Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Nemam skusenosti s Linuxom a mavam Windows zabezpeceny viac ako si myslite, tak mi vysvetlite, preco nepotrebujem pod Linuxom Antivir, ked existuju pre Linux. A na maily si davam pozor,,,
Dakujem za informaciu, dobre vediet, urcite ste skusenejsi uzivatel ako ja zaciatocnik. Takze sa nemusim bat bez Antiviru. Ani ked stahujem data?
...tak stejne jen pod omezenym uctem.Tak téhle argumentaci jsem nikdy moc neporozuměl. Počítače dneska už mívají pouze jednoho fyzického uživatele. Ten používá obvykle pouze jeden účet, kde má uložena všechna data. Jestli mi nějaký virus smaže systém je mi celkem jedno, ten se dá během chvilky přeinstalovat. Taktéž je skoro jedno, jestli se ten virus spustí při startu počítače s rootovskými právy nebo jenom po přihlášení uživatele s běžnými právy. Já v tom prostě moc rozdíl nevidím.
bash osklivy_skript.sh
nebo /lib/ld-linux.so.2 oskliva_binarka
.
Myslel som cistu instalaciu, nic ine. A ked ide o data je najvacsia blbost nechavat dokumenty na rovnakej particii ako je Windows. Preco potom by som nemohol vymazat celu C particiu? Ale to je o inom, nie o Linuxe, ale dakujem za reakciu,,,
aumix -v -2 aumix -v +2 mute
Pouzivam KDE, viete mi poradit podrobnejsi postup? Naozaj sa len ucim,,,
Tiskni
Sdílej: