Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
... mi jede stabilně bez zvyšování napětí.
Jen bych připomněl, že stabilita se nepozná ani za deset minut, ani za hodinu, ale po dobu minimálně v délce několika týdnů. (Pochopitelně při 100% zatížení.) Z vlastní zkušenosti vím, že taktování ovlivní stabilitu i v řádu dnů (jeden komp. pravidelně padal po několika dnech).
Nebojis sa, ze viac ublizis ako pomozes?Tak to naštěstí nehrozí, protože každá úloha se počítá minimálně dvakrát, když nesouhlasí výsledky od jednotlivých strojů, tak i víckrát.
taky si myslim ze je skoda aby to nebezelo vsude kde vykon lezi ladem. a taktovani je me volny, ale doma bych to nedelal, precijen me ty stroje musi vydrzet radu let tak proc jim nadmernou zatezi a zahrivanim zivot zkracovat none?
cpulimitem se mu skrti prijem casu cpu v rozsahu 50-80% podle toho co tam pres den potrebuju delatMáš to omezování času CPU nějak zautomatizovaný? Nebo musíš pro každou úlohu nastavit limit znovu?
sice mam v nastaveni projektu nastaveno aby to bezelo trvale na pozadi s 50% zatezi, ale nejak to na to moje nastaveni dlabe, takze to musim kontrolovat rucne.
sice mam v nastaveni projektu nastaveno aby to bezelo trvale na pozadi s 50% zatezi, ale nejak to na to moje nastaveni dlabe, takze to musim kontrolovat rucne.Jo, mám ten samý problém.
Zkrátka kromě teploty procesoru nepoznáš, že tam něco běží.Tady se nemění teplota, jen otáčky chladiče
Spotreba elektriny sa vyrazne nemeni so zmenou zataze. zdroj: …
A co povíte na tento zdroj?
lion:~ # apcaccess status | egrep '^(LOADPCT|TIMELEFT)' LOADPCT : 26.0 Percent Load Capacity TIMELEFT : 32.0 Minutes lion:~ # apcaccess status | egrep '^(LOADPCT|TIMELEFT)' LOADPCT : 59.0 Percent Load Capacity TIMELEFT : 14.5 Minutes
Mezi těmi dvěma příkazy se změnilo pouze to, že jsem vedle spustil 'openssl speed 4096
'. Samozřejmě za to do značné míry může i cpufreqd, ale to nijak nesnižuje význam toho testu pro téma, o kterém se tu bavíme.
Tak jsem našel měřič a zkusil desktop s X2 (Athlon64 X2 4400+ EE, MSI K9A Platinum, 2GB DDR2-800, ATi Sapphire X300SE). Výsledky:
Ten poměr není tak drastický jako u toho prvního stroje, ale pořád plná zátěž procesoru zvyšuje spotřebu celého počítače přibližně o polovinu. Samozřejmě by asi stálo za to vyzkoušet ten první desktop na skutečném měřiči (té UPS se asi tak moc věřit nedá), ale i tak si troufnu vaše tvrzení, že "Spotreba elektriny sa vyrazne nemeni so zmenou zataze.", označit za nepravdivé.
u me je to:
rosetta@home: 152,61seti@home: 109,53
akorat co mam pc a net tak na filmy koukam spis tam nez v bedne, tam je to posledni dobou zabity. uz ani ty animace jako driv nedavaji (a nebo davaji ale tak brzo ze to nema normalni clovek sanci videt).
... spis vyhynem nez sem staci doletet.
jo a dneska sem kompiloval az se ze me kourilo a vysledkem je read/write pristup na wokenni oddily pres fuse a ntfs-3g. zatim se to jevi bezproblemovy a funkcni.
 
moje porucha osobnosti se slibne rozviji ... (viva la BLEK!)
U intelu tu plombu nesundáš, aniž by jsi nepoškodil procesor. Myslím, že se už o to někdo pokoušel a myslím, že se mu to podařilo u jednoho procesoru ze tří. Ostatníma nakrmili popelnici.
To je ovšem opravdu efektivní: místo toho, aby se koupil jeden dražší procesor, koupí se tři levnější, dva se zničí a jeden se podaří přetaktovat… :-)
Náhodou asi nevíš, jaký to má na sobě chipy, co? :-/Netuším
Pokud jsi měl ve všech pokusech nastavenou děličku 1,33, tak je také možné, že ti to taktění nevisí na procáku, ale na těch pamětěchTo nevím, ale s FSB 300 přece byly na výrobním taktu - 400 MHz. A našponoval jsem je až když jsem měl jasno kolik má CPU maximum. Další bod děličky už bude nespíš 1x a to bych musel dát FSB aspoň na 350 aby se to vyplatilo
Tiskni
Sdílej: