Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
mandrake 10.1 - jedu v tom dodnes___asi masochismus, či co___(nostalgie?)
ubuntu 5.10 - pěkné___ale bez root a bez unicode v konzoli?___(mám UTF8 vepředu na triku)LINUX mě pěkně mučí
Pointa: chybami se člověk učí, bohudík i já ==> návrat k (nebojte :) k debianu.
3.1 sarge mě bude trápit v brzký budoucnosti. Snad už se konečně dopracuju k systému, kterýmu rozumím a s kterým si rozumím. Docela se těším.
Mimochodem "make menuconfig" si zdovolením nechám na příští léto. (možná na dřív).
Tiskni
Sdílej:
ubuntu 5.10 - pěkné___ale bez rootNejen ze root na klasicky zpusob jde v Ubuntu zprovoznit, ale ja jsem za nekolik mesicu kazdodenniho pouzivani vyhradne Ubuntu nepotreboval klasickeho roota ani jednou. To ho vazne vsichni tak stasne potrebujete, nebo je to proste jen nejaky linuxacky ultrakonzervativismus???
apt-get upgradeči už nějaký ten pátek s verzí 6.06
apt-get dist-upgrade. Druhý problém (pro ty, pro které je problém, že nemůžou třeba pod rootem prohlížet Internet) vyřeší
sudo passwd root. Prostě méně obměňovat a zkusit také něco řešit.