Čínská společnost Tencent uvolnila svůj AI model HunyuanWorld-Voyager pro generování videí 3D světů z jednoho obrázku a určené trajektorie kamery. Licence ale nedovoluje jeho používání na území Evropské unie, Spojeného království a Jižní Koreje.
Blender Studio se spojilo s kapelou OK Go a výsledkem je videoklip k písni Impulse Purchase. Stejně jako samotný 3D software Blender je i ve videoklipu použitý animovaný chlápek open source. Kdokoli si jej může stáhnout a upravovat.
Zig Software Foundation stojící za programovacím jazykem Zig publikovala finanční zprávu za rok 2024. Současně s prosbou o finanční příspěvek.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za srpen (YouTube). Vypíchnuta je podpora Tabulek Google, implementace Gamepad API a Cookie Store API nebo také podpora WebGL na Linuxu.
openSUSE Leap 16, včetně Leap Micra 6.2+, nově nabízí 24 měsíců podpory pro každé vydání. To je dva roky aktualizací a stability, což z něj činí nejdéle podporovanou komunitní distribuci vůbec. Leap se tak stává ideální platformou pro všechny, kdo hledají moderní, stabilní a dlouhodobě podporovanou komunitní Linux distribuci.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal dne 3. 9. 2025 VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v předávání systémových a uživatelských dat do Čínské lidové republiky a ve vzdálené správě technických aktiv vykonávané z území Čínské lidové republiky. Varováním se musí zabývat povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti.
Americká internetová společnost Google nemusí prodat svůj prohlížeč Chrome ani operační systém Android. Rozhodl o tom soud ve Washingtonu, který tak zamítl požadavek amerického ministerstva spravedlnosti. Soud ale firmě nařídil sdílet data s jinými podniky v zájmu posílení konkurence v oblasti internetového vyhledávání. Zároveň Googlu zakázal uzavírat dohody s výrobci mobilních a dalších zařízení, které by znemožňovaly
… více »Prvního září ozbrojení policisté zatkli na na londýnském letišti Heathrow scénáristu a režiséra Grahama Linehana, známého především komediálními seriály Ajťáci, Otec Ted nebo Black Books. Během výslechu měl 57letý Graham nebezpečně zvýšený krevní tlak až na samou hranici mrtvice a proto byl z policejní stanice převezen do nemocnice. Důvodem zatčení bylo údajné podněcování násilí v jeho 'vtipných' příspěvcích na sociální síti
… více »Studentská dílna Macgyver zve na další Virtuální Bastlírnu - pravidelné online setkání všech, kdo mají blízko k bastlení, elektronice, IT, vědě a technice. Letní prázdniny jsou za námi a je čas probrat novinky, které se přes srpen nahromadily. Tentokrát jich je více než 50! Těšit se můžete mimo jiné na:
Hardware – Bus Pirate na ESP32, reverse engineering Raspberry Pi, pseudo-ZX-80 na RISC-V, PicoCalc, organizéry na nářadí z pěny nebo … více »Google Chrome 140 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 140.0.7339.80 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 6 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Zacinam hledat novou klavesnici, nic ale nenechazim. Moje pozadavky jsou docela nezajimave:
Proste neco jako Genius K-639, na ktery pisu ted. Nevite nekdo o nejaky?
Tiskni
Sdílej:
Taky si myslím, že multimediální klávesy sou zbytečný. Mám je, mám na ně i nastavený nějaký věci, ale stejně je nepoužívám.
Multimedialni klavesy se taky obcas hodi, hlavne na ovladani hlasitosti, Play a Stop, kdy hudebni/video prehravac nemusi byt v aktivnim okne, aby klavesy fungovaly.
K tomu jsou globální zkratky s klávesou Win. ^w^
Přesně - když můžu např. ztlumit hlasitost jednou klávesou, proč bych to dělal dvěma?
Dosah záleží na použité frekvenci: 27MHz vysílání má dosah cca 2 metry, zatímco 2.4GHz cca 10 metrů.
Nerad jsem upřímný, ale podle druhé písničky v tvém playlistu (nebo co to je) tam jseš hlavně ty sám. Takovou klávesnici neseženeš.
Doporučuji poohlédnout se po nějaké klávesnici fy Key Tronic.
Dostal jsem se ke klavesnici, kterou Dell dodaval ke svym serverum. U jeho velkeho zakaznika, kdyz dorazila dodavka, prvni zmizely klavesnice, ruzne po kancelarich.
Obrazek. Typ: SK-8115. Enter jako na obrazku, potisk cesky.
Podle me je vcelku jedno, jaky ma Enter tvar, zvyknout se da na vsechno. A tohle je uzasna klavesnice. Okamzite se mi zvysil BPM.
Skoda, ze uz zacinaji trochu drhnout klavesy.
V.
jo tuhle mam v praci taky a neni spatna.
Kdyby byla netknuta za cenu nizsi nez v e-shopech, koupil bych si ji.
Nedochazi mi, jak muze mit osoupane popisky, kdyz ta moje je ma jako nove a pouzivam ji intenzivne denne uz aspon rok... :)
tiez mam tuto v praci a neznasam ju :)
- nízký zdvih kláves - malý prostřední enter a nad ním klávesa "\|" (velký enter je zbytečnost, co zabírá zbytečně moc místa, nejsem slepej, abych se netrfil :P ) - dlouhý backspace (když je enter velký, bývá backspace krátký :-/) - dlouhý levý shift - zásadně drátNo, tak to je můj základ. Na ostatních věcech mi tak nějak sejde. Vždy se dokážu plně přizpůsobit (třeba teď mám klávesnici, která má "home" vlevo dole u levého shiftu a přeučení mi nedělá problém). Také nemám rád klávesnice, které mají hafo multimediálmních sraček, ale zase úplně strohé také ne, občas se nějaká klávesa navíc prostě hodí. A dokud nechci být od počítače dál, jak na 2m, tak zásadně drát (nejsem zvědavej ladit baterky, nebo řešit výpadky spojení, které jsem řešil u uživatelů, co si koupili třeba set za 1500,-)
- dlouhý backspace (když je enter velký, bývá backspace krátký :-/)Mám jakousi levnou Logitech a ta má BS dlouhý i při velkém Enteru. Měl jsem podobné požadavky - krátký BS nesnáším, stejně jako krátký pravý Shift. Nejhorší jsou však takové ty "moderní" šmejdy, které mají šipky narvané vlevo v hlavním poli kláves, takže šipka vlevo je tam, kde má být pravý Ctrl, a Insert, Home, PgUp, Del, End, PgDn jsou ve dvou sloupcích a třech řadách těsně vedle Enteru...
Kromě požadavku na myš a bezdrát to splňují modely Chicony (na kterém píšu: KB-2971). Mají naprosto dřevní rozložení, tedy až na klávesu "win" ;)
Ještě mám deset let starý (a nonstop používaný) OEM Autocont (nějaká čína samozřejmě). Byl neuvěřitelně zasviněný, ale vykoupal jsem ho a jako nový :) Stejné rozložení, ale kulatější klávesy, měkčí zvuk a méně hlučný mezerník... 100% funkční přes časté paření dětským stylem (mačkat všechno).
Mě by stačila klávesnice, která zvládne více zmáčknutých kláves jako Amiga blahé paměti. Ten PC hardware je v tomto směru zmetek. Chjo, asi už si nikdy nezahraji Strangers v 6 lidech.
To už bych měl 6 periferii od Mrdkosoftu. 2x klávesnice,2x myš, 1x joypad. A tahle bude pekelně drahá, takže bych si stejně nekoupil. Asi zbývá jen to bastlení.Prostě hnus.
Hardware jim jde, mám od nich výborný gamepad a dobrou myš. IMHO by se měli vykašlat na software, to jim moc nejde, a věnovat se hardwaru.
Na té myši mám „Designed in Redmond, WA, USA“ (a vyrobeno v Číně).
2x3 tj 6, ale musí být u sebe jako třeba kurzorové klávesy (šipky) , aby se pohodlně ovládala ta hra zbylí 4 hrají na joysticích . Jenže běžná klávesnice nezvládne ani 2 kurzorové klávesy najednou se třetí jako "fire", buď udělám výskok s kopem na místě nebo se postavička jen pohybuje. Nehratelné. Kdo nezažil Strangers v 6 lidech, neví co je zábavná gamesa. Strangers je klon Renegade s možností ve více lidech (mód Gang wars až 6, neplést si s gang bang )
hobring.esero.net/games.htm koho by zajímaly dobré Amigácké pařby včetně nastavení emulátoru i pro Linux (e-uae)
Dooma myší?
V jiných střílečkách musíš mířit i ve vertikálním směru, ale v Doomovi ne, proto jsem ho vždycky hrál na klávesnici – naopak myší mi to přijde divné.
Hmm, když jsme smažili Golden Axe ve dvou, tak byly problémy, když někdo bušil do kláves co to dale místo aby tiskl jenom když to bylo přesně třeba. To pak ten druhý občas měl smůlu. Tehdy jsem si myslel že potřebuju usb klávesnici, ale holt to asi je tím, jak cesty na fólii patří k více tlačítkům.
Ja pouzivam v praci tuhle --- http://www.mironet.cz/logitech-deluxe-250--klavesnice--usb--cz--cerna--oem+dp79737/
nemuzu si stezovat naprosto idealni, zadny tlacitka navic, ani vypinani a hibernace a za 200Kc, ale nevim jestli je i bezdrat.
Jinak ThinkPad keyboard je nej ...