Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pokud ti ale nevadí hrát na nižší detaily, nebo nehraješ náročný hry, NForce asi nemá moc smysl.Vadí. Díky
1) procesor Athlon64 s. 939 už používáš, což znamená, že ho v nějaké desce musíš mít ... jaký je důvod měnit ji za lowend desku?Teďka mám shitku, která nepodporuje SATAII, to je hlavní důvod.
2) opravdu v tom chceš mít 8 disků (resp. 7 disků a 1 DVD, 6 disků a 2 DVD apod.2xDVD mechanika, 2xIDE disk a další disky, co budu nakupovat už budou SATAII: myslím do budoucna.) nebo se ti prostě jenom tak líbí ta možnost?
3) k čemu tolik USB portů na desce? (resp. proč na tom trvat, když se tam v případě potřeby dá strčit karta nebo připojit hub?) ... já bych to bral tak napůl s FireWire, resp. kdyby výrobci z nějakého nepochopitelného důvodu nepreferovali USB a byla možnost si ve stejné cenové kategorii vybrat, tak bych se bez něj obešel úplněHm, máš pravdu, o tom jsem nevěděl - psal jsem, že tomu nerozumím.
4) proč toužíš po integrované zvukovce? (když dneska seženeš starší soundblaster za pár korun a těch výhod to má více než jen hw mix ...)Ani nevím... máš recht (zase
5) proč ti vadí, pokud jdou do desky "jenom" PC3200 paměti, když s. 939 má FSB 200 MHz (= DDR400 = PC3200), takže vyššího výkonu těžko dosáhneš? (nebo mi něco uniklo?)Neuniklo ti nic, prostě nemám přehled... Díky za vysvětlení.
Teďka mám shitku, která nepodporuje SATAII, to je hlavní důvod.jaká je propustnost SATA? a jaká je přenosová rychlost disku? - myslímže cokoliv rychlejšího než UDMA66 je prozatím zbytečný přepych btw, a po SCSI nepošilháváš?
ok, já si jen představil tu bednu, do které by se to vešlo a ve které by to šlo uchladit, ten hluk a tu spotřebu ...2) opravdu v tom chceš mít 8 disků (resp. 7 disků a 1 DVD, 6 disků a 2 DVD apod.2xDVD mechanika, 2xIDE disk a další disky, co budu nakupovat už budou SATAII: myslím do budoucna.) nebo se ti prostě jenom tak líbí ta možnost?
tak teď nevím, o čem jsi nevěděl3) k čemu tolik USB portů na desce? (resp. proč na tom trvat, když se tam v případě potřeby dá strčit karta nebo připojit hub?) ... já bych to bral tak napůl s FireWire, resp. kdyby výrobci z nějakého nepochopitelného důvodu nepreferovali USB a byla možnost si ve stejné cenové kategorii vybrat, tak bych se bez něj obešel úplněHm, máš pravdu, o tom jsem nevěděl - psal jsem, že tomu nerozumím.
ok, já si jen představil tu bednu, do které by se to vešlo a ve které by to šlo uchladit, ten hluk a tu spotřebu ...Bednu mám jak kráva
tak teď nevím, o čem jsi nevědělNevěděl jsem, že se dá koupit karta s dalšíma USBčkama
reakce na diskusi: pokaždé mě udivuje, jak si někdo do linuxové stanice může dát grafickou kartu Ati. Některé věci asi nepochopím.když jsem stavěl současný stroj, zbyly mi ze starých šrotů dvě grafiky - nVidia GeForce2 MX400 a ATI Radeon 7500 ... prvně jsem použil ten Radeon, a šlapal krásně - bohužel musel jsem ho vyndat a nahradit GF, protože wokna to s ním nerozdejchala a jela v nějakém šíleně pomalém vesa režimu ... takže tolik linux a ati :)
výkon neodpovídá výkonu ve Windechto vážně ne
Tiskni
Sdílej: