Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
O vikendu jsem prisel o moji G1. Nejakemu spoluobcanovi se asi zalibila, stejne tak kamaradova penezenka. No co, zablokovat simku, zmenit hesla na google, na maily, na twitter a klice na pristup k serveru (jo, v mobilu jsem mel soukromej klic).
Ted ale hledam novej mobil. Pozadavky mam celkem limitujici:
Mate nekdo nejake typy na mobil, kterej by splnoval pozadavky. Popravde uvazuju o koupi dalsi G1, plne mi vyhovoval. Ale pokud vite o necem lepsim, rad si poslechnu
Tiskni
Sdílej:
Milestone je fajn, po prvním týdnu už si pomalu zvykám na ovládání (posledních asi pět let jsem používal Motorolu V3x).
Pár chybek by se sice našlo, ale nic co by Android 2.2 nemohl spravit. Ovšem nejvíc mě štve, že na tom neumím pořádně psát jednou rukou. :)
Mechanicky je Milestone hodně dobrá (stejně jako ta V3x, Motorola asi prostě umí) a ještě jsem jí pořídil jako další ochranu OtterBox.
Motorola Milestone je rozhodně dobrá volba. Já ji sice kupoval na Alze asi před měsícem za něco přes 12k, ale určitě půjde sehnat i levněji.
+Android 2.1 (upgrade na 2.2 Motorola plánuje)
+slušná HW klávesnice
+podlě mně hezčí design než G1
a samozřejmě vše ostatní co obvykle nabízí Androidí telefony (3G, GPS, b/g wifi)
ovládání na TV a když se ti v hospodě nelíbí program, nemusíš se nikoho ptát a prostě si to přepneš...Nemohl by si to trochu rozvést, to mně docela zajímá...