abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    V tomto blogu se objevuje občas něco linuxového, občas něco z IT obecně a jindy zas něco osobního (moje divný nápady a zamyšlení, věci o autě, něco o běhání, v minulosti i o vysoké škole - FEL ČVUT, atd.) ...

    Mazda MX-5 NC 2.0: Spritmonitor.de
    Kategorie zápisků
    Aktuální zápisy


    Zápisy v kategorii Problémy

    Ošklivé fonty v Chrome / Steamu

    2.3.2015 21:16 | Problémy | Přečteno: 1909× | Komentářů: 7, poslední 5. 3. 2015 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Dnes jen stručně o řešení hnusných fontů v Chrome/Chromium a ve Steamu.


    Pryč z (Google) cloudu

    20.1.2014 21:39 | Problémy | Anketa | Přečteno: 3250× | Komentářů: 74, poslední 4. 2. 2014 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Rozhodl jsem se omezit využívání služeb Google v (opožděné) reakci na jejich paktování s NSA a podobně.


    Stres ze státnic

    12.4.2013 19:19 | Problémy | Přečteno: 4320× | Komentářů: 52, poslední 20. 11. 2020 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Poslední dobou mám docela stres z blížících se státnic (Bc. na FEL ČVUT, SW inženýrství). Vysvětlím proč. A také proč je hloupé se tím stresovat a proč si stejně nemůžu pomoct.


    Arch Linux testing + upgrade glibc

    7.7.2012 17:21 | Problémy | Přečteno: 914× | Komentářů: 27, poslední 10. 7. 2012 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Jen krátce ohledně upgradu glibc na 2.16.0-2 na Arch Linuxu v testingu.


    hate-post o lidech a o světě

    19.2.2012 17:55 | Problémy | Přečteno: 2117× | Komentářů: 185, poslední 26. 2. 2012 | Hodnocení: 89 % (28 hlasů)

    Následující text je hate-post o lidech a obecně o celém hloupém světě. Budu používat pojem "lidi" většinou ve smyslu neprázdné podmnožiny zemské populace (ale například první výskyt je výjimka potvrzující pravidlo).


    Odchází mi LCD?

    22.6.2008 12:07 | Problémy | Anketa | Přečteno: 1853× | Komentářů: 59, poslední 22. 11. 2008 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Dneska brzo ráno si takhle píšu s Dolim a najednou moje LCD začlo zobrazovat jen půlku obrazu a druhá byla zmršená. Takovým způsobem, že jsem na ní viděl jen porušenej obraz. Jinak jakoby fungovala, KSnapshot tu půlku v pohodě vyfotil... Hmm, WTF?


    VirtualBox + Windows XP nainstalovaný ve VMware

    26.5.2008 21:19 | Problémy | Přečteno: 3164× | Komentářů: 9, poslední 15. 3. 2014 | Hodnocení: 80 % (10 hlasů)

    Po dlouhý době se mi hoděj Windows XP (a vlastně i tátovi) a jelikož tady hnijou na virtuálních VMware discích, tak jsem se s tím samozřejmě nepáral od znova...

    Problém s VMware Server je ten, že vyjde nový jádro a člověk musí čekat na novej any-any patch a nebo mít čas/náladu na hackování jádra. Jelikož any-any už dloooouho nevyšel a Windows mi opravdu nestojej za to, abych se kvůli nim přetrhnul, vrhnul jsem se na instalaci VirtualBoxu...


    Když se podělaj dvě věci najednou...

    14.10.2007 09:23 | Problémy | Přečteno: 1499× | Komentářů: 16, poslední 16. 10. 2007 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    To jsem se včera probudil, řekl jsem si, že by nebylo od věci zkusit nový Wine, když je na něj taková chvála. Kompiluju a po chvíli mi vytuhnul komp...


    Trable s připojením

    27.10.2006 06:52 | Problémy | Přečteno: 991× | Komentářů: 8, poslední 27. 10. 2006 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Včera došlo k výpadku připojení Karnevalu v okolí Teplic (a asi ještě někde v Praze a Pardubicích, ale to je mi jedno), kvůli "rozšiřování datové sítě" (jak jsem se dozvěděl na jejich hotline už od automatu). No skvěle, zrovna o prázdninách :-(


    Výukový program angličtiny

    16.7.2006 01:54 | Problémy | Přečteno: 11089× | Komentářů: 27, poslední 23. 8. 2011 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Dneska jsem šel pokecat na TeamSpeak server jednoho Quake3 clanu a zjistil jsem, jak příšerná je moje znalost angličtiny :-) Rozhodl jsem se to tedy napravit, sháním nějaký výukový software.


    Stabilita

    17.6.2006 15:16 | Problémy | Přečteno: 1642× | Komentářů: 32, poslední 18. 6. 2006 | Hodnocení: 93 % (5 hlasů)

    Donedávna se mi často stávalo, že mi vytuhával počítač a musel jsem často HW resetovat, což mě občas opravdu štvalo... Dal jsem to do pucu a zjistil jsem, že v tom měl prsty jen a pouze hardware, ale pozor, hardware, který nebyl vadný, ale jen...

    Výběr základní desky

    28.5.2006 18:42 | Problémy | Přečteno: 2301× | Komentářů: 70, poslední 31. 7. 2006 | Hodnocení: 89 % (6 hlasů)

    V tomto blogpostu nepůjde o nic jiného než o základní desku, kterou si 20. 7. tohoto roku dopřeju k narozeninám.


    Windows, Wine, vypalování, fun :-)

    15.4.2006 21:13 | Problémy | Přečteno: 2040× | Komentářů: 27, poslední 16. 4. 2006 | Hodnocení: 78 % (3 hlasů)

    Čau lidi... dneska budu vyprávět o tom, jak jsem si užil s Windows XP :-)


    Bacha na roota!

    19.12.2005 21:39 | Problémy | Přečteno: 1876× | Komentářů: 27, poslední 20. 12. 2005 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Co nemusím, to pod rootem nedělám, ovšem kvůli jednomu příkazu se samozřejmě nepřetrhnu a když to tedy jde, tak už to udělám. To je běžná věc.


    Hrozná zima :(

    26.11.2005 17:30 | Problémy | Anketa | Komentářů: 50, poslední 27. 11. 2005 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    Jsem jeden z bláznů, kteří jsou do školy v tričku i když mrzne a podobně, ale tohle je hrůza...

    Nevím co to se mnou je, ale je mi prostě zima. Nikomu jinýmu - ani mojí mámě, která vždycky mrzne - není taková zima jako mě. Mám pořád studený ruce ať dělám co dělám. Nemůžu mít náhodou zimnici? Nesnáším zimu, je to hnusný roční období. Dříve to šlo, to mě ještě bavilo bobování a neměl jsem Linux, ;) ale teď je to hrůza. Desetikilová bunda, čepice... prostě hrůza.

    Máte někdo rádi zimu? Proč proboha?

    UPDATE: Mrznou mi i nohy. :(

    Update z 29. 8. 2006: Já byl tenkrát vůl ;-)

    Update z 10. 1. 2007: No, možná ani ne...


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.