abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    V tomto blogu se objevuje občas něco linuxového, občas něco z IT obecně a jindy zas něco osobního (moje divný nápady a zamyšlení, věci o autě, něco o běhání, v minulosti i o vysoké škole - FEL ČVUT, atd.) ...

    Mazda MX-5 NC 2.0: Spritmonitor.de
    Kategorie zápisků
    Aktuální zápisy


    Zápisy v kategorii Problémy

    Ošklivé fonty v Chrome / Steamu

    2.3.2015 21:16 | Problémy | Přečteno: 1914× | Komentářů: 7, poslední 5. 3. 2015 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Dnes jen stručně o řešení hnusných fontů v Chrome/Chromium a ve Steamu.


    Pryč z (Google) cloudu

    20.1.2014 21:39 | Problémy | Anketa | Přečteno: 3254× | Komentářů: 74, poslední 4. 2. 2014 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Rozhodl jsem se omezit využívání služeb Google v (opožděné) reakci na jejich paktování s NSA a podobně.


    Stres ze státnic

    12.4.2013 19:19 | Problémy | Přečteno: 4324× | Komentářů: 52, poslední 20. 11. 2020 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Poslední dobou mám docela stres z blížících se státnic (Bc. na FEL ČVUT, SW inženýrství). Vysvětlím proč. A také proč je hloupé se tím stresovat a proč si stejně nemůžu pomoct.


    Arch Linux testing + upgrade glibc

    7.7.2012 17:21 | Problémy | Přečteno: 918× | Komentářů: 27, poslední 10. 7. 2012 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Jen krátce ohledně upgradu glibc na 2.16.0-2 na Arch Linuxu v testingu.


    hate-post o lidech a o světě

    19.2.2012 17:55 | Problémy | Přečteno: 2120× | Komentářů: 185, poslední 26. 2. 2012 | Hodnocení: 89 % (28 hlasů)

    Následující text je hate-post o lidech a obecně o celém hloupém světě. Budu používat pojem "lidi" většinou ve smyslu neprázdné podmnožiny zemské populace (ale například první výskyt je výjimka potvrzující pravidlo).


    Odchází mi LCD?

    22.6.2008 12:07 | Problémy | Anketa | Přečteno: 1859× | Komentářů: 59, poslední 22. 11. 2008 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Dneska brzo ráno si takhle píšu s Dolim a najednou moje LCD začlo zobrazovat jen půlku obrazu a druhá byla zmršená. Takovým způsobem, že jsem na ní viděl jen porušenej obraz. Jinak jakoby fungovala, KSnapshot tu půlku v pohodě vyfotil... Hmm, WTF?


    VirtualBox + Windows XP nainstalovaný ve VMware

    26.5.2008 21:19 | Problémy | Přečteno: 3166× | Komentářů: 9, poslední 15. 3. 2014 | Hodnocení: 80 % (10 hlasů)

    Po dlouhý době se mi hoděj Windows XP (a vlastně i tátovi) a jelikož tady hnijou na virtuálních VMware discích, tak jsem se s tím samozřejmě nepáral od znova...

    Problém s VMware Server je ten, že vyjde nový jádro a člověk musí čekat na novej any-any patch a nebo mít čas/náladu na hackování jádra. Jelikož any-any už dloooouho nevyšel a Windows mi opravdu nestojej za to, abych se kvůli nim přetrhnul, vrhnul jsem se na instalaci VirtualBoxu...


    Když se podělaj dvě věci najednou...

    14.10.2007 09:23 | Problémy | Přečteno: 1501× | Komentářů: 16, poslední 16. 10. 2007 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    To jsem se včera probudil, řekl jsem si, že by nebylo od věci zkusit nový Wine, když je na něj taková chvála. Kompiluju a po chvíli mi vytuhnul komp...


    Trable s připojením

    27.10.2006 06:52 | Problémy | Přečteno: 995× | Komentářů: 8, poslední 27. 10. 2006 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Včera došlo k výpadku připojení Karnevalu v okolí Teplic (a asi ještě někde v Praze a Pardubicích, ale to je mi jedno), kvůli "rozšiřování datové sítě" (jak jsem se dozvěděl na jejich hotline už od automatu). No skvěle, zrovna o prázdninách :-(


    Výukový program angličtiny

    16.7.2006 01:54 | Problémy | Přečteno: 11091× | Komentářů: 27, poslední 23. 8. 2011 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Dneska jsem šel pokecat na TeamSpeak server jednoho Quake3 clanu a zjistil jsem, jak příšerná je moje znalost angličtiny :-) Rozhodl jsem se to tedy napravit, sháním nějaký výukový software.


    Stabilita

    17.6.2006 15:16 | Problémy | Přečteno: 1651× | Komentářů: 32, poslední 18. 6. 2006 | Hodnocení: 93 % (5 hlasů)

    Donedávna se mi často stávalo, že mi vytuhával počítač a musel jsem často HW resetovat, což mě občas opravdu štvalo... Dal jsem to do pucu a zjistil jsem, že v tom měl prsty jen a pouze hardware, ale pozor, hardware, který nebyl vadný, ale jen...

    Výběr základní desky

    28.5.2006 18:42 | Problémy | Přečteno: 2304× | Komentářů: 70, poslední 31. 7. 2006 | Hodnocení: 89 % (6 hlasů)

    V tomto blogpostu nepůjde o nic jiného než o základní desku, kterou si 20. 7. tohoto roku dopřeju k narozeninám.


    Windows, Wine, vypalování, fun :-)

    15.4.2006 21:13 | Problémy | Přečteno: 2042× | Komentářů: 27, poslední 16. 4. 2006 | Hodnocení: 78 % (3 hlasů)

    Čau lidi... dneska budu vyprávět o tom, jak jsem si užil s Windows XP :-)


    Bacha na roota!

    19.12.2005 21:39 | Problémy | Přečteno: 1880× | Komentářů: 27, poslední 20. 12. 2005 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Co nemusím, to pod rootem nedělám, ovšem kvůli jednomu příkazu se samozřejmě nepřetrhnu a když to tedy jde, tak už to udělám. To je běžná věc.


    Hrozná zima :(

    26.11.2005 17:30 | Problémy | Anketa | Komentářů: 50, poslední 27. 11. 2005 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    Jsem jeden z bláznů, kteří jsou do školy v tričku i když mrzne a podobně, ale tohle je hrůza...

    Nevím co to se mnou je, ale je mi prostě zima. Nikomu jinýmu - ani mojí mámě, která vždycky mrzne - není taková zima jako mě. Mám pořád studený ruce ať dělám co dělám. Nemůžu mít náhodou zimnici? Nesnáším zimu, je to hnusný roční období. Dříve to šlo, to mě ještě bavilo bobování a neměl jsem Linux, ;) ale teď je to hrůza. Desetikilová bunda, čepice... prostě hrůza.

    Máte někdo rádi zimu? Proč proboha?

    UPDATE: Mrznou mi i nohy. :(

    Update z 29. 8. 2006: Já byl tenkrát vůl ;-)

    Update z 10. 1. 2007: No, možná ani ne...


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.