V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Jako webmail Dovecot s rozšířeními pro managesieve a změnu hesla.Ten Dovecot tam asi nepatri. RoundCube?
Skvělé popsáno, ať se v novém prostředí daří. Virtualizace se netřeba bát.
Pro autory PHP je nějaká kompatibilita naprostý výsměch.
+ INT_MAX
Čekal jsem hyper-super neomezenou spolehlivou věc a namísto toho jsem dostal věc s lehce nižším výkonem, tunou omezení a poškozením dat po pár minutách experimentů.
Já už od MySQL nečekám naprosto nic. Replikace nefunguje (a tím myslím master-slave, ne jakože fake master master režim, kterým se to chlubí), nastavit se to pořádně nedá, neumí to obecně transkace (protože někdo musel nutně použít MyISAM na nějakou pičovinu). V MySQL nevidím žádnou výhodu, jen samé nevýhody. Vlastně ano, člověk se dobře procvičí v data recovery. To, že nefunguje NDB (u nás to taky chtěli nasazovat) mě nepřekvapuje. To už bych raději poradil nad SQL udělat nějakou memcached/redis vrstvu.
9) a to nejdulezitejsi - s verzi starsi nez 5.1.55 se o to ani nepokousejte...Muzu vedet co je za problem v < 5.1.55 verzich ?
Na vině byl kruhový buffer ve virtio, který se zaplňoval daty ve špatném pořadí, a to hlavně kvůli zvýšené latenci (zátěži) v dané době.To jsi našel v nějaké bugzille, nebo tě už userspace přestal bavit a tak hackuješ jádro?
diff --git a/hw/virtio-blk.c b/hw/virtio-blk.c
index b14fb99..91e0394 100644
--- a/hw/virtio-blk.c
+++ b/hw/virtio-blk.c
@@ -290,6 +290,10 @@ static void virtio_blk_handle_write(VirtIOBlockReq *req,
MultiReqBuffer *mrb)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
if (mrb->num_writes == 32) {
virtio_submit_multiwrite(req->dev->bs, mrb);
@@ -317,6 +321,10 @@ static void virtio_blk_handle_read(VirtIOBlockReq *req)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
acb = bdrv_aio_readv(req->dev->bs, sector, &req->qiov,
req->qiov.size / BDRV_SECTOR_SIZE,
--
Jako třešnička na dortu je pak VNC klient ve Flashi, takže člověk má server rovnou v prohlížeči... Na jednu stranu to může znít jako "machrovina", ale takhle se zase například nemusím nikdy bát vyměnit jádro.To jsem nepochopil.
Migrace Abc byla pohoda. Tady asi není nic dodat. Na původním Abc jsem dal read-only režim, překopíroval jsem data, spustil jsem Abc na novém, změnil záznamy v DNS a bylo hotovo. To samé se týkalo Linkboxu, který je rovněž v Javě.podobnými migracemi jsem si párkrát prošel, takže teď máš práci ulehčenou
Tiskni
Sdílej: