Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Btw. ty 6-bit (+ FRC) AH-IPS panely (tedy LG.Display) levnych vyrobcu jsou obcas obrazove lepsi, nez nektere 8-bit (+ FRC) IPS panely stejneho vyrobce (tedy LG.Display). Tech panelu je opravdu velka kopa a toto pravidlo uz nekolik let neplati.
A zrovna toto Eizo EV2736W pouziva PLS panel od Samsungu, ktery se na IPS od LG.Display (pouzivane treba v 27" Dell a HP monitorech ekvivalentni tridy) sice dotahuje, ale treba z hlediska kontrastu a podani cerne nedosahuje takovych kvalit. Nezachrani to ani elektronika a plastova krabice s napisem Eizo.
Bohuzel vsechny nove Eiza maji velky nedostatek a to je hybridni regulace podsviceni. Zpravidla pod 20% hodnoty brightness pouzivaji PWM regulaci na ~200 Hz a to je nejlepsi cesta k bolestem hlavy a oci. U EV2736W je to hranice 80 cd/m^2 coz porad povazuju za prilis pro dlouhodobou praci. Chapu, ze tim zlepsuji barevne podani LED, ktere na nizkych jasech muzou tahnout mimo, takze tyto monitory jsou urceny spis pro grafiky a ne pro dlouhodobou praci s pismenkama.
1k na základní grafiku najdešTo jo, ale u integrovany grafiky intel mam jistotu ze pojede bez binarniho blobu. Jak jsou na tom ted nvidia a amd s open source ovladacema?
Teď navíc i proto, že jsem z příslušného počítače vyndal grafickou kartu, abych uvolnil (jediný dostatečně rychlý) slot pro síťovou kartu, kterou jsem dostal na testování.Pokud tomu dobře rozumím, tak v téhle situaci opět lze použít to DVI, ne?
PS: s tímhle monitorem hlasovat nemohu, má 21,5"Sorry.
Už dlhšie rozmýšľam, že by som skúsil kúpiť nový monitor (momentálne mám 12 rokov staré 17" LCD 1280x1024) ... ale kým funguje ako nové tak sa mi do toho nejako nechce
Jsem to blbě napsal a došlo mi to až po odeslání, to byla taková anekdota „odborná“.
Myslel jsem tím, že když libovolný konstruktér dělá výkres formátu A4, tak ho má dělat na ležato (,aby se vešel na monitor), což je dost neobvyklé.
Nedávno jsem koupil Acer 32' 2560x1440 AMVA+ je to nudle se statickým kontrastem 1:3000, 12 kilo těžká s perfektně rovnoměrným podsvícením (jak se jim to povedlo to mi není jasný), s 10-ti bitovými barvami a s menšími pixely jak Eizo S1961, který mi stojí vedle.
Za těch 12200 Kč v akci včetně dopravy to byla dobrá koupě. Nekoukám na to z metru, ale cca s 30 cm a je to fakt nádherný obraz. Hlavně sledování horrorů v noci, kdy i v nejtmavějších scénách je hezky vykreslený obraz, ne jako na TV Samsung 40' kde se vše sleje do černočerné tmy ve které jsou vidět maximálně tmavé skvrny. A blízkost monitoru tak vtáhne do děje, mnohem víc, než když TV sleduji ze sedačky. No zvuk z audiofilních dvoupásmových aktivních monitorů hezky zvedne tep srdce ve vypjatých situacích. No a to nemluvím o videoklipech oblíbených zpěváků či skupin.
No a to, že si můžu otevřít vedle sebe Firefox, Calc a wxMaximu to je k nezaplacení. Předtím jsem neustále přepínal mezi plochami (je fakt, že jsem to dělal časem poslepu) a teď plochy už nepotřebuju.
Hrozně bych si přál IBM T221Ta uhlopricka me na to rozliseni prijde mala. Nevim jestli bych se na to nemusel divat z 5 cm abych tam neco videl
This works out as over 9.2 million pixels, with pixel density of 204 pixels per inch (80 dpcm, 0.1245 mm pixel pitch), much higher than ordinary computer monitors (which typically have about 100 pixels per inch) and approaching the resolution of print media.
Ta uhlopricka me na to rozliseni prijde mala.Úhlopříčka nemůže být vzhledem k rozlišení příliš malá, může být příliš malá jen vzhledem k potřebám. Možná by mohla být vzhledem k rozlišení příliš velká a způsobit, že vidím moc velké pixely.
Tiskni
Sdílej: