Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).
Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi
… více »Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).
Samba, svobodná implementace síťového protokolu SMB/CIFS, byla vydána ve verzích 4.24.5, 4.23.10 a 4.22.11. Řešeno je 6 zranitelností.
Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking
… více »Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.
Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".
Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.
PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
Pipojeno k serveru: mms.media2.mediacapitol.com
Cache fill: 14,36% (1204224 bytes) everything done. Thank you for downloading a media file containing proprietary and patentend technology.
Cache fill: 14,51% (1217093 bytes) Detekov� form� souboru ASF.
******** WARNING: vpkg_length=2624 > len=304 ******** ******** !!!!!!!! BUG!! len=304 !!!!!!!!!!! ******** ******** WARNING: vpkg_length=479 > len=363 ******** ******** !!!!!!!! BUG!! len=363 !!!!!!!!!!! ******** ******** WARNING: vpkg_length=561 > len=423 ******** ******** !!!!!!!! BUG!! len=423 !!!!!!!!!!! ******** ******** WARNING: vpkg_length=542 > len=399 ******** ******** !!!!!!!! BUG!! len=399 !!!!!!!!!!! ******** ******** WARNING: vpkg_length=2917 > len=498 ******** ******** !!!!!!!! BUG!! len=498 !!!!!!!!!!! ******** ******** WARNING: vpkg_length=631 > len=485 ******** ******** !!!!!!!! BUG!! len=485 !!!!!!!!!!! ********
Pro XviD je mp4live a videolan, do jaké míry jsou funkční, to nevím.VLC jsem nezkoušel, jenom VLS a to po mě chtělo nějaké strašlivé harakiri. Navíc pokud vím, tak k tomu člověk potřebuje zase VLC přehrávač, což není to, co bych chtěl. mp4live vypadá nadějně, ale nikdy se mi ho nepodařilo rozchodit a laborovat se s tím moc nedalo, protože pořád divně vytuhával.
Pokud jde o Real, vyjádřil jsem se dost špatně. Real může být jakkoli dobrý nebo špatný, ale v podání ČT24 se mi hnusí. Rozlišení 320x240 je pro mě málo a je mi jedno, jaký je to formát.Pokud máš doma několikamegabitovou přípojku, tak věřím, že je 320x240 málo, ale pro většinou lidi s pár stovkama kbps je i tohle rozlišení až až.
a mám po problémech...
Tiskni
Sdílej: