abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | IT novinky

    Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    dnes 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 49
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1011 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Ošklivé fonty v Chrome / Steamu

    2.3.2015 21:16 | Přečteno: 1867× | Problémy | poslední úprava: 3.3.2015 08:50

    Dnes jen stručně o řešení hnusných fontů v Chrome/Chromium a ve Steamu.

    Z(dánlivě z) ničeho nic se mi začaly divně (rozmazaně) vykreslovat fonty v Chromiu a ve Steamu na Linuxu (Gentoo). Na webu je toho hodně, když člověk googlí hnusné fonty v těchto aplikacích, protože se evidentně renderují jiným způsobem než v ostatních aplikacích.

    Nic z toho ale neřešilo můj problém. Věděl jsem, že v čistém profilu (pod jiným uživatelem) to běží OK, takže to bude zřejmě něco v mém home. Tak jsem podezřelé věci postupně zkoušel po jedné odsouvat, ale nepomáhalo to a už mi začaly docházet nápady.

    Nahodil jsem teda nvidia-settings, jehož konfigurák mě trknul a v něm mě zaujal tab Antialiasing Settings. Když jsem ho otevřel, už mi bylo jasný, že to celé byla moje blbost. Zaškrtnul jsem si tam vynucení FXAA, texture sharpening a další kraviny. Jakmile jsem to změnil na "Use Application Settings", tak to zase začalo vykreslovat dobře.

    Toť ode mě vše, snad někomu jednoho dne zkrátím trápení.

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.3.2015 08:30 gsnak | skóre: 22 | blog: gsnak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    Radsej porad ako v chrome zapnut ligatury.
    Čo Rys, to vrah!
    3.3.2015 10:38 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    Chrome/Chromium ligatúry zobrazuje (ak je použité vhodné písmo a je to pomocou CSS povolené).
    4.3.2015 14:37 gsnak | skóre: 22 | blog: gsnak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    Vies toto tvrdenie dokazat? Ja som do fontu pridal ligatury, vo firefoxe, gedite to funguje, v chrome nie.
    Čo Rys, to vrah!
    4.3.2015 15:52 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    CSS3 test: font-variant-ligatures (používajú tam vlastné písmo, takže by sa to malo správne zobrazovať v takmer každom prehliadači; pomocou nástrojov pre vývojárov sa tam potom dá zakázať/povoliť font-variant-ligatures)

    Prípadne sa dá stiahnuť písmo Pecita Font a postom stačí experimentovať s font-variant-ligatures alebo -webkit-font-feature-settings (napr. font-variant-ligatures: contextual; alebo -webkit-font-feature-settings: "calt" 1; povolí pri tomto písme spájanie niektorých nasledujúcich znakov)
    4.3.2015 16:19 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    Inak ďalšie ukážky toho, že to funguje aj v Chrome/Chromiu sa dajú nájsť priamo na stránkach toho fontu Pecita.
    5.3.2015 08:52 gsnak | skóre: 22 | blog: gsnak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    Tak panove, ja smekam, skutocne to funguje, staci uviest css: -webkit-font-feature-settings: "calt" on, "liga" on, "rlig" on;, funguje to aj na tom mojom fonte s ligaturami.
    Čo Rys, to vrah!
    Bystroushaak avatar 3.3.2015 10:53 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ošklivé fonty v Chrome / Steamu
    Toť ode mě vše, snad někomu jednoho dne zkrátím trápení.
    Proč jsem si jen vybavil scénu z Přeletu nad kukaččím hnízdem?

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.