Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Po dlouhé době zas oživým blog na abíčku. Někoho hledám, a abych donutil lidi klinout, tak to napíšu až za break.
Hledám člověka, který musí splňovat 3 podmínky
Rozhoduju se jestli ho koupit a pokud to neuvidim na vlastní oči, tak se rozhodně k nějaké akci neodhodlám. Takže našla by se nějaká dobrá duše?
A když už tu jsem, tak si ještě hodim reklamu na svůj blog, protože mám pocit, že tam choděj jenom boti a od tý doby co jsem hodil do komentářů jednoduchou otázku už ani nepřispívaj.
Tiskni
Sdílej:
Ja jsem zkousel Slax, Pendrivelinux08, eeeBuntu, ale vzdy jsem narazil na problem s WPA sifrovanim. Vetsinou jsem docilil jen toho, ze se mi zobrazila moje sit, ale uz jsem se nepripojil. Takze porad v tom malinkem kamaradovi jede Xandros, kde wifi fici i s WPA od zacatku..
Moc se mi libil zminovany Slax, ale jak jsem psal, wifi s wpa nejelo na 100%. Existuje hodne navodu, zkousel jsem, co se dalo a nic. Skoda. Uvidim, co zkusim priste