Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
--preset extreme
u lame
nemůže uškodit).
U oggenc
bych s kvalitou pod 6 nešel (default je tuším 3). Ale i tak ten skript může být pro někoho určitě užitečný.
Závidím ti tu jistotu
Neřekl bych. U mp3 zatraceně záleží na encodéru. Ogg (pokud vím), jen jeden.
Pokud seš tak náročnej, používej FLAC.Ono je problém, že v některých případech nestací CD. A to jak frekvencí, tak hlavně dynamikou. Na kvalitních sluchátkách to jde prostě poznat.
Nebo --preset 192
výsledek bude mít průměr 192 a přitom se nepřipravíte o výhodu variabilního bitrate.
To se nedá nic dělat.ale da :) ja taky nehodlam pouzivat ten tvuj skript...
aac2wav() { for F in *.[aA][aA][cC] do faad -o "${F%%.*}.wav" "$F" done }a
wav2aac() { for F in *.[wW][aA][vV] do faac -q 192 "$F" done }
V pohodě, jen sem ti chtěl dát podměty k vylepšeníJá vím a za to dík.
Btw. můžeš pak přidat kdyžtak ještě funkci na kódování z/do .mp4 kontejneru. Uplně na chlup stejně jako u toho aac, jen změníš příponu z aac na mp4 (faac podle přípony sám pozná do jakého kontejneru ten audio stream má uzavírat).Stalo se.
A pokud bys chtěl převádět mezi aac a mp4, tak žádné další rekódování (a tedy mršení kvality) provádět samozřejmě nemusíš, to je jen otázka přesypání toho AAC audio streamu z/do MP4 kontejneru a faad2 či faac to samozřejmě umí.Tak na to už snad opravdu mrknu až zítra.
make[1]: Leaving directory `/home/david/compile/3GPP_enhanced_aacPlus_src_150905/FloatFR_aacPlusenc/FloatFR_bitbuflib' g++ -o enhAacPlusEnc ./src/main.o ./src/mp4file.o -LFloatFR_fastaacenc/lib/Linux -laacenc -LFloatFR_sbrenclib/lib/Linux -lsbrenc -Llib/linux -laudio -LFloatFR_resamplib/lib/Linux -lFloatFR_resamp -LFloatFRlib/lib/Linux -lFloatFR -LFloatFR_bitbuflib/lib/Linux -lbitbuf -Llib/linux -lisomediafile -lm /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libaudio.a when searching for -laudio /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libaudio.a when searching for -laudio /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libisomediafile.a when searching for -lisomediafile /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libisomediafile.a when searching for -lisomediafile /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: cannot find -lisomediafile collect2: ld returned 1 exit status gmake: *** [all] Error 1Píšou tam, že je to jen pro x86. Zřejmě budu potřebovat binárku.
Tiskni
Sdílej: