Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Za dob AUTOEXEC.BATu a CONFIG.SYSu jsem ji používal častějipreco?
Já ho sem tam použiju, píšu s ním ĚŠČŘŽÝÁÍÉÚŮ. Ale je to spíš blbej zvyk, než cokoliv jinýho...
xmodmap
.
Na té fotce není pořádně vidět, jak to tam je. To se pod ten normální blok přidaly další 3 klávesy?
Prit Scrl Pause Ins Home PgUp Del End PgDn
Home End Ins PgUp Del PgDnAno, fakt je postavený na výšku...
na ps/2 je to moc velky, taky to ma zakroucenou snuru.Ty si taky moc velkej woe a máš zakroucenej vocásek, jako prasátko...
prece nechces kvuli zensky prijit zase vo kocky!
Ale chápu, že pokud používáš vim (asi jo že?), tak to moc nevyužiješAle co víš že používám? Tos nenapsal....
Ty máš celej život jednu klávesnicu?
-- modifier_map Lock { Caps_Lock }; ++ //modifier_map Lock { Caps_Lock };a ušetříme si několik minut vysokého tlaku.
xmodmap -e "clear lock"(případně namapování něčeho užitečnějšího
xmodmap -e "keycode 66 = doublelowquotemark leftdoublequotemark"
)
Tiskni
Sdílej: