Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Pokud ti ale nevadí hrát na nižší detaily, nebo nehraješ náročný hry, NForce asi nemá moc smysl.Vadí. Díky
1) procesor Athlon64 s. 939 už používáš, což znamená, že ho v nějaké desce musíš mít ... jaký je důvod měnit ji za lowend desku?Teďka mám shitku, která nepodporuje SATAII, to je hlavní důvod.
2) opravdu v tom chceš mít 8 disků (resp. 7 disků a 1 DVD, 6 disků a 2 DVD apod.2xDVD mechanika, 2xIDE disk a další disky, co budu nakupovat už budou SATAII: myslím do budoucna.) nebo se ti prostě jenom tak líbí ta možnost?
3) k čemu tolik USB portů na desce? (resp. proč na tom trvat, když se tam v případě potřeby dá strčit karta nebo připojit hub?) ... já bych to bral tak napůl s FireWire, resp. kdyby výrobci z nějakého nepochopitelného důvodu nepreferovali USB a byla možnost si ve stejné cenové kategorii vybrat, tak bych se bez něj obešel úplněHm, máš pravdu, o tom jsem nevěděl - psal jsem, že tomu nerozumím.
4) proč toužíš po integrované zvukovce? (když dneska seženeš starší soundblaster za pár korun a těch výhod to má více než jen hw mix ...)Ani nevím... máš recht (zase
5) proč ti vadí, pokud jdou do desky "jenom" PC3200 paměti, když s. 939 má FSB 200 MHz (= DDR400 = PC3200), takže vyššího výkonu těžko dosáhneš? (nebo mi něco uniklo?)Neuniklo ti nic, prostě nemám přehled... Díky za vysvětlení.
Teďka mám shitku, která nepodporuje SATAII, to je hlavní důvod.jaká je propustnost SATA? a jaká je přenosová rychlost disku? - myslímže cokoliv rychlejšího než UDMA66 je prozatím zbytečný přepych btw, a po SCSI nepošilháváš?
ok, já si jen představil tu bednu, do které by se to vešlo a ve které by to šlo uchladit, ten hluk a tu spotřebu ...2) opravdu v tom chceš mít 8 disků (resp. 7 disků a 1 DVD, 6 disků a 2 DVD apod.2xDVD mechanika, 2xIDE disk a další disky, co budu nakupovat už budou SATAII: myslím do budoucna.) nebo se ti prostě jenom tak líbí ta možnost?
tak teď nevím, o čem jsi nevěděl3) k čemu tolik USB portů na desce? (resp. proč na tom trvat, když se tam v případě potřeby dá strčit karta nebo připojit hub?) ... já bych to bral tak napůl s FireWire, resp. kdyby výrobci z nějakého nepochopitelného důvodu nepreferovali USB a byla možnost si ve stejné cenové kategorii vybrat, tak bych se bez něj obešel úplněHm, máš pravdu, o tom jsem nevěděl - psal jsem, že tomu nerozumím.
ok, já si jen představil tu bednu, do které by se to vešlo a ve které by to šlo uchladit, ten hluk a tu spotřebu ...Bednu mám jak kráva
tak teď nevím, o čem jsi nevědělNevěděl jsem, že se dá koupit karta s dalšíma USBčkama
reakce na diskusi: pokaždé mě udivuje, jak si někdo do linuxové stanice může dát grafickou kartu Ati. Některé věci asi nepochopím.když jsem stavěl současný stroj, zbyly mi ze starých šrotů dvě grafiky - nVidia GeForce2 MX400 a ATI Radeon 7500 ... prvně jsem použil ten Radeon, a šlapal krásně - bohužel musel jsem ho vyndat a nahradit GF, protože wokna to s ním nerozdejchala a jela v nějakém šíleně pomalém vesa režimu ... takže tolik linux a ati :)
výkon neodpovídá výkonu ve Windechto vážně ne
Tiskni
Sdílej: