V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Zdravím. Pokukuju po novym mobilu, protože můj SE P990i je docela na prd a chtělo by to něco s Androidem. Problém je, že je mi líto vyhazovat peníze za krámy typu HTC Tattoo nebo HTC Wildfire, u kterých by mi třeba jinak i vyhovovala cena.
Doli mi před pár dny doporučil 64bit.eu, že tam maj nějaký founy levnější než na Alze, o čemž jsem se rychle přesvědčil, zvážil to a už sem byl odhodlanej koupit si HTC Desire za 8.6k, jenže ta cena je bez DPH a ve skutečnosti stojí 10.4k Tak přemýšlím dál, nechci se za takový prachy unáhlit, přeci jen pro studenta to není tak vtipná částka. Samozřejmě, že by se mi líbila HD verze ještě víc, ale na tu můžu rovnou zapomenout.
Doporučili byste mi nějakej mobil do zhruba 8 tisíc Kč s DPH? Požadavky jsou: Android 2.x, rychlé CPU (ideální by byl 1 GHz snapdragon nebo něco takovýho), dost RAM (512 MB), 480x800 kapacitní displej (aspoň 3.5"), možnost přidat SD, Wi-Fi, GPS... zkrátka to vše co je u smartphonů v týhle cenový relaci samozřejmý. Je mi jasný, že po tom nemůžu chtít aby to splňovalo toto a zároveň to vydrželo rozumnou dobu na baterii, počítám s víceméně každodenním dobíjením. (Klidně se ozvěte i kdybyste něco podobnýho chtěli prodat.)
Vzhledově se mi líběj HTCčka, myslim že bych překousnul i tu softwarovou klávesnici na kapacitním displeji.
Update: vyřešeno.
Tiskni
Sdílej:
ideální by byl 1 GHz snapdragon nebo něco takovýhohmmm, asi starnem, take silné CPU nema ani môj notebook
Ten telefon nema moc slabin, pro me je jedina - mala velikost pameti pro instalaci sw. I s Froyem, ktery umozni cast aplikace presunout na kartu je dost mozny, ze jednou dojde.
Jinak jsem u Desire nezaznamenal zadne sw bugy, coz se treba o vypujcenem Samsungu Galaxy S neda rict. Provedeni je opravdu super, po 4 mesicich a dvou padech na chodnik porad nikde nic nevrze a dokonce nikde ani skrabanec.
Bez rootu se da jednoduchou upravou nastavit, aby sla cast (nekdy skoro cela) aplikace presunout skoro u vsech aplikaci na kartu i tam kde to autor nepovolil. Komplet instalaci na kartu umoznuje pouze root telefonu.
Ja sem ted prepocital kolik mam v telefonu (bez rootu) aplikaci (stazenych z marketu) a dosel sem k cislu 85 a vetsina z toho by sla nejspis smazat, protoze to budou kraviny. :)
Ale tady proste HTC udelalo chybu, stacilo tam dat 1 - 2 gigovou pamet a bylo by po starostech. Nicmene to neni nijak fatalni, protoze s prichodem Froya sem se k hlasce o plne pameti jeste nedopracoval.
P.S. Až si ho koupíš stáhni si super aplikaci Pubtran
8.5K je celkem dost na to, že telefon za rok bude ji zastaralý.Zastaralý? I kdyby, ovšem i za rok bude mít 1 GHz procák a i za rok bude bleskově rychlej
Presny model nie je az tak dolezity, podstatne (aspon pre mna) je aby mal slusnu vyvojarsku zakladnu a aby pren existoval cyanogen mod (CM6.1, je tam zmenenych par dost otravnych detailov oproti originalnemu 2.1, nevraviac o podpore flac (nechapem, preco to nie je v originalnom androide)). S CM mam konecne pocit celkom odladeneho systemu.