Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Další novinky v další verzi klienta
Když jsem vydal verzi 0.3, tak jsem si stanovil, jak by měla vypadat verze 0.4. A protože jsem všechny své plány splnil velice rychle, nová verze 0.4 byla vydána právě dnes .
Klient už konečně správně odesílá serveru svůj ping. Navíc zobrazuje informace ze hry: aktuální nicky hráčů (během hry se totiž dají měnit), jejich skóre a ping změřený samotným herním serverem.
Na informace ze hry využívám knihovnu GameStat, která bohužel obsahuje různé bugy. Ten nejhorší - opakované použití té samé proměnné typu timeval pro funkci select() - jsem opravil. Další bohužel zůstávají:
Ne u všech her jsou informace zobrazovány a nikdy není zobrazováno, jak dlouho který hráč hraje (respektive je zobrazována nula). Potom jsem např. zjistil, že na změření pingu je v GameStatu používána funkce clock(), což je AFAIK pěkná blbost. A ještě navíc autor předpokládá, že CLOCKS_PER_SEC == 1000.
Informace o pingu z této knihovny tedy nepoužívám - používám způsob GameZone.
Klient je jako vždy ke stažení na diskuzních fórech na http://gzlinux.wz.cz.
A víte, co mě nejvíc štve? Že já sám na serverech GameZone hrát nemůžu. Já teď vlastně nemůžu hrát nikde . Nevím, co můj ISP dělá, ale ping 4000ms na bránu není ničím vyjímečným. A reakce na stížnosti jsou odbývány tím, že mám v PC viry nebo spyware a že mi to brzdí. Zřejmě ještě neslyšeli o Linuxu
...
Přešel bych k jinému ISP, jenže to bych musel mít na výběr...
Z čehož vyplývá rada pro všechny jihočechy: nikdy ne Cape Computer.
Tiskni
Sdílej: