abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    11.9.2008 14:59 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    V eBance jsem nosil taky potvrzení o studiu, ale tento rok nic nepřišlo, takže teď s hrůzou čekám, jestli mi to taky nedají za plno!
    Cubic avatar 11.9.2008 15:16 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    kdysi davno v ipb a nasledne csob, stejny problem jako ty, ztratili potvrzeni a pak mi sami bez oznameni presoupli ucet z jedne pobocky do druhe(jen o dve ulice, ale stejne...), puvodni zustala otevrena stejne jako pred tim, ale obsluhovali jen firemni klintelu
    opravdu mi udelalo radost kdyz jsem tam ucet rusil, po zkusenostech s bankami tady v UK se netesim na den kdy se vratime do cech ja si budu muset mezi ceskymi ustavy vybrat to nejmensi zlo
    Cubic avatar 11.9.2008 15:16 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    eXces avatar 11.9.2008 15:55 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně

    Mrkni na ceník za služby, třeba tam něco měnili. Poslední dobou totiž platím na poplatkách taky hodně a potvrzení jsem jim dal. Možná něco změnili. Každopádně nemá pro mě smysl se s nima dohadovat, měním banku:-)

    Když jsem potřeboval povolit platby z karty přes net (což jde udělat jenom na pobočce), tak se mě slečna zeptala, zda to chci jenom ze zabezpečených stránek. Tak jsem se zeptal. co to znamená a řekla mi, že neví. Škoda, rád bych viděl smysl téhle funkce:)

    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    Luboš Doležel (Doli) avatar 11.9.2008 16:06 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Za kartu bych platit vážně neměl (to jsem se díval), že ani za ten Servis24, to mi řekla až dnes paní na lince.

    Nehorázné jsou jejich poplatky za SMSky informující o pohybech na účtu. Nahradil jsem je e-mailovým varováním, protože 1,50 Kč za SMS je prostě moc. Jako obyčejný zákazník T-Mobile mám SMS za 1 Kč, oni ještě určitě mají množstevní slevu.
    krab1k avatar 12.9.2008 08:50 krab1k | skóre: 11 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Ale dřív byly ty SMSky zadarmo, ne? O tom nahrazení mailem jsem nevěděl, jdu na to. :-)
    11.9.2008 16:15 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    což jde udělat jenom na pobočce
    Nebo po telefonu.

    Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi v internetu je poměrně značný, hint: zkuste potrápit Google např. výrazem 3D secure.

    Ale to by možná chtělo projevit nějakou iniciativu… třeba zabrousit na web ČS – ne že by byl bůhvíjak super, ale tyhle základní informace tam najdete vcelku jednoduše.
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    11.9.2008 17:07 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    A nemal by mať tie informácie aj zamestnanec tej banky?
    eXces avatar 11.9.2008 17:52 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně

    Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.

    Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.

    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    11.9.2008 17:57 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.
    No to je IMHO hlavně pro ty, kteří ten rozdíl nechápou. :-)
    11.9.2008 18:32 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.
    No, ono to nejspíš bude záležet na tom, jestli opravdu voláte na Servis 24 Telebanking… :-)
    Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.
    Vyšší sucho a pohodlí pro vaše děti! :-D Asi nějaká psychologie, aby člověk neměl nutkání psát údaje o kartě někomu, o kom nic neví :-)

    Já bych naivně očekával, že autorizace zabezpečené platby bude vyžadovat ještě nějaké identifikační údaje navíc, ale vypadá to, že jediný rozdíl je, komu pošlu údaje o kartě. S takovou je blokování nezabezpečených plateb opravdu jenom symbolické, protože když už dojde k odcizení údajů o kartě, může dojít k jejich zneužití i "zabezpečenou" platbou. No, Amazonu a eBayi věřím a nikomu jinému jsem ještě údaje o kartě nedával :-)
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    Heron avatar 11.9.2008 15:58 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Dneska aby člověk dobrou banku hledal lupou. I když zrovna na Spořku slyším poměrně hodně stížností, což bude dáno počtem klientům. Já do své ČSOB šel celkově třikrát. Vyřízení studentského účtu (stačil index!), pak pro kartu a po třetí pro další kartu při vypršení platnosti. Podle banky jsem studentem až do 28let a to i bez dalších potvrzování. S poplatky jsem spokojen, všechno dělám přes inet.

    Ztracené dokumenty byť elektronické bych od banky tedy nečekal a zvažoval bych přechod jinam.
    11.9.2008 19:54 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    mam stejnou zkusenost s CSOB, by jsem tam dvakrat jednou zalozit ucet a podruhe pro kartu. Funguje to bez problemu, o nic se nestaram.
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    11.9.2008 16:24 RapMan | skóre: 14 | blog: RapMan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Ja uz ke studentskemu uctu v CS jsem mel bankovni poradkyni. Te jsem poslal nascannovane potvrzeni e-mailem a bylo to, nemusel jsem ani nikam chodit...
    11.9.2008 20:12 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Jo, taky už mě s tim štvou. Koukám teď po Studentském účtu u GE, nevypadá špatně, ale třeba takové mKonto taky není špatné.

    Znáte nějaké konto (třeba studentské) kde člověk platí naprosto minimální poplatky, funguje tomu internetový bankovnictví a má mezinárodní kartu?
    11.9.2008 20:57 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Mezinárodní, tím myslíš jako embosovanou?
    11.9.2008 21:01 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    No, asi to není podmínkou, mám teď Visa Electron neembossovanou, ale v zahr. fungovala.
    Prostě abych mohl v zahraničí vybrat z bankomatu, platit a ideálně aby fungovala s paypalem...
    Milan Vít avatar 22.9.2008 15:18 Milan Vít | skóre: 23 | blog: about:linux | Orlová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Všechny podmínky splňuje třeba právě mKonto, nebo i studentský účet u ČSOB. Obojí mám a s obojím jsem dosti spokojen :-)
    „There is no dark side of the Moon really… as a matter of fact it's all dark.“
    11.9.2008 22:53 Krystl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    Taky mi tam uz jednou ztratili potvrzeni. Na druhou stranu zas muzes mit studentsky ucet az kdovi do kdy (nejspis do 30 let), staci jen nosit potvrzeni. Kazdopadne uvazuju o zmene na mbank. Precejen i se studentskym uctem se v CS nejake poplatky plati (jeden mesic to bylo dokonce kolem 100kc).
    12.9.2008 10:02 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bordel v České spořitelně
    mno, já se od ČS chystám odejít už půl roku, ale vždycky se najde něco, kvůli čemu u nich vyberu kontokorent, sotva se mi ho podaří splatit ... no a rozdíl mezi mBank a ČS je asi stovka měsíčně (co u mBank dostanu coby úrok a co u ČS zaplatím na poplatcích), přičemž přes mBank vyřizuju všechno a u ČS mám max pět operací měsíčně, jednu příchozí platbu když se pokouším splatit ten kontokorent, a jeden výběr z bankomatu když to zas na něco potřebuju, plus platím z toho kartou benzín (platbu kartou bych ovšem měl mít zadarmo, tak honím body na bonus program, ať z toho ještě něco mám, než to u nich zabalím ;-)) (p.s. v tom rozdílu samozřejmě není započten úrok z dluhu, ten se nevímproč vyúčtovává ročně)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.