abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Mám natívne Mac OS X na svojom PC!

    17.8.2005 15:51 | Přečteno: 4220× | poslední úprava: 18.8.2005 20:54

    Pred pár dňami bolo na internete avízo, že Mac OS X crackli a je ho možné spustiť aj z obyčajného x86 PC. Ja som tomu neodolal a rozhodol som sa, že sa po tom obzriem, viem nemalo by sa to, ale chcel som to iba vyskúšať, tučniačika (slackware) určite tak ľahko neopustím.

    Mac OS X mi hneď na druhýkrát pekne nabehol, privítal ma svojou Aquou, ale zároveň spomalenosťou (mám Intel Celeron 2Ghz, 512MB RAM), hneď som si nastavil internet, spustil Safari a ono to šlapalo, dokonca mi išiel hneď aj zvuk. Nepodarilo sami však spustiť všetky aplikácie, nešlo mi napríklad iTunes.

    Mac OS som sa mal možnosť prvýkrát dotknúť naživo a nazrieť doňho, zatiaľ to bolo asi len polhodinové preview, ale ešte stále mi bije srdce "o stošesť", lebo nedokážem tomu uveriť. Osobne si myslím, že je to aj historická udalosť a mohla by takto vzniknúť vážna konkurencia pre MS, uvidíme čo prinesie čas.

    Na záver vám prinášam niekoľko fotiek "môjho" Mac OS, čo som narýchlo odfotil:

    pohľad na moje PC
    ukážka Dashboardov        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Heron avatar 17.8.2005 16:00 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Screenshot
    Zajimave pojeti pojmu screenshot :-)
    17.8.2005 16:16 d.f.h
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Screenshot
    tipuju, ze duvody jsou dva: jednak pisatel neumi pod mac os x poridit regulerni screenshot (coz se nedivim, ja jsem tu zkratku uz taky zapomnel, jak s tim uz par mesicu nepracuju), druhak se pak opravnene domniva, ze by mohl byt narcen z padelani screenshotu a tak si obraz na monitoru vyfotil "hardwarove" (to mu chvalim, ne ze by tohle nemohl bejt fake, ale dalo by to podstatne vic prace). ze bych taky prubnul? :-)
    17.8.2005 16:19 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Screenshot
    Presne tak, ide zaroven aj o dokaz, ze to mam na mojom ozltnenom monitore, heh. A screen som skusal, ale moc som sa s tym nehral, to by nebolo vobec orginalne, podla mna.
    depi.sk - IT & Life Weblog
    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.8.2005 16:12 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše iTunes
    iTunes ti nejde, protože nemáš SSE3.
    17.8.2005 16:43 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iTunes
    co je to SSE3? (podla toho co som videl to ma nieco s procesorom, mylim sa?)
    depi.sk - IT & Life Weblog
    17.8.2005 16:49 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iTunes
    SSE3 jsou další instrukce procesoru. Podobně jako MMX, nebo 3D Now!, anebo starší verze SSE.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    17.8.2005 16:51 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iTunes
    A podle wikipedie se týkají Pentií 4 s jádrem Prescott (2004).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Mikos avatar 18.8.2005 13:44 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iTunes
    Pokud vim tak SSE3 mají už i nejnovější AMD Athlony-64 (minimálně sem v nějaké recenzi na ty nové dvoujádrové A64ky viděl napsáno že SSE3 podporují ;-))
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    17.8.2005 16:39 Frank J. Tomes | skóre: 29 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše :-)
    Dobrá práce, osobité screenshoty.
    [frank]$ uname -prs FreeBSD 4.11-RELEASE-p25 i386
    17.8.2005 16:42 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: :-)
    heh, diky :)

    P.S. mam toho aj viac, ale vsetko sem nebudem davat
    depi.sk - IT & Life Weblog
    17.8.2005 16:50 deleted | skóre: 3 | blog: pnojmatika
    Rozbalit Rozbalit vše rychlost
    je to alespoň použitelně pomalé?
    deleted
    17.8.2005 17:02 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost
    no mne osobne by to v praci prekazalo ta rychlost, ide to asi tak jak XPcka na nejakom starsom PC :) Mozno blbe prirovnanie, neviem. Ono to moze byt aj pamatou a PC, preda len Celeron nie je ziadna slava, a 512MB je mozno na Acqu malo. Chcel by som vidiet ako to bezi na Mac-u.
    depi.sk - IT & Life Weblog
    17.8.2005 17:22 d.f.h
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost
    abych rekl pravdu, tak nic moc. pouzival jsem "klasiku" - emac g4, 256 mega pameti (!), proste to nejlevnejsi do kancelare (sef byl totiz par let v americe a jablicka se mu tam zalibily natolik, ze je zacal pouzivat i tady u nas - ne na dtp, ale proste pro kazdou sekretarku) a muzu rict, ze pri spustenym prohlizeci (firefox), photoshopu, itunes a nejaky ty drobotine kolem se to stavalo skoro nepouzitelnym. fakt je, ze pamet navic tehdy pomohla *hodne* a taky mam dojem, ze to nebyla uplne nejnovejsi verze mac os x, prej je to setinku od setinky lepsi a lepsi. kazdopadne na muj vkus moc graficky prebujely.
    17.8.2005 17:38 X3 | blog: Půlnoční blog
    Rozbalit Rozbalit vše Taky bych chtěl...
    Nevíte někdo, kde ten cracknutý MacOS pro x86 sehnat? Vím, že mě nebudete mět rádi, ale já jsem děsně zvědavej :-)
    Kuk :-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.8.2005 17:50 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Taky bych chtěl...
    Na PirateBay. Teď si stahuju Developer DVD, Darwina už mám.
    17.8.2005 17:40 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Pomale
    IMHO to muze byt pomale proto, ze ke grafice to pristupuje pres SVGA, k disku bez UDMA atd. Proste to nema ovladace pro tve periferie a jede to v nejnizsim 'kompatibilnim' rezimu.
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    17.8.2005 18:06 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomale
    To moze byt pravda, ono to este urcite nei je take vyladene, tentokrat ide skor o to, ze to vobe ide a nie to, ze ako to ide.....na testovanie a akysi novy pocit v dusi to stoji za to! :)
    depi.sk - IT & Life Weblog
    17.8.2005 17:54 tomas
    Rozbalit Rozbalit vše grafika
    Prosim jak je na tom Mac OS X a 3D akcelerace? Musi se po instalaci jeste instalovat 3D ovladace nebo uz je ma Mac OS X v sobe? Kolik asi stoji tato verze Mac OS X ? Fungovali i usporne rezimy suspend to ram a disk je to v Mac OS X ? Dik za odpoved.
    17.8.2005 18:08 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: grafika
    Ono sa to vlastne ani neinstaluje, je to len image uz nainstalovaneho systemu, staci ho len nahodit na disk. A tie veci co spominas som neskusal.

    Dalsie informacie ohladom instalacie a podobne sem davat nebudem, nepatri sa to, lebo sa to nesmie :( ale google prezradi vsetko, vie toho ovela viac.
    depi.sk - IT & Life Weblog
    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.8.2005 20:01 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: grafika
    Já sem link na průvodce instalací dám - vyžaduje Developer DVD, není to návod na zprovoznění hotového image.

    Dávám to sem, protože stejně jako ostatní chci vidět a vyzkoušet si Mac OS X, což jinak nemám šanci. Ale reálně to používat nehodlám...(to bych si koupil Mac, na PC to nemá cenu).
    17.8.2005 20:57 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: grafika
    Ahoj.

    Ok kludne to sem uverejni, ale tym padom beries zodpovednost na seba za ten link. Ono tych linkov a navodov by bolo urcite viac. Ale ten kto chce uz si ich urcite nasiel.
    depi.sk - IT & Life Weblog
    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.8.2005 21:28 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: grafika
    Na linku není nic nevhodného. Ten link ani cílová stránka neodkazuje na žádný warez nebo něco takového - v ničem nevidím problém.
    17.8.2005 21:55 depi | skóre: 10 | blog: Erik Gyepes | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: grafika
    v pohode, neberem to tak vazne :o))
    depi.sk - IT & Life Weblog
    17.8.2005 20:05 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: grafika
    On se nedá koupit pro platformu x86 bez Apple Hardwaru.
    18.8.2005 12:00 nxt
    Rozbalit Rozbalit vše odvaha :)
    Mozno som prilis paranoidny, ale hovorit verejne o wareze a k tomu odfotit _svoju_ stranku - to chce dobre nervy :)
    Viliam Púčik avatar 18.8.2005 12:55 Viliam Púčik | skóre: 22 | blog: minimal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odvaha :)
    No, co ak no nie je skutocna autorova web stranka, ale len maskovaci podvrh ;)
    Viliam Púčik avatar 18.8.2005 13:04 Viliam Púčik | skóre: 22 | blog: minimal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odvaha :)
    s/no/to

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.