Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Direktíva : "Nikto nič nemusi vedieť."
Nemyslíš, že večierky sú mrhanie dostupného času. Nič sa tam nedozvieš, tak načo ? Prípadný alkohol alebo jedlo môžeš kúpiť aj v obchode. Nie je dôvod ísť na večierok.
Zvažuju použití nějakého password managera, ale v tom ještě nemám jasno - přece jenom občas se člověk potřebuje připojit na extrémních podmínek a tímhle bych sám sobě házel klacky pod nohy, ale výhody jsou přesto lákavý.Ja to riešim tak, že mám niekoľko hlavných hesiel podľa dôležitosti, napr. hlavneheslojedna, hlavneheslodva a dovnútra každého hesla pridávam prvé dve slabiky foneticky vysloveného názvu domény odzadu[*] - t.j. pre google.com mám heslo hlavnelgugheslojedna, pre csob.sk hlavneseecheslodva, pre abclinuxu.cz hlavneebaheslodva atď... *) Nie je to pravda. Ale je to pomerne podobný princíp.
Počkat, Snowden je v Rusku, ne?
Snowden je v Rusku no. Možná už tam implementuje nějaké šmírácké technologie :). Jinak yandex nabízí hodně podobné služby. Vyhledávač, pak samozřejmě poštu a další .Pošta celkem solidní, no a řek bych, že yandex dává nejlepší vyhledávací výsledky po google. Akurát zatím nemaj nějaku obdobu VOIP telefonie (Google voice). Ale zas maj YandexFeeds, tedy čtečku a tu myslim google už zrušil (google reader).
No a pak taky Yandex disk (analogie google drive).10 GB zadarmiko, klient (konzolovej)
pro Linuxa a samozřejmě i pro mobily. No a dokonce nepotřebuješ v Linuxu ani toho konzolovýho klienta. K disku de přistupovat přes webdav, a tím pádem můžeš s tim
pracovat jako s diskem (vzdálenym), tj. mazat, přejmenovávat přesouvat soubory a adresáře. Stačí si udělat záložku v Dolphinu nebo Krusaderu a nebo v Gnome
v Nautilovi. To je docela povedený. Sice ten webdav nebude bezpečnostně úplně košer, ale na nějaký méně důležitý věci, návody a méně důležité kraviny to stačí. Kdo má všech pět pohromadě, tak snad nějaká citlivá data snad nějakému cloudu stejně nesvěřuje.
Občas to měli rozbitý, ale už to vychytali. Tady to syncování s v NSA-Dropbox a podobných službách je stejně na píču a často rozbitý, ten webdav je docela dobrej,
k tomu máš přístup prakticky všude. Kdyby chtěl někdo zkusit, tak link je tady. Maj i peněženku Yandex
money (google wallet), kde si můžeš udělat i virtuální kreditku k placení na internetu (tedy kreditku anonymní, bez jména). Je to důstojná náhrada gůgla.
Ale jinak to samozřejmě záleží na preferencích, jestli někdo dává přednost NSA s CIA, a nebo FSB .
Vieš ktoré cookies treba vypnúť ale aj aby to fungovalo ?
Vitaj v klube. Google treba zakázať koláčiky, potom ťa už netrakujeUser agent? IP adresa?
Bohužel se ale jedná o prostředí, kde místo toho, aby si to jednotliví provozovatelé nastavili přesně podle RFC a fungovalo to, jak to bylo navrženo, tak se hraje na právo silnějšího a slabší si to musí nastavit podle toho, jak někdo jiný píská...Oblíbená písnička na téma "ó jak velký problém je nastavit si reverz"?
Takže i když odejdeš od google mail, tak se přes to budeš s google (a nejen s ním) potýkat v roli správce svého mailserveru.Tak zrovna u Google je to jednoduché. Když se rozhodnou, že od tebe nebudou přebírat poštu nebo že ji budou házet do spamu, tak to udělají. Potýkat se s nimi není potřeba, protože na pokusy o řešení nereagují.
Oblíbená písnička na téma "ó jak velký problém je nastavit si reverz"?
Ne.
Tak zrovna u Google je to jednoduché. Když se rozhodnou, že od tebe nebudou přebírat poštu nebo že ji budou házet do spamu, tak to udělají. Potýkat se s nimi není potřeba, protože na pokusy o řešení nereagují.
No právě.
Oblíbená písnička na téma "ó jak velký problém je nastavit si reverz"?Mně Google zahazuje maily na základě user-agenta. Například "Thunderbird" projde, "Echelon/1.2.1~nsa1 CIA nuclear bomb bin ladin kill bush cryptography Dastych major Zeman" ne.
dd if=/dev/random bs=1 count=16|md5sum
na každou službu, uloženo v textovém souboru zašifrovaném Vimem. Na základní paranoiu to stačí, lidé po kterých opravdu někdo jde si vymyslí něco lepšího. Vzdálený přístup přes SSH. Různým složitým GUI správcům hesel bych se vyhýbal, komplexita je hlavní nepřítel bezpečnosti. Tím spíš pokud to má nějaké zabudované sítování.
nebo upgrade swServer na Debianu provozuji od verze Etch se skoro stejnou konfigurací. Rozbilo se mi to jednou při dist-upgrade, když se měnil formát konfiguračních souborů Dovecotu. A dokázal jsem to opravit už tehdy, a to jsem toho ještě o Linuxu moc nevěděl. Jinak se mi nic nerozbíjí.
Tiskni
Sdílej: