Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
- mel jsem tam mint kterej ale $@#!$ toshiba nepodporovala - problemy s driverama tak jsem tam dal zpatky win7 - no furt ten obraz nebyl nejlepsi - holt toshiba - ale aspon hibernace fungovala - ale kvuli win7 to bylo vsechno tak hrozne pomaly (zajimavy ze na linuxu to opravdu fungovalo mnohem rychleji - to me prekvapilo, protoze jsem pouzival na stejnym stroji win a linuxu po asi 5 letech jestli ne vic a vsude na netu se psalo ze linux na desktopu je pomalejsi), kazdopadne ty win7 byly tak pomaly ze jsem z nasranosti prorazil displej a netbook pak letel do popelnice
win7 jsou dobrej system, zkus je pouzivat a uvidis ze delas hlouposti, az zacnes makat tak si je pobezis koupit za plnou cenu, takhle je mas skoro zadarmo v cene lejnova.Tady přece nejde o konkrétní systém, ale o okolnosti prodeje a (ne)funčknost právního systému. Klidně si můžeš v zápisku slova Linux a Windows nahradit slovy SystémX a SystémY. Zvláěť jestli v tobě slova Windows a Linux vyvolávají maniakální záchvaty, což, zdá se, bude tvůj případ...
problem bude asi v tom ze ten Windows je OEM licencie teda je zviazany s hardverom.. takze zodpovednost nepada na obchodnika ktorz ten notebook predava kedze tie uz su zviazane produkty ale na samotneho vyrobcu teda lenovo, dell ktore dali dohromady tieto dva produkty.. aspon takto s ito ja vysvetlujem. ak by si mal k notebooku krabicovy windows tak myslim ze ta krabica by sa dala oddelit od notasa a obchdonik by ju predal zvlast..
Jsem si nedavno zlomil nohu. No a protoze tim padem nemuze provozovat nektere sve oblibene kratochivle, tak jsem se rozhodl tenhle zavadec na hry nainstalovat.
Nejdrive me rozesmala instalace, zejmena vyber disku, kam instalovat, kde se moznosti mnenili tak nejak nahodne. Co nefungovalo pred restartem, fungovalo po restartu, aniz bych cokoliv zmnenil. Tak nejak jsem zapomnel, ze tenhle system umi nainstalovat bootloader (mbr + ntfs partisna) jen na prvni disk. Coz je komicke, pokud se vam primarni disk behem restartu nahodne meni. Taktez je komicke, ze kdyz uz hotplug odpojite primarni disk, tak se treba nacte znovu seznam disku, nicmene, uz tomu nedojde, ze se zmnenil primarni disk. A aby z toho uzivatel nebyl zcela zmaten, tak je mu pomahano hlaskama "Posralo se to! Zkuste to znovu a restartovat (v lib. poradi).
Kdyz prekoname instalaci (pote co odpojime nabytecne disky), tak to nabootuje, a pak se objevi nove Windows. Nadseni vydrzi asi tak do okamziku, nez klikneme na pokrocile nastaveni pocitace, ci tak neco, kdy se nam objavi stara znama hranata tlacitka z WXP. To je panecku konsistence. Pokracujeme instalaci sw. Trochu nas prekvapi, ze neexistuji repozitare. Vydavame se tedy na Google. Kdyz uz se nam podari stahnout sw, aniz by nam stranky vnutily neco jineho (napr. listu do browseru), tak se o to pokusi instalovany program. Tomu teda rikam sw ekosystem na vysoke urovni.
O kvalite Steamu radsi pomlcim, nicmene kvalitu chybovych hlasek si drzi (Posralo se to, zkuste to znovu). Ale jsem fakt rad, ze to mam jen na spusteni her. Shrnuto, behem instalace a 3 tydnu pouzivani jsem restartoval vickrat nez za poslednich 5 let.
Imho nejlepší hláška je "Kontaktujte svého admina". Ta je užitečná hlavně adminům
Těch vtipnejch errorů je tam víc, někde na netu byl seznam. Tohle mi z něj utkvělo v paměti ...
log.log(Level.SEVERVE, "K této chybě nemělo dojít…", e);ale je fakt, že k takovým chybám opravdu nedochází
.
No, každopádně přeju hodně sil a trpělivosti...
.
A dekuji za prani.
. Aspon to moje (o pul roku starsi nez tve, taky s windows 7).
.
Mnoho lidí štve, že musí kupovat notebooky bundlované s Windows.Alza.cz: 66 modelů s Linuxem/Bez OS Czc.cz: 59 modelů s Linuxem/Bez OS/FreeDOS Navíc jsou tady linux-only distributoři typu system76...
Tiskni
Sdílej: