěří a i kdyby se mu ten pseudoOS sypal každej tejden bude pro něj OSS na nic. Není to tak trochu ironie, když příjde s médiem ke mě kde najde jen OSS programy na pálení? Proč ho musí OSS dostávat z bryndy, když jeho systém nesvede základní operace?:) Slánská by se nad sebou měla zamyslet. Měli jsme podobnýho učitele na střední... umřel... na rakovinu myslim.

           

    Hodnocení: 86 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    13.1.2007 20:38 miro | skóre: 19 | blog: miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    Sa mi nechce verit, ze na Zakladoch z informatiky niekto moze po studentoch chciet, aby povinne odovzdavali zapoctaky vo worde. Keby to odo mna chcu, tak to napisem v OO a maximalne im to donesiem ako rtf subor. U nas je cviciacim srdecne jedno, v com odovzdavame zapoctaky (trochu sa predpoklada ze to bude pdf nasadzane pekne latexom)
    Inak, SW na palenie pod winom - poctivy cracknuty nero, co ine ;) Som sa doteraz neodvazil palit multisession v nicom inom, nejake uspesne experimenty s palenim v linuxe uz mam za sebou, ale vzdy len na prazdne medium.
    Co sa surodencov tyka, to je kapitola sama o sebe. Windowsy im padaju, akoinac, ked tam instaluju a mazu jeden program za druhym ;) Ale to by asi padali aj linuxy s takymto pristupom... Linux som doma chcel nainstalovat len raz, neslo na tom samozrejme spustat ich hry...
    13.1.2007 20:47 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok

    Základy informatiky u pančelky == psaní ve wordu, excelu, powerpointu. Nejde o obsah, jde o to kolik ta máš enterů a tak :)

    Pálení v Linuxu je v pohodě, multisession jsem nikdy nedělal tak nevím, ale s tím co dělám spokojenej jsem. Můj bratr má 3 vejšky, z toho jednu IT. Ale umí programovat pouze pro win a spravovat pouze win, pokud jde o používání unixů tak si maximálně přečte poštu nebo spustí nějakej program v shellu, protože to po něm chtěli ve škole. Pro něj je OSS něco co nemá budouctnost, co nefunguje a tak. On věří pouze MS...

    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    kotyz avatar 13.1.2007 20:53 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    obet reklamniho oddeleni microsoftu (kde je zamestnano par vyslouzilejch agentu cia pro nez bylo vymyvani mozku dennim chlebem) asi ... ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    belisarivs avatar 13.1.2007 21:30 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    kde je zamestnano par vyslouzilejch agentu cia pro nez bylo vymyvani mozku dennim chlebem

    Tohle me zajima. Muzes to podeprit nejakymi dukazy? Nic ve zlem, jenom jsem zvedavy.
    IRC is just multiplayer notepad.
    kotyz avatar 13.1.2007 22:18 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    nemuzu, sou to jen kecy co sem si vycucal z prstu. ale kdo vi ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    belisarivs avatar 13.1.2007 21:33 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    Jinak, s tim brachou.

    Muj bracha taky nema duveru v OSS, ale uz moc nerype. Parkrat jsem ho setrel a vychechtal se mu, ze se boji pustit manzelku v jim obhajovanych Oknech na net a je klid. Na druhou stranu nervak neni a je uplne v pohode.
    IRC is just multiplayer notepad.
    kotyz avatar 13.1.2007 22:19 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    aspon nekdo ma normalniho brachu. ja bych toho svyho snad nejradsi zaskrtil.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    14.1.2007 15:32 Martin Matějek | skóre: 12 | blog: Flying_circus | Kladno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    Slánská by se nad sebou měla zamyslet. Měli jsme podobnýho učitele na střední... umřel... na rakovinu myslim.

    Bereš to jako indukční předpoklad? :-)
    Don't judge me by the friends I keep. No, no, no. Judge me by the enemies I have slain!
    14.1.2007 20:15 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    Ti ani nevím... mělo to tak vyznít, ale když nad tím přemýšlím tak jsou to dost odlišené osoby... tudíž jí čeká asi něco horšího :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    14.1.2007 19:45 machr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový rok
    tu čubku bych rozkopal

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.