Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Nemůžu si vynachválit klaptop; mj. jsem nic srovnatelnýho zatim neviděl.
Zadruhé: pokud vám funguje vkládání čekacích stavů (C2 a níž), tak už cool n quiet moc navíc neušetří, většinu úspory udělají C-stavy.cool&quiet su C states a scaling
powernow-k8: 0 : fid 0xe (2200 MHz), vid 0x8 powernow-k8: 1 : fid 0xc (2000 MHz), vid 0xa powernow-k8: 2 : fid 0xa (1800 MHz), vid 0xc powernow-k8: 3 : fid 0x2 (1000 MHz), vid 0x12tak to máme:
0: 1350 mV 1: 1275 mV 2: 1225 mV 3: 1100 mV
1: 1300 mV 2: 1250 mV
Btw: popravdě řečeno jsem jednou nastavil 1.25 GHz, začal pracovat, zapomněl jsem na to a táta ani já jsme si toho při běžných činnostech v KDE vůbec nevšimli...uz som ta chcel zdrbat za ten to debilne prehananie s governorom, akoby ti nieco malo ujst za tych par milisekund ach jaj, to som vazne netusil, ze niekto nepouziva toto ked to podporuje jeho procesor ;( hug a tree!
uz som ta chcel zdrbat za ten to debilne prehananie s governorom, akoby ti nieco malo ujst za tych par milisekundNejde o pár milisekund, ale třeba jak někdo psal v prvním komentáři to, že ondemand občas nenahodí pořádnou frekvenci při přehrávání videa, atp. To kdyby se mi stalo při hraní, tak vyskočím z kůže. Každopádně když Ritchie tvrdí, že se to dá dost dobře nastavit, tak na to mrknu. Pochop, že tohle není žádnej notebook a já od toho chci - když je třeba (hry, kompilace, encoding) - co nejvyšší výkon.
a budem zly, typicky gentoo ricerDětma nezatopíš...
Pochop, že tohle není žádnej notebook a já od toho chci - když je třeba (hry, kompilace, encoding) - co nejvyšší výkon.A myslíš si, že to na notebooku nemám? Governor plní svou práci dobře.
procesor lze chladit samotným box chladičem s vypnutým větráčkem.Já mám větráček vypnutej i při 2.75 GHz, pokud CPU nic nedělá... potom se zahřeje ten pasivně chlazenej chipset, a tak ho musím trochu roztočit.
V první řadě bys ovšem měl řešil zdroj. V tvém popisu sestavy je uveden 500W bez bližšího určení značky.Je to noname záležitost. Tenkrát při koupi (3 roky zpátky) jsem tomu moc nedal, zajímalo mě jen aby to utáhl.
Pokud si chceš koupit nový počítač, tak si jej kup, ale neschovávej to za šetření elektrickou energií.Určitě to za nic schovávat nechci, tenhle blogpost neznamená, že je ze mě greenpeacák, jen že mě docela děsí dvojnásobná spotřeba stejně výkonnýho procesoru...
Taky časem zkusim, dík za to připomenutí.
Tiskni
Sdílej: