Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jako webmail Dovecot s rozšířeními pro managesieve a změnu hesla.Ten Dovecot tam asi nepatri. RoundCube?
Skvělé popsáno, ať se v novém prostředí daří. Virtualizace se netřeba bát.
Pro autory PHP je nějaká kompatibilita naprostý výsměch.
+ INT_MAX
Čekal jsem hyper-super neomezenou spolehlivou věc a namísto toho jsem dostal věc s lehce nižším výkonem, tunou omezení a poškozením dat po pár minutách experimentů.
Já už od MySQL nečekám naprosto nic. Replikace nefunguje (a tím myslím master-slave, ne jakože fake master master režim, kterým se to chlubí), nastavit se to pořádně nedá, neumí to obecně transkace (protože někdo musel nutně použít MyISAM na nějakou pičovinu). V MySQL nevidím žádnou výhodu, jen samé nevýhody. Vlastně ano, člověk se dobře procvičí v data recovery. To, že nefunguje NDB (u nás to taky chtěli nasazovat) mě nepřekvapuje. To už bych raději poradil nad SQL udělat nějakou memcached/redis vrstvu.
9) a to nejdulezitejsi - s verzi starsi nez 5.1.55 se o to ani nepokousejte...Muzu vedet co je za problem v < 5.1.55 verzich ?
Na vině byl kruhový buffer ve virtio, který se zaplňoval daty ve špatném pořadí, a to hlavně kvůli zvýšené latenci (zátěži) v dané době.To jsi našel v nějaké bugzille, nebo tě už userspace přestal bavit a tak hackuješ jádro?
diff --git a/hw/virtio-blk.c b/hw/virtio-blk.c
index b14fb99..91e0394 100644
--- a/hw/virtio-blk.c
+++ b/hw/virtio-blk.c
@@ -290,6 +290,10 @@ static void virtio_blk_handle_write(VirtIOBlockReq *req,
MultiReqBuffer *mrb)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
if (mrb->num_writes == 32) {
virtio_submit_multiwrite(req->dev->bs, mrb);
@@ -317,6 +321,10 @@ static void virtio_blk_handle_read(VirtIOBlockReq *req)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
acb = bdrv_aio_readv(req->dev->bs, sector, &req->qiov,
req->qiov.size / BDRV_SECTOR_SIZE,
--
Jako třešnička na dortu je pak VNC klient ve Flashi, takže člověk má server rovnou v prohlížeči... Na jednu stranu to může znít jako "machrovina", ale takhle se zase například nemusím nikdy bát vyměnit jádro.To jsem nepochopil.
Migrace Abc byla pohoda. Tady asi není nic dodat. Na původním Abc jsem dal read-only režim, překopíroval jsem data, spustil jsem Abc na novém, změnil záznamy v DNS a bylo hotovo. To samé se týkalo Linkboxu, který je rovněž v Javě.podobnými migracemi jsem si párkrát prošel, takže teď máš práci ulehčenou
Tiskni
Sdílej: