Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Mrkni na ceník za služby, třeba tam něco měnili. Poslední dobou totiž platím na poplatkách taky hodně a potvrzení jsem jim dal. Možná něco změnili. Každopádně nemá pro mě smysl se s nima dohadovat, měním banku
Když jsem potřeboval povolit platby z karty přes net (což jde udělat jenom na pobočce), tak se mě slečna zeptala, zda to chci jenom ze zabezpečených stránek. Tak jsem se zeptal. co to znamená a řekla mi, že neví. Škoda, rád bych viděl smysl téhle funkce:)
což jde udělat jenom na pobočceNebo po telefonu. Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi v internetu je poměrně značný, hint: zkuste potrápit Google např. výrazem 3D secure. Ale to by možná chtělo projevit nějakou iniciativu… třeba zabrousit na web ČS – ne že by byl bůhvíjak super, ale tyhle základní informace tam najdete vcelku jednoduše.
Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.No to je IMHO hlavně pro ty, kteří ten rozdíl nechápou.
Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.No, ono to nejspíš bude záležet na tom, jestli opravdu voláte na Servis 24 Telebanking…
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.Vyšší sucho a pohodlí pro vaše děti!
Tiskni
Sdílej: