Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pokud si měl (máš) angličtinu ve škole, tak bych spíš preferoval kombinaci nějaké učebnice (např. Angličtina pro samouky a nějaké varianty poslechových cvičení. Osobně používám Angličtinu do ucha. Nahraju si pár cvičení do MP3 přehrávače a poslouchám to cestou do/z práce.
Tady si lze stáhnout demoverzi. Netvrdím, že je to nějaký zázrak. To IMHO není žádná samo-domo-výuka cizího jazyka, ale pro udržení vnímání mluveného slova mi to vyhovuje. Je to sice WIN aplikace, ale v podstatě je to jen frontend pro výběr těch MP3 nahrávek, které jsou uloženy v některém z podadresářů.
rm
? Asi 32bitovým mencoder
em, co?
#!/bin/sh
# converting from ra or rm audio formats to mp3
while [ "$1" ] ; do
for i in $1; do
rm -f rmfifo
mkfifo /tmp/rmfifo
(mplayer -ao pcm:file=/tmp/rmfifo "$i" 1>/dev/null 2>/dev/null &)
echo "PROCESSING: $i" # maintains "arg with spaces" as one argument
lame /tmp/rmfifo "$i.mp3" 1> /dev/null 2>/dev/null
rename rm.mp3 mp3 "$i.mp3" 1> /dev/null 2>/dev/null
rm -f /tmp/rmfifo
done
shift
done
je to odněkud z netu, zkoušel jsem to v SUSE i v Archu a jede perfektně
měl (máš)Měl a budu
imho nema cenu nic platit - nejlepsi je poslouchat a mluvit co nejvic... co se poslouchani tyce, tak tady je situace pomerne easy: najdi si nejake podcasty zabyvajici se bud primo anglictinou nebo necim o co se zajimas (zkus odeo.com, podcasts.net, podcasts.yahooo.com, iTunes a pripadne dalsi zdroje - najdes toho dost, to vim, jednou jsem take neco podobneho hledal)...To je taky dobrej nápad...
Ale muzes zkusit zkontaktovat nejake anglicky mluvici lidi pres skype... je spousta lidi co si rada popovida... ;)Whatever on da Earth but Skype
Whatever on da Earth but SkypeCekal jsem kdo se s tim ozve prvni... ;) smutnym faktem ale zustava, ze na skype je sance na uspech radove vyssi nez s jinym programem, muzeme s tim nesouhlasit, muzeme se o tom prit, ale to je tak vse co s tim muzeme delat. Pro tento konkretni ucel neni lepsiho (podle sance na uspech) nastroje. :-/
Tiskni
Sdílej: