Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pro fanatiky dobra zprava. 18.2 - 21.2 se nachazi kousek za hranicemi zase jednou na prednaskove ceste nas Nejvyssi (nejedna se tentokrat o V.K). A taky jedna otazka, co se delo na postgres-day?
Takze ten, co jeste nikdy nebyl u holice zase zavital do Evropy a bude mluvit o svobodnem software. V Berline 18.2 a v Jene 20.2 a 21.2. Jeho prednasky jsou sice porad stejne ale je to zazitek a mladsi kolegove by si to nemeli nechat ujit. Zvlaste v diskuzi, kdyz klade nekdo neprijemne otazky, tak RMS dela ze nerozumi, protoze tazajici ocividne neumi dobre anglicky a po nekolika opakovanich je tazajici vyzvan, aby nezdrzoval a prepustil misto nekomu dalsimu. Je zajimave, ze otazkam pozitivnim zatim RMS vzdycky rozumnel. Mozna by se tato taktika mohla zavest i v nasem parlamente, zejmena kdyz hovori ti Valasi z ODS.
Links: http://store.newthinking.de/Veranstaltungen/richard-stallmann-in-berlin/ http://www.boell-thueringen.de/veranstaltungen/index.htm
Jinak probehl (pry) ten postgers-day. Hledal jsem na vsech moznych platcich, jestli tam bude nejaka informace a nikde nic. Dokonce ani tak frekventovany web jako linuxsoft.cz o tom nic nepise. (Mimochodem, z te zaplavy clanku pote co to vzal do ruky pan Kysilka se jednomu protoci panenky). Ani na penguin.cz nic noveho, tam to alespon je vsechno pro starem a zprava "The requested URL /..../ was not found on this server." se objevi i nadale na 90% vsech stranek. Takze zbyva jen root (domovsky web pane Stehuleho) ale i tam nic. Budto jsem to prehledl a nekdo sem hodi ten link, nebo se pan Stehule nade mnou slituje a napise sem neco jak to probihalo.
Tiskni
Sdílej: