Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
No, od WiFi providera právě utíkám.Není WiFi provider jako WiFi provider. I když v Praze to bude asi docela hukot.
Já bych právě chtěl něco, co využiju všude (a ani CDMA tu není a ani ostatní operátoři tu nemají EDGE).Mohu se zeptat proč? Zrovna v takové Praze bych se zabýval kabelovkou, protože vzduch tam bude určitě přesycený a naopak ceny u kabelu(teda zrovna nepočítám O2).
Co myslíte, skončí to v /dev/null?Určitě ne. Spíš to šoupnou do C:\Document and Settings\uživatel\Plocha\Koš
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
inetnum: 82.209.54.72 - 82.209.54.79 netname: ZDENEKSTOPKA-NET descr: Stopka Zdenek country: CZ admin-c: ZS495-RIPE tech-c: PCZ3-RIPE status: ASSIGNED PA mnt-by: PODACZ-MNT source: RIPE # Filtered
Mám zálusk na připojení od T-Mobile (hezky s PCMCIA kartou do notebooku), želbohu pokrytí 3G sítě končí kilometr ode mě a to samé platí o EDGE.Cetl jsem o cloveku v podobne situaci - mel barak v udoli, bez telefonu a temer bez mobilniho signalu (s mobilem musel na pudu). Ale domluvil se se znamym, ktery mel barak na kopci a byl diky tomu slusne pokryty signalem od mistniho Wifi providera. Tak se s nim domluvil, poridil dve smerove anteny a skrz repeater posilal signal z baraku na kopci dolu do udoli. U tohohle typu pripojeni by to bylo tezsi - muselo by tam byt neco o dost slozitejsiho nez repeater. Ale pokud by byl modem pripojeny pres USB, zvladl by to nejspis i nektery z lepsich WiFi routeru/AP, ktery ma USB a jde do nej nacpat vlastni firmware. Jen je treba najit nekoho, komu by nevadilo neco takoveho u sebe mit.
Tiskni
Sdílej: