Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
ideální by byl 1 GHz snapdragon nebo něco takovýhohmmm, asi starnem, take silné CPU nema ani môj notebook
Ten telefon nema moc slabin, pro me je jedina - mala velikost pameti pro instalaci sw. I s Froyem, ktery umozni cast aplikace presunout na kartu je dost mozny, ze jednou dojde.
Jinak jsem u Desire nezaznamenal zadne sw bugy, coz se treba o vypujcenem Samsungu Galaxy S neda rict. Provedeni je opravdu super, po 4 mesicich a dvou padech na chodnik porad nikde nic nevrze a dokonce nikde ani skrabanec.
Bez rootu se da jednoduchou upravou nastavit, aby sla cast (nekdy skoro cela) aplikace presunout skoro u vsech aplikaci na kartu i tam kde to autor nepovolil. Komplet instalaci na kartu umoznuje pouze root telefonu.
Ja sem ted prepocital kolik mam v telefonu (bez rootu) aplikaci (stazenych z marketu) a dosel sem k cislu 85 a vetsina z toho by sla nejspis smazat, protoze to budou kraviny. :)
Ale tady proste HTC udelalo chybu, stacilo tam dat 1 - 2 gigovou pamet a bylo by po starostech. Nicmene to neni nijak fatalni, protoze s prichodem Froya sem se k hlasce o plne pameti jeste nedopracoval.
P.S. Až si ho koupíš stáhni si super aplikaci Pubtran
8.5K je celkem dost na to, že telefon za rok bude ji zastaralý.Zastaralý? I kdyby, ovšem i za rok bude mít 1 GHz procák a i za rok bude bleskově rychlej
Presny model nie je az tak dolezity, podstatne (aspon pre mna) je aby mal slusnu vyvojarsku zakladnu a aby pren existoval cyanogen mod (CM6.1, je tam zmenenych par dost otravnych detailov oproti originalnemu 2.1, nevraviac o podpore flac (nechapem, preco to nie je v originalnom androide)). S CM mam konecne pocit celkom odladeneho systemu.
Tiskni
Sdílej: