Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Direktíva : "Nikto nič nemusi vedieť."
Nemyslíš, že večierky sú mrhanie dostupného času. Nič sa tam nedozvieš, tak načo ? Prípadný alkohol alebo jedlo môžeš kúpiť aj v obchode. Nie je dôvod ísť na večierok.
Zvažuju použití nějakého password managera, ale v tom ještě nemám jasno - přece jenom občas se člověk potřebuje připojit na extrémních podmínek a tímhle bych sám sobě házel klacky pod nohy, ale výhody jsou přesto lákavý.Ja to riešim tak, že mám niekoľko hlavných hesiel podľa dôležitosti, napr. hlavneheslojedna, hlavneheslodva a dovnútra každého hesla pridávam prvé dve slabiky foneticky vysloveného názvu domény odzadu[*] - t.j. pre google.com mám heslo hlavnelgugheslojedna, pre csob.sk hlavneseecheslodva, pre abclinuxu.cz hlavneebaheslodva atď... *) Nie je to pravda. Ale je to pomerne podobný princíp.
Počkat, Snowden je v Rusku, ne?
Snowden je v Rusku no. Možná už tam implementuje nějaké šmírácké technologie :). Jinak yandex nabízí hodně podobné služby. Vyhledávač, pak samozřejmě poštu a další .Pošta celkem solidní, no a řek bych, že yandex dává nejlepší vyhledávací výsledky po google. Akurát zatím nemaj nějaku obdobu VOIP telefonie (Google voice). Ale zas maj YandexFeeds, tedy čtečku a tu myslim google už zrušil (google reader).
No a pak taky Yandex disk (analogie google drive).10 GB zadarmiko, klient (konzolovej)
pro Linuxa a samozřejmě i pro mobily. No a dokonce nepotřebuješ v Linuxu ani toho konzolovýho klienta. K disku de přistupovat přes webdav, a tím pádem můžeš s tim
pracovat jako s diskem (vzdálenym), tj. mazat, přejmenovávat přesouvat soubory a adresáře. Stačí si udělat záložku v Dolphinu nebo Krusaderu a nebo v Gnome
v Nautilovi. To je docela povedený. Sice ten webdav nebude bezpečnostně úplně košer, ale na nějaký méně důležitý věci, návody a méně důležité kraviny to stačí. Kdo má všech pět pohromadě, tak snad nějaká citlivá data snad nějakému cloudu stejně nesvěřuje.
Občas to měli rozbitý, ale už to vychytali. Tady to syncování s v NSA-Dropbox a podobných službách je stejně na píču a často rozbitý, ten webdav je docela dobrej,
k tomu máš přístup prakticky všude. Kdyby chtěl někdo zkusit, tak link je tady. Maj i peněženku Yandex
money (google wallet), kde si můžeš udělat i virtuální kreditku k placení na internetu (tedy kreditku anonymní, bez jména). Je to důstojná náhrada gůgla.
Ale jinak to samozřejmě záleží na preferencích, jestli někdo dává přednost NSA s CIA, a nebo FSB .
Vieš ktoré cookies treba vypnúť ale aj aby to fungovalo ?
Vitaj v klube. Google treba zakázať koláčiky, potom ťa už netrakujeUser agent? IP adresa?
Bohužel se ale jedná o prostředí, kde místo toho, aby si to jednotliví provozovatelé nastavili přesně podle RFC a fungovalo to, jak to bylo navrženo, tak se hraje na právo silnějšího a slabší si to musí nastavit podle toho, jak někdo jiný píská...Oblíbená písnička na téma "ó jak velký problém je nastavit si reverz"?
Takže i když odejdeš od google mail, tak se přes to budeš s google (a nejen s ním) potýkat v roli správce svého mailserveru.Tak zrovna u Google je to jednoduché. Když se rozhodnou, že od tebe nebudou přebírat poštu nebo že ji budou házet do spamu, tak to udělají. Potýkat se s nimi není potřeba, protože na pokusy o řešení nereagují.
Oblíbená písnička na téma "ó jak velký problém je nastavit si reverz"?
Ne.
Tak zrovna u Google je to jednoduché. Když se rozhodnou, že od tebe nebudou přebírat poštu nebo že ji budou házet do spamu, tak to udělají. Potýkat se s nimi není potřeba, protože na pokusy o řešení nereagují.
No právě.
Oblíbená písnička na téma "ó jak velký problém je nastavit si reverz"?Mně Google zahazuje maily na základě user-agenta. Například "Thunderbird" projde, "Echelon/1.2.1~nsa1 CIA nuclear bomb bin ladin kill bush cryptography Dastych major Zeman" ne.
dd if=/dev/random bs=1 count=16|md5sum
na každou službu, uloženo v textovém souboru zašifrovaném Vimem. Na základní paranoiu to stačí, lidé po kterých opravdu někdo jde si vymyslí něco lepšího. Vzdálený přístup přes SSH. Různým složitým GUI správcům hesel bych se vyhýbal, komplexita je hlavní nepřítel bezpečnosti. Tím spíš pokud to má nějaké zabudované sítování.
nebo upgrade swServer na Debianu provozuji od verze Etch se skoro stejnou konfigurací. Rozbilo se mi to jednou při dist-upgrade, když se měnil formát konfiguračních souborů Dovecotu. A dokázal jsem to opravit už tehdy, a to jsem toho ještě o Linuxu moc nevěděl. Jinak se mi nic nerozbíjí.
Tiskni
Sdílej: