Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Dneska jsem šel pokecat na TeamSpeak server jednoho Quake3 clanu a zjistil jsem, jak příšerná je moje znalost angličtiny Rozhodl jsem se to tedy napravit, sháním nějaký výukový software.
Potřeboval bych pomoct s výběrem toho softwaru. Předpokládám, že to nepůjde (a když jo, ne moc spolehlivě) na Linuxu, což mi tolik nevadí, protože mám virtuální WinXP ve VMware Serveru a tak to není problém. Chci aby to bylo něco jako je tátovo francouzština od Landi, která je IMO vymyšlená docela dobře, a to tak že postupně mu naskakují slova/věty ve francouzštině, dole má napsáno, co to znamená, pomocí F5 si je přehraje a označí 0 až 5 (nebo tak nějak) podle toho, jak tý větě rozumí a podle toho se mu pak vybírají věty do další várky a tak dále. Ale možná je něco ještě lepšího, tak proto se ptám: Neznáte něco takovýho?
Předem dík za odpovědi.
Tiskni
Sdílej:
Pokud si měl (máš) angličtinu ve škole, tak bych spíš preferoval kombinaci nějaké učebnice (např. Angličtina pro samouky a nějaké varianty poslechových cvičení. Osobně používám Angličtinu do ucha. Nahraju si pár cvičení do MP3 přehrávače a poslouchám to cestou do/z práce.
Tady si lze stáhnout demoverzi. Netvrdím, že je to nějaký zázrak. To IMHO není žádná samo-domo-výuka cizího jazyka, ale pro udržení vnímání mluveného slova mi to vyhovuje. Je to sice WIN aplikace, ale v podstatě je to jen frontend pro výběr těch MP3 nahrávek, které jsou uloženy v některém z podadresářů.
rm
? Asi 32bitovým mencoder
em, co?
#!/bin/sh
# converting from ra or rm audio formats to mp3
while [ "$1" ] ; do
for i in $1; do
rm -f rmfifo
mkfifo /tmp/rmfifo
(mplayer -ao pcm:file=/tmp/rmfifo "$i" 1>/dev/null 2>/dev/null &)
echo "PROCESSING: $i" # maintains "arg with spaces" as one argument
lame /tmp/rmfifo "$i.mp3" 1> /dev/null 2>/dev/null
rename rm.mp3 mp3 "$i.mp3" 1> /dev/null 2>/dev/null
rm -f /tmp/rmfifo
done
shift
done
je to odněkud z netu, zkoušel jsem to v SUSE i v Archu a jede perfektně
měl (máš)Měl a budu
imho nema cenu nic platit - nejlepsi je poslouchat a mluvit co nejvic... co se poslouchani tyce, tak tady je situace pomerne easy: najdi si nejake podcasty zabyvajici se bud primo anglictinou nebo necim o co se zajimas (zkus odeo.com, podcasts.net, podcasts.yahooo.com, iTunes a pripadne dalsi zdroje - najdes toho dost, to vim, jednou jsem take neco podobneho hledal)...To je taky dobrej nápad...
Ale muzes zkusit zkontaktovat nejake anglicky mluvici lidi pres skype... je spousta lidi co si rada popovida... ;)Whatever on da Earth but Skype
Whatever on da Earth but SkypeCekal jsem kdo se s tim ozve prvni... ;) smutnym faktem ale zustava, ze na skype je sance na uspech radove vyssi nez s jinym programem, muzeme s tim nesouhlasit, muzeme se o tom prit, ale to je tak vse co s tim muzeme delat. Pro tento konkretni ucel neni lepsiho (podle sance na uspech) nastroje. :-/