Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
--preset extreme
u lame
nemůže uškodit).
U oggenc
bych s kvalitou pod 6 nešel (default je tuším 3). Ale i tak ten skript může být pro někoho určitě užitečný.
Závidím ti tu jistotu
Neřekl bych. U mp3 zatraceně záleží na encodéru. Ogg (pokud vím), jen jeden.
Pokud seš tak náročnej, používej FLAC.Ono je problém, že v některých případech nestací CD. A to jak frekvencí, tak hlavně dynamikou. Na kvalitních sluchátkách to jde prostě poznat.
Nebo --preset 192
výsledek bude mít průměr 192 a přitom se nepřipravíte o výhodu variabilního bitrate.
To se nedá nic dělat.ale da :) ja taky nehodlam pouzivat ten tvuj skript...
aac2wav() { for F in *.[aA][aA][cC] do faad -o "${F%%.*}.wav" "$F" done }a
wav2aac() { for F in *.[wW][aA][vV] do faac -q 192 "$F" done }
V pohodě, jen sem ti chtěl dát podměty k vylepšeníJá vím a za to dík.
Btw. můžeš pak přidat kdyžtak ještě funkci na kódování z/do .mp4 kontejneru. Uplně na chlup stejně jako u toho aac, jen změníš příponu z aac na mp4 (faac podle přípony sám pozná do jakého kontejneru ten audio stream má uzavírat).Stalo se.
A pokud bys chtěl převádět mezi aac a mp4, tak žádné další rekódování (a tedy mršení kvality) provádět samozřejmě nemusíš, to je jen otázka přesypání toho AAC audio streamu z/do MP4 kontejneru a faad2 či faac to samozřejmě umí.Tak na to už snad opravdu mrknu až zítra.
make[1]: Leaving directory `/home/david/compile/3GPP_enhanced_aacPlus_src_150905/FloatFR_aacPlusenc/FloatFR_bitbuflib' g++ -o enhAacPlusEnc ./src/main.o ./src/mp4file.o -LFloatFR_fastaacenc/lib/Linux -laacenc -LFloatFR_sbrenclib/lib/Linux -lsbrenc -Llib/linux -laudio -LFloatFR_resamplib/lib/Linux -lFloatFR_resamp -LFloatFRlib/lib/Linux -lFloatFR -LFloatFR_bitbuflib/lib/Linux -lbitbuf -Llib/linux -lisomediafile -lm /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libaudio.a when searching for -laudio /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libaudio.a when searching for -laudio /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libisomediafile.a when searching for -lisomediafile /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible lib/linux/libisomediafile.a when searching for -lisomediafile /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.5/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: cannot find -lisomediafile collect2: ld returned 1 exit status gmake: *** [all] Error 1Píšou tam, že je to jen pro x86. Zřejmě budu potřebovat binárku.
Tiskni
Sdílej: