NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Jako webmail Dovecot s rozšířeními pro managesieve a změnu hesla.Ten Dovecot tam asi nepatri. RoundCube?
Skvělé popsáno, ať se v novém prostředí daří. Virtualizace se netřeba bát.
Pro autory PHP je nějaká kompatibilita naprostý výsměch.
+ INT_MAX
Čekal jsem hyper-super neomezenou spolehlivou věc a namísto toho jsem dostal věc s lehce nižším výkonem, tunou omezení a poškozením dat po pár minutách experimentů.
Já už od MySQL nečekám naprosto nic. Replikace nefunguje (a tím myslím master-slave, ne jakože fake master master režim, kterým se to chlubí), nastavit se to pořádně nedá, neumí to obecně transkace (protože někdo musel nutně použít MyISAM na nějakou pičovinu). V MySQL nevidím žádnou výhodu, jen samé nevýhody. Vlastně ano, člověk se dobře procvičí v data recovery. To, že nefunguje NDB (u nás to taky chtěli nasazovat) mě nepřekvapuje. To už bych raději poradil nad SQL udělat nějakou memcached/redis vrstvu.
9) a to nejdulezitejsi - s verzi starsi nez 5.1.55 se o to ani nepokousejte...Muzu vedet co je za problem v < 5.1.55 verzich ?
Na vině byl kruhový buffer ve virtio, který se zaplňoval daty ve špatném pořadí, a to hlavně kvůli zvýšené latenci (zátěži) v dané době.To jsi našel v nějaké bugzille, nebo tě už userspace přestal bavit a tak hackuješ jádro?
diff --git a/hw/virtio-blk.c b/hw/virtio-blk.c
index b14fb99..91e0394 100644
--- a/hw/virtio-blk.c
+++ b/hw/virtio-blk.c
@@ -290,6 +290,10 @@ static void virtio_blk_handle_write(VirtIOBlockReq *req,
MultiReqBuffer *mrb)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
if (mrb->num_writes == 32) {
virtio_submit_multiwrite(req->dev->bs, mrb);
@@ -317,6 +321,10 @@ static void virtio_blk_handle_read(VirtIOBlockReq *req)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
acb = bdrv_aio_readv(req->dev->bs, sector, &req->qiov,
req->qiov.size / BDRV_SECTOR_SIZE,
--
Jako třešnička na dortu je pak VNC klient ve Flashi, takže člověk má server rovnou v prohlížeči... Na jednu stranu to může znít jako "machrovina", ale takhle se zase například nemusím nikdy bát vyměnit jádro.To jsem nepochopil.
Migrace Abc byla pohoda. Tady asi není nic dodat. Na původním Abc jsem dal read-only režim, překopíroval jsem data, spustil jsem Abc na novém, změnil záznamy v DNS a bylo hotovo. To samé se týkalo Linkboxu, který je rovněž v Javě.podobnými migracemi jsem si párkrát prošel, takže teď máš práci ulehčenou
Tiskni
Sdílej: