abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    29.11.2005 14:16 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Hura! Jeste ze jsem si pockal a o vikendu nepromarnil strojovy cas kompilaci 3.4.3.
    Jednaokový biu
    29.11.2005 14:16 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Hura! Jeste ze jsem si pockal a o vikendu nepromarnil strojovy cas kompilaci 3.4.3.
    Jednaokový biu
    David Watzke avatar 29.11.2005 15:13 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    :-) 3.4.3 sem měl stejně tak jako beta, RC ... to bych nebyl já. Stejně se to kompiluje v noci.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    29.11.2005 15:21 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Co plasis, ved je to este stale hardmasked. Nie som proti instalovanie par unstable veci v ODOVODNENYCH pripadoch, ale kompilovat 10h a potom mozno o 2 dni zase 10h naspat na 3.4.1 sa mi nechce.

    Co ma take vyrazne nove oproti 3.4.1?

    A co maju unstable verzie (napr. 3.4.3) oproti poslednej stable 3.4.1?

    A preco su vlastne unstable? Nie je to pretoze to nejak blbne s gcc4?
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    David Watzke avatar 29.11.2005 15:27 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Hard masked to je. No a co? KDE devels to označili jako stable. V Portage budou + až to zkompilujou a otestujou: If it compiles, it's good. If it boots, it's perfect. Co je novýho v KDE 3.5? Čekni changelogy. Ale pozor, chudinka kde.org je extrémně zatížená.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Luk avatar 30.11.2005 00:02 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Kdo by chtěl hladce a rychle stahovat, může zvolit např. odsud. Už je to tam namirrorované.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    David Watzke avatar 30.11.2005 00:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Už to tam je (AFAIK) opravené.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    29.11.2005 15:40 Hovadko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    V announcements uz maji vydani 3.5 (nevim, jestli ho uz maji i na stazeni).

    Jakto ze je 3.4.3 unstable? Ja to stahoval z FTP z adresare stable ...
    29.11.2005 16:14 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    3.4.3 je stable ...... i na amd64
    3.5.0 tam je zmen celkem dost ... i kdyz 4.0.x ... to bude neco
    USE="-gnome -kde";turris
    29.11.2005 17:13 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    3.4.3 je stable na kadecom (vratane ppc a amd64), ale nie na x86. Preto usudzujem, ze to bude skor problem s kompilatorom alebo niecim podobnym, nez s kodom KDE.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.11.2005 17:18 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Spíš bude problém s Gentoo vývojáři, žádné problémy jsem nezaznamenal.
    David Watzke avatar 29.11.2005 17:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Problém není, jen x86 testeři buď ještě váhaj, nebo narazili na nějakou nesrovnalost. Četl jsem ten bug.. už je to trochu dýl.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    29.11.2005 20:09 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    3.4.3 je stable na kadecom (vratane ppc a amd64), ale nie na x86.
    Což se ovšem týká jen Gentoo, ne? Ve všech ostatních distribucích je 3.4.3 stabilní.
    Jan Zahornadsky avatar 29.11.2005 17:12 Jan Zahornadsky | skóre: 22 | blog: hans_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Pokud vím, tak KDE je slotované, takže můžeš mít klidně 3.5.0 a 3.4.3 zároveň a v případě chybek klidně používat dál 3.4.x sérii, kdo tě nutí s nainstalováním 3.5 odinstalovat 3.4? BTW, 3.4.3 je IMHO mnohem stabilnější a pokud je skutečně maskované (nevím, v packages.mask mám kde ~amd64), tak nechápu správce ebuildů, ale je to jejich věc :-D

    A to výrazně nové... Jednak nevím, proč bych neměl jít po malých změnách spíš než jeden obrovský skok z času za čas (viz Windows Vista, mj. i kvůli těm prodlevám u Microsoftu mi víc vyhovuje linux ;-) ). A už se těším na vylepšený konqueror... :-D
    Actually, I was half an hour into the pointer scripting documentation when she got dressed and left.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.11.2005 17:12 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    WTF?!
    >>> Downloading ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable/3.5.0/src/kdepim-3.5.0.tar.bz2
    --17:09:31--  ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable/3.5.0/src/kdepim-3.5.0.tar.bz2
               => `/usr/portage/distfiles/kdepim-3.5.0.tar.bz2'
    Resolving ftp.kde.org... 131.220.60.97
    Connecting to ftp.kde.org|131.220.60.97|:21... connected.
    Probíhá přihlašování jako anonymous ... Přihlášeno!
    ==> SYST ... hotovo.  ==> PWD ... hotovo.
    ==> TYPE I ... hotovo.==> CWD /pub/kde/stable/3.5.0/src ...
    Adresář `pub/kde/stable/3.5.0/src' neexistuje.
    
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.11.2005 17:14 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Aha, hmm, chybné ebuildy.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.11.2005 17:46 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Jak se toho mám zbavit?! emerge sync a stejně to pořád stahuje ty kraviny...asi budu muset udělat čistku Portage.
    David Watzke avatar 29.11.2005 17:47 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Ano, tak tak. Hard masked, co chceš. Prostě si je sosni jenom tak. :-D Ale to ti asi nemusím říkat dvakrát.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.11.2005 18:02 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    Ty mě ale štvou...ručně si to stáhnout můžu (a taky stáhnu), ale to už není ten automatizovaný super způsob :-D
    David Watzke avatar 29.11.2005 18:19 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 3.5.0 podruhé a už skutečně
    No jo, brzy to jistě opraví. Nám už to bude jedno.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    29.11.2005 17:22 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše 404 Not Found
    ... některý tarbally ještě nejsou na serverech, takže doufám že je tam dají než se k tomu můj emerge dobelhá... ale na druhou stranu doufám že to nestihnou, aspoň se mi uvolní CPU a JACK nebude prskat :))
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.11.2005 17:40 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404 Not Found
    Něž se mi dokončí Updating portage cache, tak už to na všech serverech bude...už mi to dělá update asi 20 minut a stojí to na 52%. To je rekord.
    29.11.2005 18:02 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404 Not Found
    Já portage cache neupdatuju ... esync proběhne na serveru (ze kterýho mám importovanou portage) a její cache ke mně přijede už zpracovaná přes rsync :)

    ale ... je pravda že se to zpomaluje
    David Watzke avatar 29.11.2005 20:32 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404 Not Found
    Taky mi to trvalo... skoro to zastavilo vypalování, při emergi Kickeru. 52%... a pak už zase fofr.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.