abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1969 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    8.7.2012 09:48 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    hmmm.. nie je to zly napad.
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    David Watzke avatar 8.7.2012 15:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    No bylo by to fajn, tak přijď, když budeš mít čas :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    8.7.2012 10:45 M-train | blog: finance
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    A co místní psi? Několikrát se mi stalo, že pejskaři ve Stromovce maj hafany volně a takovej běh pro ně musí být extra radost k dovádění s účastníky. A jinak blahopřeju, našel sis správnou kategorii závodu, kde si to může užít každej, pocit po doběhu přebije všechny nervy před startem.
    Nobody can give you as much as I can promise you
    David Watzke avatar 8.7.2012 10:49 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Na žádného volně pobíhajícího psa jsem nenarazil, ale tak aspoň by byla motivace :-D Navíc takovej pes by se určitě radši zakousnul do někoho masitějšího než jsem já :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 8.7.2012 15:45 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Přijď někdy taky.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    8.7.2012 17:50 M-train | blog: finance
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    nj, já už jsem ti možná psal, že mám radši, když si jdu zaběhat a 'nevím' o tom - prostě když si vezmu mapu na orienťák a dám si nějakou připravenou trasu v lese, tak zapomenu, kolik kiláků jsem tím zoufalým hledáním kontrol absolvoval.
    Nobody can give you as much as I can promise you
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.7.2012 10:46 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Nějkolik dotazů
    • Když to za hoďku dojdu (doplazim), zbydou vůbec ještě lívance?
    • Jestliže ambulance s mou osobou projede cílem, mám nárok na lívanec? Donese mi ho někdo na ARO?
    • Jestliže pohřební služba s mým tělem protne cílovou pásku, získají kočky lívanec?
    David Watzke avatar 8.7.2012 10:50 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Lívanců bývá dost, na zbytek neumím odpovědět :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    xkucf03 avatar 8.7.2012 10:59 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    To už by snad bylo lepší se vydávat za novináře, udělat si stanoviště v jednom z tamních stánků a pak o tom napsat reportáž :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.7.2012 11:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    • Jestliže se budu vydávat za novináře, dostanu lívanec bez námahy?
    xkucf03 avatar 8.7.2012 11:18 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Na co lívanec, když budeš mít pivo? :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    kotyz avatar 8.7.2012 11:24 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Protože ho dávají zadarmo!
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 8.7.2012 11:24 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Já bych si pro něj šel aspoň 2x :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.7.2012 11:26 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    To bude štáb jak na mistrovství evropy... :-D
    12.7.2012 13:01 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    • Jestliže se budu vydávat za novináře, dostanu lívanec bez námahy?
    Hele já pudu asi příště taky, tak můžeš přijít jako novinář a lívanec dostaneš ode mě, já je až tolik nemusim ;-)
    kotyz avatar 12.7.2012 23:36 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    A já chci dva! :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    8.7.2012 17:38 sasula
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Tohle je ještě o dost smutnější než to, když se nějakej čičmnuda v televizi vytahuje, že mu nejde matematika nebo že je nešikovnej.

    Kuřáci jsou prostě zlo.
    kotyz avatar 8.7.2012 18:09 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    On by to dal, kdyby chtěl, ale nechce. Když dojde na Kamýk, tak by zvlád i tohle. Třeba kdyby ho honil tygr (to bych běžel i já) :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    |🇵🇸 avatar 8.7.2012 13:31 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Příští týden budu v Praze, asi si to kolečko zkusím. Před asi osmi lety jsem bez velkého tréninku dělal Cooperův test a dopadl jsem překvapivě dobře (za 12 minut zhruba tři kilometry), tak by mě zajímalo, jak bych dopadl dneska.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.7.2012 13:40 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    ...udělej si gravitest, seš nějakej náladovej... :-D
    |🇵🇸 avatar 8.7.2012 13:44 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Jdi do hospody, vypadáš moc střízlivě při nedělním odpoledni.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.7.2012 13:47 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Sedim tady od jedenácti, takže si to trošku neodhad...
    |🇵🇸 avatar 8.7.2012 13:54 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Zjevně se ale málo snažíš, příp. je to abstinentský podnik (tudíž bys měl vyrazit jinam).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.7.2012 14:01 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Rozhodně neni a navíc dneska cejtim formu! :-D
    kotyz avatar 8.7.2012 14:11 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Ladíš formu na mistrovství? :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    9.7.2012 01:58 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Hezký, dobře ty ;-)

    Sraz Abc na týhle akci by byl supr. Já, protože mám "prázdniny", tak jsem začal řešit všelijaký problémy, hlavně zdravotní, na který jsem v posledních letech fakt sral (řekl bych to slušnějc, ale to by neodpovídalo :-D), takže jsem dostal minulej tejden dietu a teď trnu, co mi řekne zejtra doktor, mam totiž cosi s kolenem. Takže za předpokladu, že to bude ok, bych mohl dorazit na některou tu sobotu.

    P.S. - Co jsou zač ty koeficienty?

    P.P.S - Sri Chinmoy - wtf? :-D
    David Watzke avatar 9.7.2012 13:35 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    No, pokud to pujde, urcite se stav.

    P.S. koeficienty maj za cil normalizovat cas. Kdyz je clovek hodne mladej nebo starej, tak dostane mensi koeficient a dostane se ve vysledku pred ostatni, rychlejsi bezce. Je to docela ujety :)

    P.P.S. omg lol.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    9.7.2012 22:17 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Btw. ty máš Endomondo Pro? Rád bych si udělal ten Cooperův test, jde to ve free verzi, nebo potřebuju pro? (Klidně bych jim přispěl...)
    David Watzke avatar 9.7.2012 22:20 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Mám Pro a netuším jestli je potřeba k tomu Cooperovi.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    9.7.2012 22:23 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    |🇵🇸 avatar 9.7.2012 22:44 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Řekl bych, že principiálně není. Prostě 12 minut běžíš.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    David Watzke avatar 9.7.2012 22:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Jasně, to jo, ale šlo asi jen o to, zda se ti to pak zobrazí na tom webu (ten rekord dle Coopera). Ale řekl bych, že jo.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Jendа avatar 9.7.2012 19:03 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Nejlepší má 3,2 km za 10,5 minuty, tedy asi 18 km/h? To dám na kole taky…
    David Watzke avatar 9.7.2012 19:15 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Běh - 2 míle na Stromovce - pojďte taky!
    Asi tak :-) To je docela neuvěřitelnej čas. Ale pro srovnání: Bekele 2 míle zaběhl za 8:04.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.