Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Google minulý týden představil Material 3 Expressive, tj. novou verzi svého designového jazyka Material Design pro Android 16 a Wear OS 6.
Byl vydán Debian 12.11, tj. jedenáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Makepad dospěl do verze 1.0 (𝕏). Jedná se o multiplatformní open source UI framework pro Rust napsaný v Rustu.
Jako webmail Dovecot s rozšířeními pro managesieve a změnu hesla.Ten Dovecot tam asi nepatri. RoundCube?
Skvělé popsáno, ať se v novém prostředí daří. Virtualizace se netřeba bát.
Pro autory PHP je nějaká kompatibilita naprostý výsměch.
+ INT_MAX
Čekal jsem hyper-super neomezenou spolehlivou věc a namísto toho jsem dostal věc s lehce nižším výkonem, tunou omezení a poškozením dat po pár minutách experimentů.
Já už od MySQL nečekám naprosto nic. Replikace nefunguje (a tím myslím master-slave, ne jakože fake master master režim, kterým se to chlubí), nastavit se to pořádně nedá, neumí to obecně transkace (protože někdo musel nutně použít MyISAM na nějakou pičovinu). V MySQL nevidím žádnou výhodu, jen samé nevýhody. Vlastně ano, člověk se dobře procvičí v data recovery. To, že nefunguje NDB (u nás to taky chtěli nasazovat) mě nepřekvapuje. To už bych raději poradil nad SQL udělat nějakou memcached/redis vrstvu.
9) a to nejdulezitejsi - s verzi starsi nez 5.1.55 se o to ani nepokousejte...Muzu vedet co je za problem v < 5.1.55 verzich ?
Na vině byl kruhový buffer ve virtio, který se zaplňoval daty ve špatném pořadí, a to hlavně kvůli zvýšené latenci (zátěži) v dané době.To jsi našel v nějaké bugzille, nebo tě už userspace přestal bavit a tak hackuješ jádro?
diff --git a/hw/virtio-blk.c b/hw/virtio-blk.c
index b14fb99..91e0394 100644
--- a/hw/virtio-blk.c
+++ b/hw/virtio-blk.c
@@ -290,6 +290,10 @@ static void virtio_blk_handle_write(VirtIOBlockReq *req,
MultiReqBuffer *mrb)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
if (mrb->num_writes == 32) {
virtio_submit_multiwrite(req->dev->bs, mrb);
@@ -317,6 +321,10 @@ static void virtio_blk_handle_read(VirtIOBlockReq *req)
virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
return;
}
+ if (req->qiov.size % req->dev->conf->logical_block_size) {
+ virtio_blk_rw_complete(req, -EIO);
+ return;
+ }
acb = bdrv_aio_readv(req->dev->bs, sector, &req->qiov,
req->qiov.size / BDRV_SECTOR_SIZE,
--
Jako třešnička na dortu je pak VNC klient ve Flashi, takže člověk má server rovnou v prohlížeči... Na jednu stranu to může znít jako "machrovina", ale takhle se zase například nemusím nikdy bát vyměnit jádro.To jsem nepochopil.
Migrace Abc byla pohoda. Tady asi není nic dodat. Na původním Abc jsem dal read-only režim, překopíroval jsem data, spustil jsem Abc na novém, změnil záznamy v DNS a bylo hotovo. To samé se týkalo Linkboxu, který je rovněž v Javě.podobnými migracemi jsem si párkrát prošel, takže teď máš práci ulehčenou
Tiskni
Sdílej: